Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w środku to może być zawór albo chłodniczka, zobacz w którym miejscu wchodzą przewody od klimy do kabiny i tam od środka będzie zawór i przewody od chłodniczki, nigdzie więcej w środku nie może uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jest parownik klimatyzacji(taka mała chłodniczka), może być on walnięty, każdą nieszczelność klimy widać bez problemu nawet bez kontrastu poprostu będzie widać plame bo w czynniku jest olej i nie ma mocnych żeby tego nie było widać. W ścianę grodziową wchodzą 2 rurki i tam są przykręcane do zaworu rozprężnego, od zaworu rozprężnego jest kawałek rurek i parownik, rozbierz i tyle będzie wiadomo co.

 

A nie błąd w ścianie grodziowej przykręcane są rurki do zaworu rozprężnego i jest odrazu parownik, obejrzyj czy nie puszcza oringami w miejscu gdzie są przykręcane do parownika to zobaczysz z pod maski u mnie tam puszczały oba oringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowymi sposobami czyli taśma i poxipolem (przez poxipol i inne kleje przenika r-134a sprawdzałem na własnej skórze) nie naprawisz nieszczelności .W przypadku nieszczelnosci parownika można go pospawać ,w przypadku rurek spawanie nie jest jedynym wyjsciem - można wstawić wstawke z przewodu gumowego i zakuć końcówki a otrzymane połączenia nie różnią sie od fabrycznych.Ostatnio też eksperymentuje z robieniem wstawek z łaczników od przewodów wykorzystywanych w instalacjach LPG (przecinam miejsce gdzie jest dziura i wstawiam łacznik fi 8mm na wysokim ciśnieniu,koszt około 8zł ,oryginalne dedykowane do klimatyzacji 25-50zł).Pamietaj że jak układ był długo pusty zgodnie ze sztuką powinno się wymienić osuszacz .350-500 zł za taką naprawe to nie jest dużo.Powodzenia w naprawie

Edytowane przez leito1610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek1505

ja miałem pęknięty parownik, wymieniłem i jest oki, wraz z zaworem rozprężnym kosztuje około 50zł więc nie 350- 500:)

 

Koledzy też okazało się że mam nie tylko problem z nieszczelnością, ale też coś jest nie tak ze sprężarką... Uszczelniłem układ, ale po nabiciu okazało się że sprężarkanie rusza, wentylatory chodzą, obciążenie na silniku jest po włączeniu ale sprężarka się nie załącza... i co tu może być przyczyną, na co byście obstawiali ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzić czy sprężarka nie jest zatarta, powinno dać pokręcić ręka, następnie czy sprzęgiełko działa i czy zaskakuje.

 

jak by coś było nie tak ze sprężarką to powinienem taką mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek1505

Sprężarka zanim byłą montowana koło jej kręciło się swobodnie i nie miało luzów na boki ogrmonych, zamontowałem ponieważ w starej była pęknięta obudowa i kosiło się koło. Jak zdejmę z niej pasek to powinna się swpbodnie kręcić tak?? dobrze zrozumiałem??;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Mam taki problem. Mianowicie pojechałem do pewnego speca od klimy, aby ją sprawdzić i nabić.

Podczas sprawdzania okazało się, że jest nieszczelna gdzieś w środku auta.

Powiedział że może mi to zrobić, ale cena mnie powaliła i postanowiłem zrobić to sam.

Zanim jednak zacznę chciałem się was poradzić.

Co to może być i gdzie mam tej nieszczelności szukać, aby nie rozbierać całego samochodu.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

1 skąd jesteś?

2 tak czy siak musisz nabić klime siuwaxem UV 100-200pln do diagnostyki szczelności - a w domu tego nie zrobisz - a bez diagnostyki nic nie zdziałasz

3 domniemane koszty koledzy podali powyżej naprawy częsci lub ich wymiany

4 cena nie powala bo 2x trzeba nabić klime

5 poszukałbym 2-go lub 3-go warsztatu i dopytał cen - chłopaki też chcą zarobic na robocie

6 mogło puscić łączenie na beczułce lub przewód się przytarł - ale to trzeba zdiagnozować - nabic i poszukac dziury - domniemać sobie można i gdybać

 

7 może 400pln to nie jest koszmar za czyste ręce - chyba, ze jesteś mechaniorem z zamiłowania i lubisz dłubać to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed nabiciem czynnikiem powinni sprawdzić azotem czy szczelna, i u mnie za sprawdzenie szczelności biorą 20zł, to jak koło się kręci, to trzeba sprawdzić czy cewka od sprzęgiełka chodzi, niech ktoś przyciska guzik a Ty patrz czy się rusza taka płytka na kole. A może czujnik ciśnienia klimatyzacji jest walnięty, i jak bedzie pokazywał złe wskazania ciśnienia to sprężarka i tak nie zaskoczy, sprzęgiełko można jeszcze sprawdzic podając plus z aku na kostke i sprzęgiełko powinno zaskoczyć.

 

Widać to gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić ją na krótko, 12v na sprzegiełko kompresora i się dowiesz czy sprężarka działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliście szczelność chłodnicy ? bo ja właśnie po sprawdzeniu mam to do wymiany, cena to jakieś250zł za chłodnice, czynnik montaż itd mam za darmo. Raczej wątpie żeby to było gdzieś w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek1505

No to dzięki za pomoc, w przyszłym tygodniu się pobawię bo teraz nie mam za bardzo czasu ...

 

Chciałem się dowiedzieć czy wie ktoś może gdzie jest przekaźnik od klimy i bezpiecznik o ile jest, Na krótko sprężarka się załącza a nie moge dojść który to przekaźnik albo co to może być??

 

Koledzy, wczoraj trochę pogrzebałem, pomierzyłem i opowiem wam jaka jest moja obserwacja, Mianowicie po włączeniu AC w kabinie, wentylatory się załanczają ale nie kompresor(po dodaniu dodatkowego + na kompresor załancza się), prąd na bezpiecznikach w kabinie dochodzi, do bezpiecznika w komorze silnika też, nie dochodzi do przekaźnika. Wiecie jak idzie prąd od akumulatora do stacyjki, od stacyjki do przełącznika, potem bezpieczniki, przekaźnik i kompresor czy jakoś inaczej, może ktoś się orjętuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam taki problem a mianowicie rozszczelniła się chłodnica klimatyzacji mała dziurka na samym dole chłodnicy. Co zrobic kupić nową , może jakiś zamiennik lub dać do spawania. Jaki jest koszt nowej chłodnicy. Odradzano mi kupno zamiennika z powodu kiepskiego wykonania ponoć takie chłodnice wytrzumują 2 lata. Proszę o opinie i poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ile kosztuje nowa ale spawana też dobrze działa musisz znaleźć gdzieś kogoś kto lutuje i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wię zdecydowałem się na kupno zamiennika sygnowany marką Kager koszt 350 zł. Stary nie nadawał się do lutowania. Koszt używki to jakieś 200 - 300 zł ale nigdy nie wiesz co dostaniesz dopiero się okaże po nabiciu czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa tyczy się Nissana Almera 1.5 90KM 2000r. po zimie pojechałem na sprawdzenie szczelności i odgrzybianie, ponieważ jak kupiłem auto klima nie działała bo chyba nie było czynnika, więc po nabiciu do połowy pojeżdziłem 100km no i znów do warsztatu, okazało się że przeciek pod osuszaczem wiec wymienilem osuszacz na nowy. Moje koszty to 60 zł odgrzynianie samochodu i klimy i sprawdzenie klimy, 100zl napelnienie do polowy, 200zł wymiana osuszacza z napełnieniem do pelna....i co sie okazalo minelo 1,5 miesiaca a powietrze zamiast zimne to cieple leci....eh dzis sie udalem ponownie sprawdzono szczelnosc no nic nigdzie pod ultrafioletem nawet niewidac przecieku, napelniono gratis do polowy mam jezdzic ze 100km i znowu na sprawdze pojechac....dzis klima dzialala az milo :) hmm jakies sugestie gdzie jest punkt ucoekania gazu? moze w sprezarce (ale tylko jak dziala klima czy zawssze)? a moze pod deska rozdzielcza gdzies (rozbierali jakiegos Jeepa koszt samego zdjecia 500zl...w takim wypadku to podziekuje i odpuszcze sobie klime)...no zobacze co sie okaze mam nadzieje ze nieszczelnosc jest gdzies na widoku...pomocy jesli ktos zna temat, moze ktos mial podobna sytuacje?

pzdr i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Borofik

jeżeli podczas sprawdzania układ trzyma ciśnenie to czynnik ucieka którymś z korków... dlatego jak jest podłaczony do kombajnu nic nie wykazuje bo uszczelnają ją podłaczone przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hmm...tak mówisz? czy wymiana tych korków lub ich uszczelnienie wiąże się z dużym kosztem? no zobaczymy po 100km pojade do nich czy bedzie czynnik jesli nie to zasugeruje im taka ewentualnosc jak piszesz...w tym wypadku nic nie mozna wykluczyc...dzieki...po dlugim weekendzie czerwcowym napisze jak wyglada sytuacja i czy temat zostal rozwiazany....bo deski rozdzielczej niedam im zdejmowac koszt 500zl a gdzie reszta :(

 

heh już wiadomo uciekało przez zaworki 40zl zaplacilem za wymiane i smiga :) dzieki temat wyjasniony :) do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, widzę, że nie często ten wątek jest odwiedzany. Jednak może jeszcze ktoś tu zagląda.

Jeśli chodzi o firmę Airstal to podstawa regeneracji obecnie wynosi 400zł netto. Każda sprężarka rozbierana jest na części pierwsze i kilkukrotnie myta. Później wymieniane są wszystkie uszczelniacze, uszczelki, o-ringi i łożyska. W momencie, gdy uszkodzone jest coś więcej, sprzedawcy dzwonią z wyceną. Sprężarka jest testowana. To nie ma brzmieć jak reklama tej firmy, ale prowadzę warsztat i współpracuję z nimi od kilku lat. Są profesjonalistami w swojej dziedzinie i udzielają 24 miesięcznej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

mam sprawna klimatyzacje w mojej Almerze 1.6 1996r.

Czy da się ją wyciągnać całkowicie i sprzedac osobno ?

 

Czy auta ktore nie mialy zamontowanej klimatyzacji mozna samemu wyposazyc w klime ?

 

Niedawno robiłem przekładke klimy w Mazdzie 323F '92 ale na temat nissanow niewiele wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

Ja mam almerke 96r diesla bez klimy i z tego co patrzałem to wszystko jest gotowe do montowania.Wtyczki sobie czekają na podpięcie tylko klimy brak.Jak dasz dobrą cene to moze ją wezme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...