Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy warto kupić nowy Nissan Note II? Jeśli nie, to co w zamian?


rafma1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W maździe moment ten sam ,ponieważ 120KM to 2WD , a150 to AWD

Czyli różnica żadna przy moim emeryckim stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki dylemat jak brałem nową Nexie 20 lat temu.

Były 16-zaworowe i 8-zaworowe,oczywiście wybrałem tą lepszą.

Przy okazji droższą o jakieś 5 tys,głośniejszą,bo więcej zaworów do trzaskania i przy tym większe zużycie paliwa.

Różnica w jeździe żadna,a jak się okazało bardziej awaryjna bo niby ten słabszy to stary sprawdzony silnik.

Ale to juz inna epoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mój dawny łopelek 8V silnik nie do zakutania na równi z benzyną lało się olej ,spocony zapocony wszędzie a cykał allagancko  :)

A 16V łopelka już się psuły  :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

A Vitare widziała?

 

Widziała ale pieniazków tyle nie uzbierała :)  

63 tys z metalikiem to ponad moj budzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziała ale pieniazków tyle nie uzbierała :)

63 tys z metalikiem to ponad moj budzet.

No fakt, nie tanio,ale to nowość,to dlatego.

Chociaż niewiele drożej CX-3, a ten motor i skrzynia kusi.  :P 

Warto zajrzeć http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewforum.php?f=519

opinie nowych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... samochód jest w fajnej cenie, a przypuszczam, że jeszcze coś można wynegocjować.

Tak na marginesie,to trochę taniej oferowano mi Lancera 1,6 w metaliku,w drugiej wersji wyposażenia - invite ,też z wyprzedaży,

Ale stać było tylko na Nota,niestety.

No bez urazy,ale pewnie Lancer to lepszy wybór od Pulsara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaki a alusy sprzedali za krocie :devil:  i wystawiają na stalówkach cwaniaczki  :whistle:

Edzik i znowu "cwaniaczki" a zapoznałeś się ze specyfikacją tego rocznika w najbiedniejszej wersji visia? skąd tam niby mają byc aluski?

Tak na marginesie,to trochę taniej oferowano mi Lancera 1,6 w metaliku,w drugiej wersji wyposażenia - invite ,też z wyprzedaży,

Ale stać było tylko na Nota,niestety.

No bez urazy,ale pewnie Lancer to lepszy wybór od Pulsara.

Możesz uzasadnić? podać  parametry ,gdzie lancer przebija pulsara? Moim zdaniem lancer już dawno trąci myszką

Zresztą poniżej 61,9 kPLN nie ma teraz lancerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz uzasadnić? podać  parametry ,gdzie lancer przebija pulsara? Moim zdaniem lancer już dawno trąci myszką

Ta myszka ma mniej elektroniki i dlatego pojedzie w każdych warunkach klimatycznych, a urodą też nie grzeszy.

Aż sprawdziłem ofertę ,też 55900 na dziś.i alusy i inne dodatki - invite

PS

silnik wolnossący 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu lepszy?

Bo stary,sprawdzony motor, a jak widać tutaj te nowości niejednemu wyszły bokiem.

Linia choć "stara" dalej urzeka - sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu. Cała masa tych silników jeździ całkowicie bezproblemowo. Poza tym śmiem twierdzić, że jednak osiągi Pulsara będą przyjemniejsze.

No,jeździ, ale dwa lata na razie,nie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym tokiem myślenia,to szedl bym w silniki hondy.

Co do Hondy,żeby jechać trzeba wysoko kręcić,a to nie mój "konik",przy czy wszystkie japońce są słabo wyciszone,

i mając mniejszy silnik /HR-V 1,5/  to zwiastuje hałas w kabinie.

Też nie jechałem,ale tak przypuszczam.

A i mój wiek sugeruje spokojną jazdę,dlatego uważam,że 2,0 w benzynie bez turbo, to optymalna wersja.

Tyz prowdo... ale z drugiej strony no nie można popadać w skrajność i kupować jak najstarszych samochodów z rynku...

Note I też stary i jak dla mnie to zaleta.

i żeby drugi raz nie pisać -

1) silnik stary, sprawdzony!

2) trójkątne szybki w porównaniu z Note II wersja nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter ,ja myślałem o 1.8 hondy. Miałem ten motor i powiem tak, jest super pod każdym względem(również spalania) i od razu dodam, wiem że hrv nie ma z tym motorkiem u nas. W  silnikach hondy , to nie Hałas ,to piękna muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter ,ja myślałem o 1.8 hondy. Miałem ten motor i powiem tak, jest super pod każdym względem(również spalania) i od razu dodam, wiem że hrv nie ma z tym motorkiem u nas. W  silnikach hondy , to nie Hałas ,to piękna muzyka.

No,ale ja celuję w coś wyższego  i nie dużego jak HR-V a tam tylko 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam az tyle pieniedzy zeby kompakta kupic. Nawet za te 55 tys pln - no ale to faktycznie dobra oferta.

Za tyle samo sa nowe Focusy na wyprzedazy. Silnik 1.6.

 

No ale ja mam max 47-48tys pln na nowe auto.

Moze byc małe bo maz ma duze Renault wiec ja i tak sama moim jezdze.

Zasatanwiam sie czy aby 1,5 roku nie poczekac i uzbierac np. 15 tys i kupic znowu jakiegos małego SUVa jak moje Suzuki. Fajnie sie takim po miescie jezdzi.

 

Moze sie Micra z silnikiem 98 koni trafi w dobrej cenie na wyprzedazy rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50 tys (w zasadzie z 48,500 bo dają 1,5 tys zniżki). można kupić nieźle wyposażonego (radio,klimatyzacja,elektryka,poduszki, kontrola trakcji i wszystko, co niezbędne)  przednio-napędowego (co tak prawdę mówiąc w 95 przypadkach na 100 w zupełności wystarcza) Dustera z doskonałym,sprawdzonym, tradycyjnym (vide Note I, Qashqai, nissanowskim silnikiem 1,6 16V 115 KM  w modnym ostatnio (naprawdę fajnie wyglądającym ) kolorze białym    :rofl: . 

 

http://www.dacia.pl/samochody-nowe/duster-ph2/konfigurator/?modelKey=79H2&stepTo=6&userPriceType=TTC

 

 jest plebejski, dość prymitywny (nie ma się co popsuć), przeciętnie dynamiczny ( oczywiście znacznie szybszy niż micra), lecz mimo to sugeruję się przejechać wybierając jak najgorszą drogę - musisz sama to sprawdzić, bo na słowo nikt nie wierzy - zapomnisz o dziurach w nawierzchni, progach zwalniających, krawężnikach, koleinach, błotnistych drogach gruntowych, szutrowych podjazdach, zawianych śniegiem parkingach i wielu podobnych udogodnieniach. Będziesz siedzieć pół metra wyżej od kierowców hatchbaków, dysponować ponad 20 cm prześwitem, 5 pełnowymiarowymi miejscami oraz 450 litrowym bagażnikiem i relingami na dachu pod box,narty czy rowery a nie jakimś schowkiem na zakupy   :)

 

obowiązkowo powąchaj zapach wydzielany przez nowe plastiki kokpitu i tapicerkę (wnętrze zrobiono z tanich,ale trwałych i łatwych w utrzymaniu czystości materiałów) - niektórym się nie podoba -  choć dla kilku tysięcy nabywców rocznie najwidoczniej nie jest decydującym mankamentem.Raczej wiem, co mówię, jako że wcześniej przez 6 lat jeździłem benzynową (1,6 16V 110 KM)Note I  Acentą i też nie sądziłem,że przesiądę się do pojazdu ze znaczkiem w kształcie otwieracza do butelek  na masce   :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar przecie jeździłem teścia Dusterem 4x4 

miałem na myśli model po liftingu - jesień 2013 -sporo zmieniło się na lepsze. A wrażenia zapachowe są równie subiektywne tak jak wzrokowe - ja np uważam,że Tiida jest delikatnie mówiąc mało porywająca - co nie znaczy, że komuś innemu się nie spodoba  :)  Najlepiej więc niech każdy zainteresowany obejrzy i pomaca i przejedzie się sam. Ewentualnie nawet powącha - może nie będzie to dla niego problem, tak jak dla tych, którzy się na zakup zdecydowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teścia jest z Grudnia 2013 wersja Laureate skórkowo materiałowo z przeszyciami czerwonej nitki  :D  no dużo się zmieniło oj bardzo na śmierdząco :D  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasatanwiam sie czy aby 1,5 roku nie poczekac i uzbierac np. 15 tys i kupic znowu jakiegos małego SUVa jak moje Suzuki. Fajnie sie takim po miescie jezdzi.

O, to jest najlepsza oferta,a i Vitara stanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...