Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprężarka klimatyzacji zarówno w benzynie jak i dieslu jest taka sama.

 

Sprzęgiełko tej sprężarki już nie jest takie samo, benzyna ma inne i diesel ma inne.

 

Mocowania również zupełnie inne.

 

Długość przewodów klimatyzacyjnych inna.

 

Moim skromnym zdaniem - w tym przypadku nie warto bawić się w zakup klimy od benzyny do diesla. I tak trzeba by dokupić sporo gratów, żeby to zamontować - bo rozchodzi się głównie o zupełnie inny sposób montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

Kurka byłem pewny ze wszystko jest tak samo.Po co mieliby sie bawic w dwie podobne aczkolwiek rózne klimy skoro mogli zrobic jedną dla wszystkich wersji silnikowych.Zresztą po co bede ładował klime do auta wartego ok 3-3,5 tys skoro klima by wyszła około połowe jego wartosci.

Edytowane przez Białyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardziej rozchodzi się o różnice diesel - benzyna. W dieslu inaczej rozmieszczone graty silnika, inne prędkości obrotowe (czyli sprzęgiełko inne), stąd taka różnica. Gdyby Ci się udało kupić kompletny zestaw od klimy za ~500zł to czemu by nie zakładać, fajna sprawa na upalne dni :) Ja teraz się rozglądam za Webasto do N15 i jakoś nie zrażam się tym, że auto swoje lata ma, nie jest wiele warte, ale z pewnych powodów będzie musiało mi jeszcze 3 lata posłużyć - to co szkodzi je doposażyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by pasowalo do diesla ale w 1.6 jest inny napinacz paska i sprezarka ,reszta jest taka sama.

Edytowane przez darek197612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezarka ma inne mocowanie i napinacz jest inny.Do diesla pasuje napinacz od 1.4 .Silnik 1,6 ma dwa paski klinowe(wielorowkowe) a silnik 1.4 i 2.0 d maja po trzy paski(wersje z klimatyzacja)Dlugosci rurek sa podobne.Ja mam od 1,6 i pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no maxymalnie moge zjechac z ceny do 600zł bo jak mniej to nie oplaca mi sie tego wyciagac z auta

jesli jest jakis cvhetny to zaprzaszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co może być przyczyną wycieku oleju z klimatyzacji. Ostatnio byłem w warsztacie na kanale, ale z zupełnie innym mankamentem i mechanik powiedział, że wycieka mi olej z klimy. Jednak nie umiał powiedzieć, co może być przyczyną. Dodam, że sama klimatyzacja działa tylko po pewnym czasie spada jej skuteczność.

Tak też pomyślałem, ale zastanawiam się czy na tym etapie można coś więcej zawyrokować odnośnie przyczyny i miejsca wycieku ?

Jeśli się nie mylę to ze sprężarki (zaraz z przodu podwozia lekko po stronie pasażera)

Edytowane przez Jerzy Dąbczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz pęknięty w którymś miejscu przewód aluminiowy,

u mnie pękł i oddałem go spawania (aluminium).

Generalnie musisz podjechac do warsztatu który zajmuje sie klima, nabiją tobie układ i sprawdzą skąd ucieka

ewentualnie jak masz dostęp do kanału to sam poszukaj skąd ucieka - odpal auto włącz klime i obserwuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam pytanie odnośnie włączania klimatyzacji zimą. Ostatnio wymieniłem chłodnice bo 2 lata nie chodziła. Wyczytałem gdzieś że od -5 powinna się sprężarka nie załączać a dzisiaj -8 i się załącza(bez obiegu wewnętrznego) . Czy to normalne? dodam, że po odpaleniu zimnego auta, gdzie obroty sa w granicach 1000 po włączeniu klimy nie zauważam ich dodatkowego podniesienia natomiast gdy po chwili opadną do max 800 to się trochę podnoszą więc wtedy załącza i słychać spreżarke.

 

Jak to jest Panowie w waszych almach i ewentualnie gdzie szukać tego czujnika? Dodam,że gdy nie miałem czynnika w klimie to się ona nie załączała.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Motyl22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczeni cały czas nie są co do tego zgodni, można poczytać tu :-)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87125-klimatyzacja-a-mroz/

 

u mnie przy około -8 się jeszcze włączała ale mam wrażenie że dziś przy około -10 już nie. Faktem jednak jest że zawsze jak klima jest włączona, czy też "włączona" to szyby odparowują szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima manual.W instrukcji pl pisze że od -5 sie nie wlącza tylko nie pamiętam czy klimatronic czy manual. Wydaje mi się ze w manualu nie ma czujnika żadnego innego oprócz tego w osuszaczu myle się?te załączanie np w -8 chodzi mi dokładniej żeby nie uszkodzić klimy oraz czy ma to jakis zwiazek latem z wydajnością

 

sprawdziłem przed chwila w instrukcji pl i powyżej -5 nie włacza sie w typie c, natomiast moj typ to A manual nic o tym nie pisze.

Edytowane przez Motyl22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj u mnie -10st. Almera stała 6 godzin pod chmurką. Po odpaleniu klima się nie włączyła (manual). Po przejechaniu trasy ponad 50km i wstawieniu auta do garażu, a następnie w garażu pochodziła sobie jeszcze z 10min na wolnych obrotach - klima już się włączyła. W Accordzie również manual, nie włączyła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek jest że gdzieś z czujnikiem temperatury u mnie nie tak. Orientuje sie ktoś co to za czujnik? nie czasem czujnik temperatury co odpowiada za czas nagrzewania świeć żarowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jak włączasz klimę. Jeśli auto stoi sobie w garażu (nawet nieogrzewanym) na wolnych obrotach, to pod maską robi się ciepło i czujnik wyłapuje inną temperaturę, wtedy klimę włączysz. Ale gdy już auto postoi pod chmurką i zaraz po odpaleniu włączysz - sprężarka nie powinna się załączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2.2di, 2000r i nie ma znaczenia temperatura, jak włacze przycisk od klimy to sie włacza klima. Bez sensu by było gdyby klima sie nie włączała np przy -10st, np szyb by nie można było odparować. Inaczej jest w klimatroniku, u mnie (peugeot 407) klima sie nie włącza przy mrozie na programie auto, ale jak włącze odmrazanie szyby to sie włącza i temperatura nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...