Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju -wycena kosztów.


Gość damiano1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak przez większość postów przetacza się opinia o pewnym źródle. Firma ma mniejsze znaczenie niż pewność jakości. A aktualnie większość olei na jednej półce ma takie same parametry. Kwestia sympatii do marki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ja czuję jednak po rozrządzie że wielkie znaczenie ma filtr i już nigdy więcej blue printa ,,, bosha czy mana ,,,, tylko knecht

 

co do quakera ,, to ja mam pewne źródło gość go sprowadza od parunastu lat ,,

 

Warto jeszcze jedną zasadę poznać Valvoline nie reklamują każdy wie że dobry i sie sprzedaje ,,, a teraz się zastanówcie co się reklamuje i dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ja czuję jednak po rozrządzie że wielkie znaczenie ma filtr i już nigdy więcej blue printa ,,, bosha czy mana ,,,, tylko knecht

jakieś objawy? coś więcej możesz opisać? Ja ostatnio zakładam filtr ashika, olej wymieniam co 10 kkm i problemów nie widzę, wcześniej miałem oryginał, Mana i Blue Printa i też było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do quakera ,, to ja mam pewne źródło gość go sprowadza od parunastu lat ,,

To daj jakiś namiar na dostawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline nie robi już do zwykłych dieslów tylko do turbo i nie ma "quaker" :(

 

Diesel to diesel, nie ma różnicy czy turbo, czy wolnossący. Tu chodzi o dodatki czyszczące, oleje w wersji diesel mają ich sporo więcej, bo w silnikach diesla jest sporo więcej sadzy. Nie męcz tego silnika na mineralnym, tam masz hydrauliczne popychacze - podczas mrozów jak masz kiepski olej to popychacze po uruchomieniu silnika chodzą nawet pół minuty "na sucho", to im szkodzi i to bardzo. Zalej dobry półsyntetyk 10W40 i jeździj. Nie słuchaj forumowej inteligencji, że "nie przechodzi się z gorszego na lepszy" bo to największa bujda, jaka panuje w temacie motoryzacji. Nic się nie stanie, nic się nie rozszczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też tak myśle ! wiem ,że na zimnym chodzi praktycznie na sucho i to nawet słychać ,i tak mi sie wydaje ,że popychacze dostały po tej zimie bo dość mocno je słychać na 1800-2300obrt !

 

już znalazłem dobry półsyntetyk valvoline max life 10w40 ! hmyy ale nie mam przecieków ani nie pali oleju to może jednak durablend ?

Edytowane przez HaKeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Mobil 2000 X1 10W40 w wersji Diesel - ale nie z polskiej dystrybucji. Można dostać z niemieckiej, w bańkach 5l jest sprzedawany.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlewany w Polsce, bańki 4l, jak wlejesz do jednej szklanki olej z PL a do drugiej z Niemiec to powiesz, że to zupełnie inne oleje. Robiłem taki test, olej z Polski miał ciemniejszą barwę i strasznie spirytusowy zapach. Olej z Niemiec normalną, żółtą barwę oleju i zapach "jak to olej". Łatwo u nas trafić na olej podrobiony i myślę, że na taki trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem kilka razy na Allegro od "kolegaberlin", bo miał atrakcyjne ceny - teraz euro poszło w górę i już nie jest taki konkurencyjny z cenami, ale olej ma przynajmniej oryginalny.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegaberlin ma już swoją strone www :D i ma konkurencyjne ceny cały czas i właśnie się zastanawiam czy czasami tam oleju nie zakupić jak jest z niemiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 2000 X1 10W40 diesel 5l u niego z wysyłką to 95zł - ja taki olej mogę kupić za 65zł z tym, że z polskiej dystrybucji - no to aż taki atrakcyjny nie jest :) Fakt, że od niego olej będzie na 100% oryginalny, nie żadna podróbka czy Mobil rozlewany w Lotosie - ale jednak o 30% droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ,ale właśnie wiadomo ,że jest to olej a nie jakieś coś z zapachem spirytusu !

 

no i czy filt oleju mann jest naprawde gorszy od knechta ?

Edytowane przez HaKeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupował ktoś z Was oleje na allegro ? bo niby pisza ,że maja certyfikaty itp !

loteria :) wygrałeś kiedys 6 w totka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro bym sie bał ,,,

cena atrakcyjna ale ......... jakość ????????

 

no tak ,ale właśnie wiadomo ,że jest to olej a nie jakieś coś z zapachem spirytusu !

 

no i czy filt oleju mann jest naprawde gorszy od knechta ?

nie nie jest gorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest lepszy ,,,i takie będe kupował ,,,od teraz ,,,

 

tak na allegro jest tanio i warto znaleść w swoim mieście sprzedawce i sie do niego wybrać jak ma sklep czy hurtownie to to nie to co samoróbka w garażu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać że w moim SR20 Knecht zawsze spisywał się wzorowo, jak dla mnie najlepszy. Co do Filtrona, Blue Printa czy też Boscha bywało różnie, raz wzorowo, raz gorzej.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale ten Knecht OC195 to chyba wielkością najmniejszy z nich wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam filtra oleju (koszt 12zł) i powietrza (16zł) firmy WINFIL i jeszcze nie miałem żadnego problemu z ani jednym ani drugim filtrem, także myślę, że nie ma o co się spierać o to który filtr lepszy. Zapewne filtry firm Knecht i Mann są wyższej jakosci, ale jeżeli nie ma problemu z tańszymi filtrami to myślę że nie ma po co przepłacać tym bardziej do kilkunastoletniego nissana. A co do oleju Mobil super 2000 X1 10W40 kupiłem go niedawno we wrocławiu w sklepie motoryzacyjnymi za 75zł a w marketach widziałem nawet po 129zł i nie sądze żeby ten droższy różnił się od tego ze sklepu motoryzacyjnego.

 

Pozdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...