Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony MT - poradzcie proszę.


regwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Qubuś potwierdzam,kolega je miał LR i po 50tys.juz ich nie było,a w naszym przypadku,to 1sezon.

Też je chciałem,bo dobrze robią i cena jest przystępna,ale jak się przekonałem że tak szybko lecą ,to odpuściłem i padło na stt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z jazdy zimowej na STT , do tej pory miałem w zimie Yokohama Geolandar A/T ( 31x10.5 r15) i na mokrym i suchym śniegu do wysokości 3/4 opony radziły sobie świetnie - dotarłem do domu :)  ( niestety z przodu są już tak starte że ciężko rozpoznać jaki mają wzór bieżnika :) i chyba tej zimy już nie dadzą rady ) 

 

Ja mam coopery i mogę polecić,nie zużywają się szybko i w zimie jeździ się znośnie,lepiej jak na bfg at czy mt.

Używam auta do turystyki 4x4 i zależało mi na trwałości opon,wiele opon zjechałem i coopery polecam.

Yokohamy nie miałem ,to się nie wypowiadam.

Dzięki za opinię , pytanie co oznacza znośnie? Co do BFG A/T to mam w rozmiarze 235/75 r16 i w błocie słabo sobie radzą więc zakładam że w śniegu też będzie słabo.

Podsumowując na razie :

STT : + za niską ścieralność,

Geolandar M/T :  brak opinii .

KL71 : - zbyt szybko się ścierają , w moim przypadku odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie założone nalewki kopie geolandera i tam gdzie siadła vitara na KM1 i druga na KL71 ja przejechałem bez problemu. Jednak są to oponki dość głośne na asfalcie.

na tym filmiku stoi vitara na KM1 i by tam podjechać walczyła 5 minut, terrano na BF AT nie dało rady wyjechać tylnymi kołami z rzeczki nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee nie kumam ty porównujesz śnieg z błotem ????

tak, głeboki mokry śnieg zakleja opony podobnie jak błoto. Droga do mojego domu nawet po niewielkim opadzie śniegu wygląda tak :)SP_A0073.jpg

Mam u siebie założone nalewki kopie geolandera i tam gdzie siadła vitara na KM1 i druga na KL71 ja przejechałem bez problemu. Jednak są to oponki dość głośne na asfalcie.

 

na tym filmiku stoi vitara na KM1 i by tam podjechać walczyła 5 minut, terrano na BF AT nie dało rady wyjechać tylnymi kołami z rzeczki nawet.

Głośność na asfalcie mi nie przeszkadza , wydech tak pierdzi że żadnych opon  nie słychać :) . Jak jest ze ścieralnością tych nalewek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieg jest śliski a błoto tępe i szorstkie, no chyba że masz tam glinę ....

 

o to jak u mnie ... ja na łysych szosówkach przez 70cm świeżego śniegu brnąłem kiedyś i bez problemu :) fajnie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieg jest śliski a błoto tępe i szorstkie, no chyba że masz tam glinę ....

 

o to jak u mnie ... ja na łysych szosówkach przez 70cm świeżego śniegu brnąłem kiedyś i bez problemu :) fajnie było

Kiedyś to i ja osobówkami się przebijałem przez takie zaspy - ale dosyć już miałem po zimie wymiany przegubów, spawania misek olejowych, prostowania alusów i klejenia zderzaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, głeboki mokry śnieg zakleja opony podobnie jak błoto. Droga do mojego domu nawet po niewielkim opadzie śniegu wygląda tak :)

...

Głośność na asfalcie mi nie przeszkadza , wydech tak pierdzi że żadnych opon  nie słychać :) . Jak jest ze ścieralnością tych nalewek ?

Mam ich dopiero rok, nie wiem ile przejechane bo nie sprawdzałem, nie zauważyłem jakiejś nadmiernej ścieralności ubyło może z milimetr może troszkę więcej. Zaokrągliły się lekko krawędzie ale nie przeszkadza im to w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Mam ich dopiero rok, nie wiem ile przejechane bo nie sprawdzałem, nie zauważyłem jakiejś nadmiernej ścieralności ubyło może z milimetr może troszkę więcej. Zaokrągliły się lekko krawędzie ale nie przeszkadza im to w terenie.

 

Ja zrobiłem przez 2 lata na nalewkach z globgumu (kopiach BF-a MT km1) 25 tys. km, w tym ok 20 tys. po czarnym, 5 tys. w błocie. Ostatnio dokupiłem 5 nalewkę na zapas i ubytek bieżnika po 25 tys. km jest ok 4 mm. Nowa ma 16mm, reszta 12 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Pochwali się ktoś, czy wsadził 33" do WD21? Bo mnie korci...

serce chce spróbować, rozum mówi NIE!

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wiem, ale popatrz na pathfindery w usa, tam zaczynają od 33"a to to samo auto. Tylko Man wrażenie że mają trochę inny styl jazdy.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkladam 33 simex na terenowe przejazdzki;-) a na codzien jakies AT w podobnym wymiarze z tym ze dam 5 cm w góre na tulejach z teflonu w poprzednim terrano tak mialem i chodzilo jak zloto;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wiem, ale popatrz na pathfindery w usa, tam zaczynają od 33"a to to samo auto. Tylko Man wrażenie że mają trochę inny styl jazdy.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

przecież ty miałeś 235/85/16 to tak ze 32" to co za różnica ? jak dołożysz tak z 15mm na promieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale 32"to dość nietypowym wymiar. Nie wszyscy producenci opon oferują taki rozmiar.

Moje kumho 235/85/16 są już dość zdarte więc powoli szukam czegoś nowego. Jeśli miało by być 32" to albo coopery stt albo hankook dynapro mt oba w rozmiarze 265/75/16.

Choć bliżej mi do dynapro...

W 33" jest większy wybór i często są tańsze bo bardziej popularne.

Nie upieram się, tylko wpadł mi taki pomysły więc dlaczego nie :-)

Jak 2 lata temu montowałem 32" to większość mówiła że nie wejdą, że się wahacze pogną, że sprzegi automaty padną, że mocy nie będzie itd... Na szczęście się nie sprawdziło :-)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Ja wkladam 33 simex na terenowe przejazdzki;-) a na codzien jakies AT w podobnym wymiarze z tym ze dam 5 cm w góre na tulejach z teflonu w poprzednim terrano tak mialem i chodzilo jak zloto;-)

U mnie przy 33" będzie obcierało tylko przy skręcie o błotniki z przodu od strony drzwi. Jak masz auto podniesione?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 32" i ET-30 

lift 8cm na ramie i 5cm na zawieszeniu, musiałem wycinać przednie błotniki aż do drzwi a i tak czasami haczy 

tył bez stabilizatorów i bez odbojów, na maksymalnym wykrzyżu też lekko obciera,

to ja nie wiem co by było na 33" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 32" i ET-30 

lift 8cm na ramie i 5cm na zawieszeniu, musiałem wycinać przednie błotniki aż do drzwi a i tak czasami haczy 

tył bez stabilizatorów i bez odbojów, na maksymalnym wykrzyżu też lekko obciera,

to ja nie wiem co by było na 33" 

 to przez ET i szerokość kapcia

 

a mnie sie podoba rozmiar 245/80/16 ale niespecjalnie jest co wybrać

 

zastanawiam sie też nad 235/85/16 ale u mnie będzie ciężko to upchnąć i musiałbym dorwać coś na przymiarkę, jak to z felgami et0 będzie chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwariowaliście tak podnosić środek ciężkości bez poszerzania osi, rolka gwarantowana 

chyba przesadzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przez ET i szerokość kapcia

 

a mnie sie podoba rozmiar 245/80/16 ale niespecjalnie jest co wybrać

 

zastanawiam sie też nad 235/85/16 ale u mnie będzie ciężko to upchnąć i musiałbym dorwać coś na przymiarkę, jak to z felgami et0 będzie chodziło

Jak się w końcu kiedyś spotkamy to nie widzę problemu. Tylko że felga jest -25 i tak polecam, przy 0 jest problem ze skrętnością, opona trze o przekładnie kierowniczą.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :)

 Pytanie mam czy ma może ktoś taki rozmiar:265-70r16  kapci w swoim terrano, bo zastanawiam sie nad kupnem i chciałem zobaczec jak to mniej wiecej bedzie wyglądac

 

http://allegro.pl/4-x-265-70r16-opony-bieznikowane-terenowe-bargum-i5851011065.html

 

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy ktos wie jak wypadaja rozmiarowo coopery stt dokladnie 31/10,5.15?

Bo A/Tki o tym rozmiarze mi wchodzily bez liftu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie w swoim, na forum jest kilka zdjęć a w tym temacie nawet filmik.

To odnośnie rozmiaru 265/70R16

Edytowane przez czifu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...