Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony MT - poradzcie proszę.


regwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo. Terrano 2 na 235/75 R15. Możecie nabijać się do woli. http://images64.fotosik.pl/993/a39ae920908d9931gen.jpg

Dzięki bardzo, wcale nie wygląda żle. Jak założe taki rozmiar tylko na stalowej feldze i MT-ki.

No za 3 tygodnie podjedz będę miał założone 235 szosowe na standardowej feldze no nie robi wrażenia

Ma robić robotę a nie wrażenie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 wygląda nie najgorzej pod warunkiem seryjnej zawiechy... jak się podnosi auto to zaczyna wyglądać jakoś tak nieproporcjonalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co seryjne felgi i zawieszenie. W póżniejszym czasie może jakiś lift. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na zdjęciu ma sprężyny +2" i lekko podkręcone drążki.

Teraz doszły podkładki pod wahacze od Huberta i lift budy 1". Następne w kolejności będą MT-ki 31/10,5R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie obciera nigdzie jak śmigasz po dziurach? Ile masz podniesione?

Nigdzie nie obcierało teraz po poniesieniu też nie :D

 

33 cale maj sens raczej przy 12,5... ciężko będzie to upchać w nadkola

Przy 12,5" szerokości to w terrano na szumeksach most z tyłu się ukręci a co dopiero przód.

 

P.S. jak ogarne jak wstawia się foty to podeśle przed i po ;)

Sory za jakość zdjęć, ale tak wyszło, 

przód jest podniesiony prawie do granic możliwości amora seryjnego, a tył to przednie seryjne używane sprężyny od gelendy w460

teraz jestem na etapie szukania dłuższych amorów (może ktoś coś polecić, jakiś lublina nysa etc. ;) )

Opony to prawie 32" dokładnie 235/85/16

post-81610-0-53209400-1400594663_thumb.jpg

post-81610-0-38106000-1400594674_thumb.jpg

Edytowane przez rosssssa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a tył to przednie seryjne używane sprężyny od gelendy w460

 

Ha, już to gdzieś widziałem. Podobno stary patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie obcierało teraz po poniesieniu też nie :D

 

Przy 12,5" szerokości to w terrano na szumeksach most z tyłu się ukręci a co dopiero przód.

 

P.S. jak ogarne jak wstawia się foty to podeśle przed i po ;)

Sory za jakość zdjęć, ale tak wyszło, 

przód jest podniesiony prawie do granic możliwości amora seryjnego, a tył to przednie seryjne używane sprężyny od gelendy w460

teraz jestem na etapie szukania dłuższych amorów (może ktoś coś polecić, jakiś lublina nysa etc. ;) )

Opony to prawie 32" dokładnie 235/85/16

 

 

Mierzyłeś rzeczywistą wielkość opony, bo nie raz podają jedne wymiary a po nałożeniu na felgę i napompowaniu wymiary wyglądają zupełnie inaczej. Czasem zaniżają, a czasem powiększają. Wygląda, że 32 to nie ma tragedii o ile to 32... :)

 

Tyran wygląda bardzo dobrze na tył kołach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Ducato podobno bez żadnych przeróbek pasują, ale podkreślam "podobno" ... sam nie testowałem więc głowy nie dam  :rolleyes2:


31" to chyba max przy seryjnych mostach ... ale w sumie to możecie pokombinować ... będziemy bogatsi o wasze doświadczenia

ja poszedłem trochę na skróty, dostałem po uszach ... i chyba sobie odpuszczę na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ducato  :wave:

 z tym to chyba żart ;) 

Chyba że się nie zrozumieliśmy, bo ja potrzebuję na przód, a w ducato po zdjęciach wygląda że ma dwa oczka tylni a przedni pod mcpersona ;)

 

 

Mierzyłeś rzeczywistą wielkość opony, bo nie raz podają jedne wymiary a po nałożeniu na felgę i napompowaniu wymiary wyglądają zupełnie inaczej. Czasem zaniżają, a czasem powiększają. Wygląda, że 32 to nie ma tragedii o ile to 32... :)

 

Tyran wygląda bardzo dobrze na tył kołach :)

 

Wiesz to nie są opony calowe. Teoretycznie 32" to 81,3 cm

Spróbuję zmierzyć średnice ale to dopiero w czwartek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żart tylko moja gafa, od Ducato na tył oczywiście, daruj Waćpan ... włości bierz, teściową bierz , ale głowę Waćpan oszczędź  :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego kupiłem na 255/75r16 przód był nisko i dawały rade nic nie obciera itp

teraz czekam na 265/70r16  i też wejdą bez problemu może tylko średnica zawracania się zmniejszy

z opon mt polecam yokohama geolander 001 bez białych napisów -wtedy mają podwójny oplot wzmacniający - w jeepie robią mi za....fajnie , błoto i piachy , do 90 -100 km/h w miarę ciche można jeżdzić na co dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hb233 się nie ukręci od 12,5 cala.... na tym moście jeździ masa pathfinderów w usa i u innych kangurów

 

co innego przód... ale przód rozleci się od każdej ciężkiej nalewki, chyba że najpierw poleci przegub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hb233 się nie ukręci od 12,5 cala.... na tym moście jeździ masa pathfinderów w usa i u innych kangurów

 

 

 

Dlatego planowany ARB z tyłu ;) w miejmy nadzieję niedalekiej przyszłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam w błoto powoli. Z dotychczasowych doświadczeń stwierdzam, że KM 2   30' słabo robi. Teraz mam 31' KM1 - w niedziele sprawdzę co się da przejechać na tej oponie.

 

post-53136-0-84891100-1400822980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, może ktoś zrobić zdjęcie T2 z kołami 235/75/15, chciałbym zobaczyć bo Dario twierdzi że to może śmiesznie wyglądać.

 

Proszszzz...

 

25k358z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wygląda normalnie, czyli dobrze :wave:  ... a propo's samej drezyny, masz może jakiś filmik z operacji opuszczania jej na tory ? to cholernie wysoko jak na taki ciężar a laweta dosyć krótka ... na płaskim przejeździe to chyba niezłe manewry muszą być zarówno przy staczaniu jak i wtaczaniu zabawki, możesz nas oświecić tam gdzie przedtem?  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoi na nominale to nie wygląda śmiesznie, do puki nie włożysz większych i nie wrócisz do mniejszych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak się zapatrujecie na rozmiar 32/11,5 r15 bfg AT. Chodzi mi głownie o to czy przedni most i przeguby są w stanie takie coś wytrzymać. Mam możliwość zakupu i się zastanawiam czy swoich 30 nie zamienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napwno mocno ograniczą skręt ,  jak nie masz podciętych błotników to bardzo prawdopodobne że będą przycierać  o chlapacze

przy ograniczonym wychyleniu i nie katowaniu na max skręconych kołach powinny dać rade

ja zdecydowałem się na 265 /70/16 , bo obawiałem się że 265/75/16 będzie odrobine obcierać , a u ciebie dochodzi jeszcze szerokość 12,5  -niezły balon jak na terrano

Edytowane przez siara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...