Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy warto kupić nowy Nissan Note II? Jeśli nie, to co w zamian?


rafma1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robimy straszny ot.... :D

Powiem jedno - ja przestałam już liczyć..... spalanie mojej babinki oczywiście :D Zawsze wypija tyle samo ;)

Dokładnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wróćmy zatem... Nissan Note II to bardzo fajne autko - polecam! ;) Za kierownicą mamy odczucie prowadzenie przynajmniej kompakta...

Ja nie mówiłem że nie fajne. Notesa mam na oku i nie konieczne II, ale może...

Colinsie, idę po dziewiąte ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie Note 2 nawet podobał. Sensowne auto klasy B.(w podsegmencie mini vanow)

Choc np. Venga 1.6 lepiej mi sie jezdzilo i robiła wrazenie bardziej dojrzałego auta.

Najfajniejsza (pomijajac silnik) byla Honda Jazz. No ale cena jeszcze wyzsza niz Note 98 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena Jazza waha się obecnie od 60 do 74 tys zł (patrz cennik). Jak na auto miejskie, nawet tak zmyślnie zaprojektowane, to jakaś abstrakcja. Mając tyle pieniędzy do wydania można rozglądać się za kompaktem z przyzwoitej mocy silnikiem.Od 78 tys zł  zaczyna się Renault Megane z 2 litrowym benzynowym (nie jakimś turbo-mikserkiem, tylko starą, solidną, sprawdzoną latami eksploatacji i doskonale współpracującą  z LPG jednostką) silnikiem o mocy 220 KM. Rozsądną dla auta miejskiego kwotą wydaje się raczej poniżej 50 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałam ze cena za wysoka, podobnie jak Note 2 z silnikiem 98 KM.

Nissan wabi do salonow wersją golas czyli Visia 80 KM. Honda takiej opcji nie przewiduje. Od razu cena z kosmosu.

 

Za to Vengę mozna dosc fajnie konfigurowac. No i mają fajne wersje specjalne np Business Line.

 

Zresztą gdybym miała te 65 tys pln w kieszeni na auto, to w garazu by stał Suzuki S-Cross lub Suzuki Vitara.

To najlepsze wg mnie auta w tym momencie, za tą cenę, z tym konkretnym poziomem wyposazenia czyli Premium.

Dobre japońskie silniki 1.6, fajny wygląd, podwyzszone zawieszenie, wygodne, nieusterkowe, kompletnie wyposazone, ergonomiczne w srodku. Dla mnie auta kompletne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości wszedłem na forum Suzuki żeby zobaczyć ile ze starej Vitary jest w tej najnowszej.

I okazało się, że i Suzuki się "skundliło" i awaria goni awarię, a temat o usterkach i niedociągnięciach jest na topie.

Może w większości pierdoły, ale jak na tak krótki staż na rynku nowej Vitary, to wcale niemało.

W każdym razie na pewno nie mniej niż w przypadku nowego Qashqaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Vitara, a Nowa Vitara to 2 zupelnie inne autka.

Nowa to SUVik do miasta, lekki, zwrotny i ładny. Niech nie robią z niej terenowki, bo to nie ma sensu.

QQ oglądałam ale był min 10 tys drozszy od Vitary. Za drogie auto dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta - fajne to "Mitsu" - co tu dużo gadać ;)

I przynajmniej mniej ich na ulicach - w przeciwieństwie do QQ :D

ładniejsze niż Note - takie "poważniejszo-solidniejsze" wrażenie sprawia...

Niech Ci dobrze służy i zadowolenia przez kolejnych parę latek życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,czasem wyskoczy jakaś trasa,ale ciągle niezmiennie 5,4 na kompie.

Aż z ciekawości jutro wyzeruję przed pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter mam propozycję.Nie zeruj

kompa przed pracą,wyzeruj po zatankowaaniu do pełna!Wyjeździj paliwo do rezerwy i ponownie zatankUJ. Ilość paliwa którą zatankujesz ,pomnòź przez 100 ,a następnie podziel przez przejechany dystans na tym tankowaniu.Dowiesz się ile naprawdę wynosi spalanie średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to będzie najbardziej miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla formalności,po wyzerowaniu 6,80 po dojechaniu do pracy.

Przydało by się mniejsze auto,żona ma Getza i choć ma dalej,nie chce się zamienić,ale nie jest źle i liczę na tendencję spadkową.

Co do liczenia przy dystrybutorze, jakoś nie mam do tego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zauważyłeś ,że w środku jest większy od Pulsara i Tiida.
Mnie to od    razu  rzuciło się w oczy :)
Dokładnie- jest rewelacyjny!

Edytowane przez Skyller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissana Leaf widziałem w Londyńskim salonie.......wydał mi się taki, jakiś, jak by to napisać ?? hmmmm.........śmieszny.

A w środku strasznie plastikowy :( nawet ta eko-skóra na pierwszy rzut oka sprawiała wrażenie jak by z reklamówek  :(

Nie wiem, może innym się podoba. Ale 120km (tak wyliczyli brytole) na jednym ładowaniu w Londyńskich korkach to nieporozumienie.

Ładowanie traw tylko 5-6h !!! więc jak staniemy gdzieś w drodze do pracy lub z pracy potrzebne będzie duuuużo kawy.

 

W sumie na wyspach już chyba wszystko działa na prąd....począwszy od ogrzewania skończywszy na Priusach (Toyota) których jest tu mrowie :(

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leaf jest "plastikowy" bo taka jest jego koncepcja ,gdzie nawet jego bateria w 95% nadaje się do recyklingu

a funkcja ładowania szybkiego ,pozwala naładować acu od 0 do 80% w 30min.! Pełne ładowanie ze zwykłego gniazdka ,opcjonalną ładowarką w 4 godz. tradycyjna w 10godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było  chyba o Londynie? A nawiasem mówiąc , w Finlandii jest to popularne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GB takie gniazdka są na każdej stacji..ba nawet przed większymi sklepami na parkingach.

Więc tankowanie prądu tam to normalka.

A co do 120km po Londynie to średnio starcza :) A jak zaliczysz 2h korek to nie dojedziesz z pracy do domu. No chyba że po przyjeździe do pracy staniesz i tankujesz :)

Po Londynie jadąc za swoimi sprawami robię dobre 200-250km tam jest wszędzie daleko :)....syn z domu do pracy ma 130km - fakt autostradą, ale to zawsze km i to w jedną stronę. :)

Więc te elektryczne Melexy to na razie tylko więcej dla reklamy i dla przedstawicieli firm którzy ładują pod biurowcami (tak jak Priusy pod firmą H&B podłączone jak żarówki choinkowe:D)

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Korzystając z bagażu doświadczeń z przedstawicielami firmy Nissan w Warszawie zdecydowanie odradzam .Na złożoną reklamację nie doczekałem się odpowiedzi przez  dwa miesiące i nic nie wskazuje na to by coś się miało zmienić. Firma całkowicie ignoruje klientów. Lepiej poszukać producenta, który przynajmniej oazuje zainteresowanie problemami klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z bagażu doświadczeń z przedstawicielami firmy Nissan w Warszawie zdecydowanie odradzam .Na złożoną reklamację nie doczekałem się odpowiedzi przez  dwa miesiące i nic nie wskazuje na to by coś się miało zmienić. Firma całkowicie ignoruje klientów. Lepiej poszukać producenta, który przynajmniej oazuje zainteresowanie problemami klienta.

Proszę napisać nazwę i adres tej nie solidnej firmy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Leaf, rozmawiałem z gościem który do mnie tym przyjechał. Kupił na codzienne dojazdy z Bydgoszczy do Torunia (praca) w dwie strony około 90km, miało być ok ale nie wyszło. Rozmawiałem z nim po kilku miesiącach, powiedział, że sprzedał auto gdyż była to totalna porażka. Zimą nie był w stanie zrobić wspomnianego odcinka na 1 ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...