Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wlałem mobila 10w40 , i założyłem filtrona długi filtr bo nie ma do 91 rocznika knechta czy manna ! i wszystko jest git tylko ten mobil jakos tak dziwnie pachniał jak ktoś tu wcześniej pisał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlałem mobila 10w40 , i założyłem filtrona długi filtr bo nie ma do 91 rocznika knechta czy manna ! i wszystko jest git tylko ten mobil jakos tak dziwnie pachniał jak ktoś tu wcześniej pisał !

 

To zamiast wymienić po 15tyś, to wymienisz za 10tyś. lub wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlałem mobila 10w40 , i założyłem filtrona długi filtr bo nie ma do 91 rocznika knechta czy manna ! i wszystko jest git tylko ten mobil jakos tak dziwnie pachniał jak ktoś tu wcześniej pisał !

Zmień dostawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mu nie bedzie chodzi jak potrzeba nie ma przecieków już 800km zrobione ! i tak po 8-9kkm wymienie bo to bedzie jakos lato !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak to jest z świeżością oleju, bo na allegro są nawet z 2013 r a kolegaberlin - (pewny internetowy sprzedawca oryginalnych olejów) ma  z datą produkcji 2011-2012 lepiej kupić u niego czy "świeży 2013" z allegro?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bańka nie była otwierana to olej 2 letni nic nie stracił ze swoich właściwości. Gorzej jest z oryginalnymi olejami, sygnowanymi przez marki samochodów - tam to dopiero można zabytki trafić :) Miałem w zeszłym roku klienta (swoją drogą z tego forum), którym przyjechał na wymianę oleju w skrzyni. Kupił oryginalny olej z logiem Nissana z tym, że produkcja oleju to 1998r :) Niektórzy trochę przesadzają z tymi oryginałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem olej w swoim traktorku :)

Wcześniej miałem Ravenol a teraz wlałem Valvoline Max life 10W/40 i filtr 10kkm zrobione i wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem olej w swoim traktorku :)

Wcześniej miałem Ravenol a teraz wlałem Valvoline Max life 10W/40 i filtr 10kkm zrobione i wymiana :)

Chyba nie wlałeś oleju przekładniowego do silnika?  :o  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,silnikowy do silnika :)

Spokojnie rozróżniam jeszcze oleje ;) przekładniowy to koło 75W/90

A Ravenol też był półsyntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAAAD nie określił, jaki dokładnie Ravenol tam wlał - ale przecież ta firma nie robi olejów tylko przekładniowych, silnikowe również produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no to zmienia postać rzeczy :) nie widziałem jeszcze ravenolu innego, niż przekładniowy ;)
cofam zarzuty ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell Helix Ultra Extra 5W-30 - 4 litry

80c702699959f5b4c6eb5b1cdbe092d1.jpg
 
 


Szczegółowy opis produktu znajduje sie poniżej.

 
Cena: 99,00 zł
 
 

Shell Helix Ultra Extra 4l

Ekstra energia, maksymalna ochrona silnika dzięki najnowszej technologii Shell

Dzięki najnowszej technologii oraz unikalnym właściwościom czyszczącym, olej Shell Helix Ultra Extra 5W-30 zapewnia wyjątkową energię dla silnika Twojego samochodu nawet w trakcie wydłużonego okresu użytkowania oleju.

Spełnia najnowsze normy: VW, Audi, BMW i Mercedes-Benz.

Shell Helix Ultra Extra zawiera pakiet specjalnych dodatków czyszczących, które aktywnie usuwają szkodliwe osady z silnika utrzymując go w doskonałym stanie w trakcie całego okresu intensywnej eksploatacji.

Oczyszczanie i ochrona silnika mają szczególne znaczenie podczas wydłużonych okresów użytkowania .uzywam taki bo taki był zalewany od poczatu.bdb

Edytowane przez diablo75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144


"Spełnia najnowsze normy: VW, Audi, BMW i Mercedes-Benz. "

Dobra ściema ;))

Panowie a ja wczoraj zakupiłem olej Total Quartz 10W40 w moim sklepie gdzie kupuje wszystko praktycznie i zapłaciłem za olej 75 zł (5 l) ze stycznia 2013 za filtr z mann'a 27 zł ( filtr oleju) oraz za filtr powietrza z polskiego filtrona za 8 zł ;)


 

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz dobre ceny filtrów Mateusz ;)

 

Mam pytanko dotyczące mojego traktorka.

A więc ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie kontrolki oleju.Czasami się nie zapala normalnie,czasami mruga a nawet kontrolka się nie pojawia :(

Moje pytanko to coś jest nie halo z filtrem czy olejem a może z czujnikiem oleju?

Nie wiem gdzie się znajduje może koło filtra oleju kiedyś chyba tam widziałem jakiś czujnik.Jest możliwość sprawdzenia go bez wykręcania?

Olej nie dawno wymieniałem na Valvoline Max Life. Bo sam się zastanawiam co w tych bańkach z olejem jest czy tylko płacimy za naklejki na bańkach :(

Inne płyny są ok na miarkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...