Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_P11_144

I to i to to syntetyk.
Im jest wyzsza druga liczba tym przy wyzszej temperaturze olej bedzie utrzymywał swoje parametry oraz stawia nieco mniejsze opory.
Lej 5W/40 ale pierw płukanka,a jak to nie pomoże to remont silnika lub...    :samochod-rodzinny: do żyda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo spróbuj zrobić konkretny pełny Chemiczny Remont Silnika,/plik już gdzieś na forum dawałem/ koszty o dużo nie wzrosną. 

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się biorę za wymianę oliwy.

 

Podejrzewam, że pierwsze kilometry będe jeździł z duszą na ramieniu no ale zobaczymy.

 

A ten chemiczny remont to dosyc ciekawa sprawa, można by spróbowac, bo w remont taki mechaniczny to nie będe się napewno pakował.

 

Najwyżej jak będzie bardzo źle to faktycznie pozostanie tylko sprzedac...

 

Ale jestem dobrej myśli, jak będe miał jakieś ciekawe spostrzeżenia po wymianie, podzielę się napewno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że napisałes to tylko jako odnośnik do wiadomości ;)) :D

 

Oj Mateusz, czytaj dokładnie. Nie tylko słowo -plik- jest w nawiasie...Całość jest taka --- konkretny pełny Chemiczny Remont Silnika,/plik już gdzieś na forum dawałem/ ---

Tak, to był odnośnik aby kolega sobie poszukał.

 

 

Właśnie się biorę za wymianę oliwy.

Podejrzewam, że pierwsze kilometry będe jeździł z duszą na ramieniu no ale zobaczymy.

A ten chemiczny remont to dosyc ciekawa sprawa, można by spróbowac, bo w remont taki mechaniczny to nie będe się napewno pakował.

Najwyżej jak będzie bardzo źle to faktycznie pozostanie tylko sprzedac...

Ale jestem dobrej myśli, jak będe miał jakieś ciekawe spostrzeżenia po wymianie, podzielę się napewno.

Pozdrawiam

 

Kolego @Boond007 - znalazłem dla Ciebie plik o którym mówiłem i dawałem, a i cały temat możesz dokładnie sobie przeczytać tutaj.... http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/83756-zapieczone-pierscienie/?do=findComment&comment=860348

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem o tym temacie, ale to jakaś maszynka do tego chyba jest potrzebna nie? I ciekawe gdzie takie rzeczy robią.

Noi ciekaw jestem całkowitego kosztu takiego zabiegu.

 

Oliwka wymieniona, narazie nie jestem w stanie napisac nic konkretnego, okaże się w trakcie eksploatacji.

 

Aha, jeszcze mi się tak teraz skojarzyło.

W zeszły weekend byłem w Gdańsku (odemnie ok 310 km) i przed wyjazdem sprawdzałem olej i było tak około połowy na bagnecie.

Po autostadzie Primerka dostała "trochę" w kośc. Od Torunia do bramek w Gdańsku średnia prędkośc 150-170 a momentami i więcej.

W sumie na silnik 2.0 to nie jest jakiś tam wyczyn, no ale codzień się tak nie jeździ.

No i wczoraj jak sprawdzałem stan to właśnie było pniżej minimum, czyli wychodzi  że sporo sobie łykęła.

 

I tu nasuwa mi się pytanko, czy może ona bierze olej przez te zapieczone pierścienie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Tutaj jest napisane jak to się robi w warsztacie. Natomiast preparaty Liqui Moly mają symbole do urządzeń-"maszynek" jak i bezpośrednio do paliwa.

Nie wiem jakie odpowiedniki czyli numery fabryczne środków są do benzyniaka musisz poszukać na ich stronie. Znalazłem jeden z nich to No.5153 /niebieski/

Wiem natomiast, że w dieslu Jest 5156 mocniejszy /używałem raz gdy miałem problemy paliwowe-3 lata temu i do tej pory spokuj/ i jego odpowiednik tzn. ciut słabszy to 2666 /takiego ja używam ok 4 razy w roku na pełny zbiornik/

Różnica między nimi polega na tym, że ten pierwszy często używany jest przez serwisy i mechaników i stosuje się po naprawach systemu paliwowego, gdyż działa podobno z natychmiastowym skutkiem - jest jakby mocniejszy, wlewa się go na 40l a nie jak w instrikcji na 70 - ma być dawka uderzeniowa, no i droższy. Do późniejszej eksploatacji wystarczy już środek tańszy o numerze 2666.

 

Popatrz sobie na te stronki.

a tak na podstawie diesla można chyba i czyścić benzyniaka

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No jak narazie zbieram doświadczenia z jazdy na syntetyku.

 

Z plusów:

- cichsza praca zaraz po uruchomieniu, nie słychać klekotania

- pobór oleju jest, ale mniejszy, od wymiany przejechane 2k km i poszło około 200 ml.

Z minusów:

- po rozgrzaniu silnika trochę bardziej słychać klawiaturę

- po odpaleniu czasem lekko przydymi

 

Ogólnie jest raczej na plus,  jak zaobserwuję coś więcej napewno się w tym temacie podzielę.

 

Aha, podczas spuszczania tej płukanki obserwowałem strumień oleju i zauważyłem że z olejem wypłyneły jakieś syfy, słychać było takie klupnięcie jak wpadało do bańki. Niewiem co to było bo w starym oleju nie grzebałem (teraz żałuje) ale coś tam się jednak wypłukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie jakieś obiekcje do oleju LOTOS 10w40, mam możliwość zakupu w bardzo atrakcyjnej cenie i przy najbliższej wymianie bym go zastosował. Jakościowo chyba niezły,a ważniejsze od marki jest chyba okresowa wymiana na świeżutki olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Pokonałem już na syntetyku 4,5k km. Jak narazie wszystko spoko, nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków tej zmany.

Silnik się nie rozszczelnił, no może troszeczkę bardziej słychać klawiaturę na ciepłym.

Przy wymianie zalałem stan na maxa, wczoraj sprawdzałem i było na mimimum. Niewiem jaka jest różnica między poziomem max a min, ale widzę, że pobór zmalał w stosunku do oleju półsyntetycznego.

Niewiem jak będzie dalej, ale narazie nie żałuję tej decyzji.

A oliwa jaką zalałem to TOTAL 5W40 bo trafił mi się w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Różnica 1 litra po 4500 km to 2 litry co wymianę :)

albo złe odczyty albo masz silnik na wyjechaniu ;)

Ja bym na Twoim miejscu przeszedł na minelany i wtedy sprawdził czy tez Ci tyle ubywa, bo syntetyk Ci wypłukuje osady w silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...