Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niekoniecznie, moze tez hałasować wentylator na skraplaczu...

Ale napisales ze halasuje z okolic sprezarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość gruszka86

Witam,

mam problem z klimatyzacją. Po włączeniu sprzęgło załącza sprężarkę, obroty rosną, włącza się wentylator niby wszystko ok. Powietrze z wentylacji praktycznie wcale nie schłodzone. Po przejechaniu ok 15 km z włączoną klimą przewód oznaczony "H" lekko chłodny, przewód "L" ciepły. Czynnik raczej jest, inaczej chyba powinna się wcale nie włączyć (wg instrukcji po drodze jest czujnik ciśnienia czynnika). Mieliście może podobne przypadki? Pytam, ponieważ nie wiem czy opłaca się naprawiać/wymieniać czynnik. Nissana kupiłem zimą, sprzedawca twierdził, że klima była nabita i korzystał w okresie letnim. Jaka jest prawda, nie wiem. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z klimatyzacją. Po włączeniu sprzęgło załącza sprężarkę, obroty rosną, włącza się wentylator niby wszystko ok. Powietrze z wentylacji praktycznie wcale nie schłodzone. Po przejechaniu ok 15 km z włączoną klimą przewód oznaczony "H" lekko chłodny, przewód "L" ciepły. Czynnik raczej jest, inaczej chyba powinna się wcale nie włączyć (wg instrukcji po drodze jest czujnik ciśnienia czynnika). Mieliście może podobne przypadki? Pytam, ponieważ nie wiem czy opłaca się naprawiać/wymieniać czynnik. Nissana kupiłem zimą, sprzedawca twierdził, że klima była nabita i korzystał w okresie letnim. Jaka jest prawda, nie wiem. Z góry dzięki za pomoc.

 

za mało czynnika, jedź na sprawdzenie i uzupełnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sprawdź termistor czy czasem się nie wypiął, robiłeś coś z deską ostatnio??? TU masz zdjęcie o co chodzi i jak to wygląda w P11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdz jeszcze czy chodzi jeden czy dwa wiatraki. U mnie chodzil 1 i klima nie dawala rady, jak naprawilem 2 to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Almera 2.0D (97r.) Tej zimy dużo soli, wapna, piasku .... było na drogach. Zapewne te czynniki wyżarły dziurki w przewodzie klimatyzacji. Na fotce zaznaczyłem gdzie przewódn leży. Problem duży, bo jest około 5 dziurek na całej długości. Spawacz nie podjął tematu, w sprzedaży nie odnalazłem.

Czy można jakoś domowym sposobem wykonać jaką rurkę z np żelaza?

Może ktoś ma posiada taki przewód.

W serwisie ponad 500 (!) zł.

Dzięki za zainteresowanie.

post-40836-0-37380400-1308468260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro,powinny byc koszt ok.100 pln,tylko pamietaj jak bedziesz kupowal to zapytaj o rozmiar koncowki ktora wchodzi w osuszacz bo byly 2 rodzaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakładzie od klimy bez problemu dorobią, albo znajdź jakiegoś angola do rozbiórki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kawalek miedzianej rurki o tej samej srednicy i 2 zlaczki.

 

Ja jak naprawialem klime to dalem kawalek rurki miedzianej i takie zlaczki: http://elgracool.pl/product-pol-279-Zlaczka-z-dwoma-nakretkami-8-mm.html , tylko ze do tego typu zlaczek potrzebny jest zestaw do kielichowania: http://elgracool.pl/product-pol-108-Przyrzad-do-kielichowania-CH-525.html . Zwroc sie z tym tematem do kolegi TOMMY1981 on kupil jakies zlaczki ktorych nie trzeba kielichowac.

 

Tak to u mnie wyglada : http://imageshack.us/photo/my-images/821/28052011287.jpg/ .

Edytowane przez Maciek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak można,nie musi byc miedziana rurka może być stalowa lub kwas używam takich w pracy a złączki są już gotowe z

 

pierścieniami które się tylko zacina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

\

Edytowane przez darek197612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny i po problemie.

Dzięki WAM mam wizję rozwiązania mojego problemu.

Wielki szacum wszystkim, którym chciało się podzielić wiedzą i poświęcili niedzielny czas.

Pozdrawiam z Mazur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, dzisiaj postanowiłem ruszyć klimatyzację, lecz po wciśnięciu guzika zero reakcji. Czy powodem może być zamarznięcie ? jeżeli nie, to co mogło paść ? klimę nie odpalałem już przez około 1,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodów może być wiele, brak czynnika itd ale jak było zimno to klima nie odpali, jest zabezpieczona czujnikiem temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka nie reaguje, kurde powinno przecież się załączyć nawet przy -20 to jedynie pozostaje jechać na garaż podziemny i zostawić na 4-5 h i zobaczysz czy się zakręci, czynnik jest na 100% była nabijana we wrześniu pod sam korek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja nie załączy się w ujemnych temperaturach, nie pamiętam dokładnie jakich, bo są różne, ale dla Almery to bodajże -3st.

 

Sprężarka nie reaguje, kurde powinno przecież się załączyć nawet przy -20

 

Gdyby się załączyła przy -20 to po kilku sekundach byś zaczynał poszukiwania nowej sprężarki. Nie bez powodu jest zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jutro trzeba jechać na parking, przy okazji zakupy zrobić i sprawdzić. Dziwne, że nissan zastosował coś takiego...u taty w samochodzie załącza się po około 6 sec od włączenia silnika klimatyzacja wspierając ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o klimatyzacji która wspiera ogrzewanie. Może dlatego że 2.2 Di to mój pierwszy samochód. Klima zacznie pracować po podniesieniu temperatury płynu chłodzącego. Przy mrozie to chwilę potrwa. A podniesione obroty przy temp poniżej zera to i bez włączonej sprężarki będą miały miejsce.

Jak to jest z tą klimatyzacją? Są układy klimatyzacji (chłodnica, sprężarka, parownik) w nowszych samochodach które oprócz chłodzenia i osuszania powietrza podgrzewają je? Ostatnio gadałem z jedną osobą co ma Megane 1.9 w dieslu. I mówi mi że rano wchodzi uruchamia silnik włącza klimę i szyba przednia w kilka minut rozmrożona. Pytanie czy to klima ją rozmraża czy nagrzewnica wstawiona za kratki w podszybiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...