Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre francuzy mają taki bajer, jak elektryczne dogrzewanie wnętrza. Wchodzisz do zimnego auta, które nocowało pod chmurką, zapalasz, włączasz dogrzewanie i po ~30sek masz już ciepło w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre francuzy mają taki bajer, jak elektryczne dogrzewanie wnętrza. Wchodzisz do zimnego auta, które nocowało pod chmurką, zapalasz, włączasz dogrzewanie i po ~30sek masz już ciepło w kabinie.

Czyli dodatkowa nagrzewnica przy wylocie powietrza na szybę, no bo jak klimatyzacja jako układ (gaz, ciśnienie, osuszacz, parownik) może nagrzewać powietrze?. Ja mam taką nagrzewnicę z wiatraczkiem za 25 zł co się podłącza pod zapalniczkę. Tamta w Renault ma pewno więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klimatyzacja działa :) mieliście rację z tym że poniżej pewnej temperatury nie działa. Co do klimatyzacji jest to klimatronik i po tych paru sekundach rusza normalnie klimatyzacja wspierając dogrzewanie wnętrza :)

 

Jak jest w zimę np -10 to klimatyzacja po włączeniu nie da tak niskiej temperatury, więc pomaga w ogrzaniu do tej np temperatury 22 stopni. Oczywiście wtedy już silnik też łapie temperaturę i działają wspólnie wyrównując temperaturę wnętrza do zakładanej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podniesionych obrotów po odpaleniu silnika, to masz rację. Lecz mnie chodziło /może źle to poprzednio napisałem/ oto, że po włączeniu klimy silnik dostaje dodatkowych innych wibracji, w skutek załączonej sprężarki. A to, że obroty rosną to normalne, lecz bardziej widoczne na silniku rozgrzanym, gdy masz je na 700, a po włączeniu klimy rosną do 900. A nie zauważyliście, że po załączeniu klimy nadmuch jest o wiele większy??? Tak jest w moim przypadku i w poprzednim samochodzie również.

 

Właśnie wega minęły się nasze posty - więc dopisuję.

Tutaj masz rację o wspomaganiu układu, tym bardziej że w instrukcji jest wyraźnie napisane /mówię o klimatronik/ że, ustawiasz temperaturę na 32 stopnie i włączasz układ z wnętrza pojazdu. Gdy zauważysz że szyby częściowo odmarzają lub odparowywują, to przełączasz na układ z zewnątrz.

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrus1976

Witam wszystkich na forum. Mam taki problem. Chodzi o to że wczoraj zauważyłem że klimatyzacja raz chodzi raz nie.Dokładniej mówiąc jechałem samochodem i zaczeły parować szyby ,zawsze w takim przypatku włączam klimę i szyby odparowane ale nie tym razem . Zatrzymałem podniosłem maskę do góry kazałem żonie wcisnąć przycisk klimy i agregat zaczoł pracować ale po jakiś 10 sekundach zatrzymał się i cisza. wsiadłem do auta pojechałem dalej z włączoną klimatyzacja i zauważyłem że co jakisczas się włącza na chwilę bo szyby szybko odparowywały by za chwilę znowu parowały. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja chodzi cyklicznie, inaczej by zamarzl wymiennik jakkby chodzila caly czas, jak jest goraco to moze chodzic na okraglo, ale teraz jest zimno i musi sie wylaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Mam taki problem. Chodzi o to że wczoraj zauważyłem że klimatyzacja raz chodzi raz nie.Dokładniej mówiąc jechałem samochodem i zaczeły parować szyby ,zawsze w takim przypatku włączam klimę i szyby odparowane ale nie tym razem . Zatrzymałem podniosłem maskę do góry kazałem żonie wcisnąć przycisk klimy i agregat zaczoł pracować ale po jakiś 10 sekundach zatrzymał się i cisza. wsiadłem do auta pojechałem dalej z włączoną klimatyzacja i zauważyłem że co jakisczas się włącza na chwilę bo szyby szybko odparowywały by za chwilę znowu parowały. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Wymieniałem ostatnio filtr pyłkowy i robiłem dezynfekcję i zauważyłem dokładnie to samo. Klima się włączyła na 5 sekund potem powiedzmy 30 sekund przerwy , potem 5 sekund działa, znowu 30 sekund przerwy.... i tak w kółko.

Podejrzewam że jest to kwestia tego że na dworze dość zimno bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

No chyba że ten czujnik temperatury szwankuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło poszukać na forum, już o tym pisałem... Klimatyzacja posiada czujnik temperatury, który nie pozwala jej się włączyć, gdy na dworze jest poniżej iluś tam stopni (w różnych autach jest to różny próg temperatury, z reguły -4st, ale jak się jedzie to oczywiście temperatura jest sporo niższa, niż na termometrze). Gdyby klima się włączyła przy zbyt niskich temperaturach, sprężarka by się momentalnie uwaliła, mogło by nawet dojść do oblodzenia układu klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam wszystkich jaki olej zalececie do almery 1.5s 2001r syntetyk czy pol syntetyk ??z gory dzieki za odpowiedzi

Kolego, jesteś nowy, ale czytaj uważnie, to nie ten dział!!!! Tutaj jest o klimatyzacji!!!! Na górze po prawo jest coś takiego jak wyszukiwarka - wpisujesz to co Cie interesuje a powinieneś znaleść.

Tematy o olejach są również i jest ich dużo.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Serdecznie witam wszystkich!

Jestem użytkownikiem Almerki 2,2 Di bez klimatyzacji i w związku z tym chciałem zapytać czy jest możliwym aby założyć do niej klimę z innej czy producent przewidział taką obcję chodzi mi o to czy są wyprowadzone kostki elektryczne i miejsca wolne bądź zaślepione do zamontowania takiej klimatyzacji? Proszę o pomoc być może ktoś już próbował takiego montażu!!!!!!

Pozdrawiam Rycho310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę mieć taki zestaw z anglika niedrogo ale czy w moim aucie producent przygotował wszystko do montażu takiej klimy a więc kostki elektryczne, miejsce oraz uchwyty np; dla sprężarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz165

Witam panowie jestem tu nowy i jak napisałem post w złym dziale to z gory przepraszam. Mam almere 2.2 di z 2000r i mam problem z klimatyzacja a mianowicie chodzi oto ze wogole nie załącza po wcisnieciu przycisku od klimy (cisza). Prosze o pomoc koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darnok017

Cześć wszystkim.

 

Mam taki problem. Mianowicie pojechałem do pewnego speca od klimy, aby ją sprawdzić i nabić.

Podczas sprawdzania okazało się, że jest nieszczelna gdzieś w środku auta.

Powiedział że może mi to zrobić, ale cena mnie powaliła i postanowiłem zrobić to sam.

Zanim jednak zacznę chciałem się was poradzić.

Co to może być i gdzie mam tej nieszczelności szukać, aby nie rozbierać całego samochodu.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się zgodzić przynajmniej na sprawdzenie szczelności żeby znaleźć miejsce gdzie ubywa R-134 a potem samemu szukać części lub kleić/spawać chyba że koszt sprawdzenia Cię też przeraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darnok017

Tak jak napisałem, sprawdził pod ciśnieniem i stwierdził że ucieka gdzieś w środku, czyli gdzieś pod deską.

Powiedział że może mi to naprawić ale cena to od 350 do 500 złotych.

Chce zrobić to sam dlatego zapytałem gdzie mam szukać ewentualnej usterki by nie rozbierać połowy auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nieszczelność jest rzeczywiście pod deską to ciężko będzie wskazać miejsce nieszczelności samemu chyba że jest widoczne gołym okiem,serwis robi to środkiem fluorescencyjnym który pokazuje nieszczelność wtedy wiesz co i jak naprawiać,ciekawa diagnoza 350-500 zł.w ciemno nie wiedząc co jest uszkodzone już bym go omijał dalekim kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darnok017

Dlatego zrezygnowałem z jego usługi.

Tak czy tak zapewne skończy się tym, że autko będę musiał odstawić do fachowca...

A czy znajdę gdzieś jak zbudowana jest klima bądź jak idą rurki od klimy wewnątrz auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już Ci nie pomogę bo się tym nie zajmowałem,Widzisz gdzie wchodzą rurki do wnętrza więc kombinuj lub szukaj jakiegoś opisu,sprawdź w "szukajce" może ktoś opisywał a jak nie to google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...