Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 A dokładniej Mobil 2000 X1 10W40 w wersji diesel.

 

Czyli musi mieć oznaczenie diesel, czy jak? Bo się trochę pogubiłem.

 

Dokładnie taki http://www.kolegaberlin.pl/pol_pl_MOBIL-SUPER-2000-X1-DIESEL-10W-40-7L-5-2--1828_1.jpg tak? Żeby pisało diesel?

 

Podpowiedzcie jeszcze ile kupić? 5L? Nie wiem ile wchodzi do takiej Micry.

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati113 - nie musi mieć - to jest po prostu chwyt marketingowy i tyle - lej dalej Mobila1 10W40 i po problemie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati113 - nie musi mieć - to jest po prostu chwyt marketingowy i tyle - lej dalej Mobila1 10W40 i po problemie.

 

Super ;) Dzięki wielkie.

A jakie filtry oleju/paliwa/powietrza mi polecicie do mojej Micry k11 1,5 diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry bierz firmy Knecht (w większości przypadków tańsze od Filtrona, a jakościowo sporo lepsze).

A co do oleju Mobil 2000 X1 - wersja diesel różni się od zwykłego, to nie jest żaden chwyt marketingowy. Cena taka sama, więc nie chodzi tutaj o marketing. Diesel ma więcej dodatków czyszczących / myjących, bo jak wiadomo, w dieslu jest więcej zanieczyszczeń przedostających się do oleju.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry bierz firmy Knecht (w większości przypadków tańsze od Filtrona, a jakościowo sporo lepsze).

 

A co do oleju Mobil 2000 X1 - wersja diesel różni się od zwykłego, to nie jest żaden chwyt marketingowy. Cena taka sama, więc nie chodzi tutaj o marketing. Diesel ma więcej dodatków czyszczących / myjących, bo jak wiadomo, w dieslu jest więcej zanieczyszczeń przedostających się do oleju.

 

W takim razie zakupie filtry Kanchte. Olej też kupie z dopiskiem diesel, ale powiedzcie mi proszę. Ten olej http://photos03.istore.pl/18310/photos/big/3485374.jpg to nie olej Mobil1 10w40?? W moim nissanie od nowości był wlewany Mobil1 10w40 wiec chcialbym kupic rowniez ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 10W40 to nie może być Mobil1 tylko Mobil. Mobil1 to są oleje syntetyczne, 10W40 to półsyntetyk.

 

No to już sam nie wiem. Prosiłem, aby sprzedający napisał mi na karteczce jaki olej był lany za jego czasów. Na kartce pisze Mobile I 10w40. Czyli co waszym zdaniem wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej obojętnie jaki półsyntetyk.

 

Gość nie wiedział że Mobil 1 to pelny syntetyk a mobil to pół bo mało kto o tym wie.

 

Wlej Valvoline 10W40

 

Czyli kupując http://www.carsdealer.pl/s/files/2000-x1-diesel-10w-40-4l.jpg mogę go spokojnie wlać, tak? Właśnie do takiego mam dostęp, więc jeśli bez problemu można go wlać i będzie ok, to dokonam zakupu. Przepraszam, że tak zamęczam, ale kompletnie się na tych olejach nie znam, a kupując już chciałbym kupić coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 10W40 w klasie półsyntetycznej jest lany głównie do starszych, niewymagających silników - więc obojętnie, jakiej firmy wlejesz - będzie dobrze. Może być nawet Lotos, temu silnikowi nic się nie stanie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat ja lotosa to nawet do kosiarki bym nie wlał. Przez to, że samochód który mam jeździł na lotosie to teraz mam problemy, bo silnik wcina mi olej..... Po kupnie zalałem do silnika olej Shella - po tygodniu olej był brudny - to świadczy o tym, ile syfu zostawił lotos w silniku.

 

Olej wlewa się dobrej klasy, a nie byle co.....

 

Mati113 wlej albo Mobila albo zrób jeszcze lepiej i wlej Millersa

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przyzwoitości proszę ;)

Proszę nie straszyć ludzi...

Olej lotos z legalnego źródła spełnia takie same normy jak każdy inny, no chyba że kupujemy olej w lesie od niewiadomo kogo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam Valvoline Maxlife 10W40 ! tutaj dostałem taką rade i powiem , że olej spełnił moje wymagania ! A filtr czy kupisz knechat manna czy filtrona to wszystko jest to samo chyba ze kupisz z zagranicy bo u nas to filtron robi wszystkie wkłady ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria biorąc pod uwagę, że na filtrach oleju Manna czy Knechta jest made in Austia albo Germany, a np powietrza Mann-a jest robiony w RPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam A co powiecie panowie o tym oleju TOTAL QUARTZ

9000 ENERGY 5W40?

ACEA 2007 A3 / B4
API SL / CF
GM-LL-B025
VW 502.00 / 505.00
MB 229.3
BMW Longlife 98
PORSCHE Zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych najnowszej konstrukcji:

wielozaworowych, wolnossących i turbodoładowanych, z wałkami rozrządu w głowicy, z katalizatorem spalin lub bez, zasilanych benzyną bezołowiową jak również gazem propan-butan.
Do stosowania w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w samochodach osobowych i dostawczych użytkowanych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.
Zaleca się szczególnie do silników z hydraulicznym sterowaniem zaworów, bowiem wycisza on głośną pracę układu rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej na poziomie olejów Orlen czy Lotos, nie jest to pełny syntetyk tylko wykonany w technologii syntetycznej - czyli minerał z dodatkami uszlachetniającymi ;) Pomyśl, co może być warty olej, który kosztuje 14zł za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem olej w n15 i trochę ubyło i była przepocona uszczelka klawiatury.

Dolałem do stanu i sprawdziłem śruby i były luźne :( .Dokręciłem je i dziwi mnie czemu były luźne.

Auto jakby było głośniejsze po dokręceniu jakby ciszej się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! W moim 1.5 dci był najpierw Castrol 10W40, teraz jest Mobil 10W40.

 

Jaki polecicie kupić? Zostać na tym sae? Jakiej firmy? 

 

Robię krótkie odcinki, silnik ledwo się nagrzewa. Przebieg 130k km. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale proszę o rade ;)

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Co osoba, to będziesz miał inne rady i propozycje.

Ja swoje Tino przyprowadziłem osobiście z Niemiec od osoby prywatnej. Od nowości /mam na to papiery/ jeździła na ELF 5/30/40/

Ja osobiście nadal leję również ELF-a, a samochodzik ma przejechane 249600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posprawdzasz po katalogach, to powinieneś znaleźć, że do tego silnika najbardziej odpowiednim olejem jest coś o lepkości 5W30, ew. 5W40. Z dobrych i dość tanich olejów to w paru samochodach w rodzinie fajnie sprawdza się Valvoline SynPower - bańka 5W40 kosztuje poniżej 130zł za 5l.

Można też drożej, bardzo dobre oleje robi Millers, ale cena to już w okolicach 200zł za 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

......."Należy stosować oleje syntetyczne lub półsyntetyczne. Wymienia się je co 10kkm (wraz z filtrem w DiTD, w przypadku CD co 15kkm). Przeciąganie tego okresu jest niewłaściwe nie tylko dla silnika ale i dla turbiny. Motory common rail mają rzadszy okres wymiany oleju.
Firmowy olej, to odpowiednik francuski ELF (dokładnie to Elf SXR 5W30), DiTD mogą spokojnie jeździć na Shell Helix Diesel półsyntetyk.
Silniki CR otrzymują także w/w oleje, choć stosowany bywa inny olej np. Mobil Super FE 5w30, występujący czasem pod nazwą Mobil Special FE 5w30. Wymiany dokonuje się teoretycznie co 15kkm, ale chyba lepiej skrócić czas eksploatacji - przepełniony filtr oleju może mieć problemy z utrzymaniem oleju w czystości, co może skończyć się zaklejeniem smoka".........

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w instrukcji zalecają 5W40 i 10W40 w temp poniżej -15C a powyżej -10C należy stosować 15W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...