Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to rzeczywiście nieciekawie.

Mnie zastanawia ciągle jedno. W dobie wszechobecnego piractwa łamią wszystko jak leci, a tego badziewia z NC2 jak dotąd nikomu nie udało się złamać. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, ze ogolnie nie wielkie jest zainteresowanie tymi kartami, wiec "fachowcy" na wielki zysk liczyc nie moga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze fachowcy sa tyle ze cięzko ich znaleść :)

To raczej jakas kosmiczna technologia nie będzie wiec się takowi znajda 

 

Przepraszam - po jakiemu ty do nas nadajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to żebym namawiał do czegoś, ale może któryś z was zrobił by "obraz" tej nowej karty i wrzucił gdzieś ... niektórzy z nas się znają to może coś wykombinują ...

 

Poza tym to ciekawi mnie czemu to jest "here maps" (kojarzy mi się z mapami Nokia po rebrandingu ) i co oznacza "for life" (ten skrót też w mapach nokia był używany i oznaczał za darmo upgradey na zawsze)bo to by wyglądało na to że masz mieć wieczysty upgrade za darmo 

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wysłałem e-maila do dealera Nissana z zapytaniem jak to jest z tymi kartami do nawigacji, a o to odpowiedź:

 

Opis który wyświetla się w Nissan Connect mapy z info _2013_ nie do końca jest informacją iż jest to mapa z 2013r.

 

Od debiutu Nowego Qashqaia ( koniec 2013r. produkcja się rozpoczęła ) do chwili obecnej były wydane 2 mapy

- samochody od 2013r. do początku 2015r. przyjeźdzały z fabryki z mapami na karcie SD o nr 25920 4EA0B

- od 2015r. do chwili obecnej dostarczane samochody z fabryki są z kartami nawigacji o nr 25920 4EA0C

 

Fabrycznie wkładane karty SD do samochodów w zależności od daty produkcji różnią się nr kart samą końcówką w nr karty - i na chwilę obecną nawet samochody z początku roku 2016r z produkcji są do nas dostarczane wg producenta z najnowszą kartą tj. 25920 4EA0C

 

 

W ostatnim okresie została przesłana do dealerów informacja o nowych mapach dostępnych do nowego Qashqaia jako element do zakupu w serwisie ( akcesoria ) o nr katalogowym : KE288 LCNKE15 - ale zakresu map na chwilę obecną oraz zmian nie otrzymaliśmy od importera i na te informacje czekamy.

 

 

Na chwilę nic więcej nie umiem Panu odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to żebym namawiał do czegoś, ale może któryś z was zrobił by "obraz" tej nowej karty i wrzucił gdzieś ... niektórzy z nas się znają to może coś wykombinują ...

 

Poza tym to ciekawi mnie czemu to jest "here maps" (kojarzy mi się z mapami Nokia po rebrandingu ) i co oznacza "for life" (ten skrót też w mapach nokia był używany i oznaczał za darmo upgradey na zawsze)bo to by wyglądało na to że masz mieć wieczysty upgrade za darmo 

Gdyby miedzy nami byli tacy "fachowcy" pewnie downo by to zrobili i pochwalili sie,,,domniemam, ze takowych u nas brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapami to się potwierdza,dzwoniłem dziś do Warszawy w tej sprawie i jest tak jak napisał klepa,na pytanie czy mogę mieć aktualną mapę w aucie z 2015r.Pani powiedziała że mogę wystosować pismo do nich ale generalnie aktualizacja jest płatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by chyba założyć jakiś temat z najczęściej poruszanymi pytaniami na forum. Bo widzę, że co chwilę ktoś zadaje te same pytania w stylu: "Jaką rolę odgrywa słowo "Here" w nazwie karty z mapami?" albo "Kto wrzuci obraz karty z mapami?". I wiele takich powtarzających się pytań, na które są odpowiedzi jeśli dobrze poszukać na forum, LENIUCHY! :D

Żeby nie było, że się wymądrzam, to jeszcze raz (ale po raz ostatni) udzielę odpowiedzi na te 2 powyższe pytania.

1. Here jest przodującym producentem w dziedzinie dostarczania map nawigacyjnych. Wcześniej udział w tworzeniu map dla Nissana brała firma Navteq, jednak jakiś czas temu została wchłonięta przez Nokię, która jednocześnie zmieniła nazwę na Here. W 2015 r. Here zostało z kolei sprzedane niemieckim producentom samochodów Audi, BMW i Mercedes, którzy wspólnie zrzucili się na ten, że tak powiem projekt. Here nie ma więc już nic wspólnego z Nokią, a biorąc pod uwagę, kto to kupił, możemy być raczej spokojni o rozwój map. Zresztą tak jak wspomniałem wyżej, już od czasów Navteq, to jeden z głównych graczy na światowym rynku map do GPS.

2. Klonowanie karty z mapami niestety nic nie da. Interesowałem się tematem, bo niejedną przenośną nawigację w życiu "złamałem" :shiftyninja: więc i w przypadku Nissana uznałem, że tylko kwestią czasu będzie pojawienie się stosownego "cracka". Niestety z tego co się orientuję, to jak dotąd nikomu nie udało się złamać zabezpieczeń karty. Owszem, kartę można skopiować, jednak klon nie zostanie odczytany w NC.

Zwykły crack w tym przypadku nie wystarczy, gdyż zabezpieczenie jest nie w plikach mapy (jak np.w Automapie) tylko zaszyte gdzieś w ukrytej pamięci każdej oryginalnej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a jeżeli komuś przestanie działać mapa podczas gwarancji, to jaką kartę dostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że najnowszą.

Ale nie słyszeliśmy o takim przypadku więc gdybyś się zdecydował na wymianę gwarancyjną, to nie zostaw śladów po uszkodzeniu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna jej zaleta to taka ze jest pod reka  :laie_67:

dobre  :thumbsup:

KIA 7 lat - zgadza się.

Podobnie jest w Hyundai, 7 lat darmowej aktualizacji map Tom Tom.

W Hondzie 5 lat darmowej aktualizacji -Garmin? czy jakoś tak  :wave:

Przepraszam - po jakiemu ty do nas nadajesz?

Po sześciu co najmniej  :drinkchampagne:  ,a ja się na tym znam  :P

Spróbuj, przetrzyj szlaki. Może będziesz prekursorem w dziedzinie darmowej wymiany kart z mapami. ;)

Żeby tak jeszcze silniki   :zwyciestwo2:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak jeszcze silniki   :zwyciestwo2:

Zawsze można wlać wiadro milicjanta do oleju i silnik zakwalifikuje się do wymiany. ;)

Nie wiem tylko czy gwarancyjnej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dzisiaj wysłałem e-maila do dealera Nissana z zapytaniem jak to jest z tymi kartami do nawigacji, a o to odpowiedź:

 

Opis który wyświetla się w Nissan Connect mapy z info _2013_ nie do końca jest informacją iż jest to mapa z 2013r.

 

Od debiutu Nowego Qashqaia ( koniec 2013r. produkcja się rozpoczęła ) do chwili obecnej były wydane 2 mapy

- samochody od 2013r. do początku 2015r. przyjeźdzały z fabryki z mapami na karcie SD o nr 25920 4EA0B

- od 2015r. do chwili obecnej dostarczane samochody z fabryki są z kartami nawigacji o nr 25920 4EA0C

 

Fabrycznie wkładane karty SD do samochodów w zależności od daty produkcji różnią się nr kart samą końcówką w nr karty - i na chwilę obecną nawet samochody z początku roku 2016r z produkcji są do nas dostarczane wg producenta z najnowszą kartą tj. 25920 4EA0C

Centrala łże w żywe oczy. Niezależnie od tego, czy mamy mapę z literką "B", czy "C" na końcu, zawartość karty jest ta sama ... i jest to mapa z 2013 roku. Największa paranoja, to proponowana w ASO cena kart - już o tym kiedyś pisałem, ale przypomnę - za kartę 25920 4EA0C zażyczyli sobie w ASO ponad 2000 zeta. Wypada dodać, że na Allegro można to samo bez większego wysiłku kupić za 250 - 300 zeta. Zdarzyły mi się też w ASO propozycje wymiany karty "B" na "C" - to już jawne i świadome lecenie w bambuko z mniej zorientowanymi klientami, bo poza inną literką w oznaczeniu karty, niczym się ich zawartość nie różni.

Oddzielna sprawa, to brak możliwości zaktualizowania bazy fotoradarów. Niby wiadomo, że mając bazę w formacie (.ntq) można nadpisać nią tą starą na karcie. Ale konia z rzędem temu, kto mi wskaże miejsce, gdzie wspomnianą bazę w (.ntq) można kupić (zdobyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Teoria, to fajna rzecz. Poproszę konkretnego linka do oferty. Stronę znam, przeczesałem ją wielokrotnie i nigdzie nie ma (nie znalazłem) odnośnika, otwierającego drogę do zakupu POI (.ntq)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie usunęli informację, że pliki są w postaci .ntq (kiedyś była), ale jak klikniesz w instrukcję np. tu http://nissan.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Note_2012/NISSAN-CAMERA-ALERT-January-2016/sku/E3932011639001/en_GB/NissanEMEA/GBPto na stronie 12 jest napisane, że dostarczone pliki są w postaci .ntq. Na następnej stronie też jest że to .ntq. Jednak dla 100% pewności ja bym wolał do nich napisać jeśli zamierzasz wydać tyle kasy na POI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze moje ostatnie kontakty z Nissanem oraz to co opisujecie tutaj, zaczynam odnosić wrażenie, że Nissan rzeczywiście leci sobie z klientami w kulki wychodząc z założenia, że świadomość mają niską więc można ich czasem delikatnie oszukać. Oszczędzając w ten sposób sporo dolarów.

A tych nielicznych, którzy czasem troszkę się burzą, wezmą na przetrzymanie lub równie delikatnie i uprzejmie spławią na drzewo i oszczędność jest, a interes kręci się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Faktycznie usunęli informację, że pliki są w postaci .ntq (kiedyś była), ale jak klikniesz w instrukcję np. tu http://nissan.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Note_2012/NISSAN-CAMERA-ALERT-January-2016/sku/E3932011639001/en_GB/NissanEMEA/GBPto na stronie 12 jest napisane, że dostarczone pliki są w postaci .ntq. Na następnej stronie też jest że to .ntq. Jednak dla 100% pewności ja bym wolał do nich napisać jeśli zamierzasz wydać tyle kasy na POI.

Zerknij na tabelę kompatybilności na dole. Widzisz tam gdzieś jakiś model auta 2014 i wzwyż ?? O Pulsarze do tej chwili nie wiedzą, że istnieje ??

150 zeta za aktualizację POI to w tym przypadku przewała ... ale zapewniam, że gdyby to była usługa dostępna w ASO, to bym się skusił, bo mnie wku--ia popiskiwanie w pobliżu starych atrap, po których od kilku lat w terenie nie pozostały już nawet słupy.

A tych nielicznych, którzy czasem troszkę się burzą, wezmą na przetrzymanie lub równie delikatnie i uprzejmie spławią na drzewo ...

Pełen szacun dla Ciebie. Jeżeli sami nie będziemy walczyli z tym molochem i nie będziemy upubliczniali informacji, jak Nissan traktuje swoich klientów od chwili kiedy tylko odbierzemy auto z salonu, to nie mamy co liczyć by ktoś zaczął nas szanować

 

Dla chętnych świeżutki zestaw fotopstryków do NC 1 i 2 pochodzący z SCDB.

Co prawda nie nadpisze dawno nieaktualnego zestawu jakim nas uraczył Nissan, ale go uzupełni o nowo zainstalowane fotoradary

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzeju.

Inna sprawa, że jestem w stanie ich zrozumieć. Bo kto nie chciałby zarobić więcej dając przy tym mniej?

A że żerują przy tym wykorzystując nieświadomość klientów, to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze moje ostatnie kontakty z Nissanem oraz to co opisujecie tutaj, zaczynam odnosić wrażenie, że Nissan rzeczywiście leci sobie z klientami w kulki wychodząc z założenia, że świadomość mają niską więc można ich czasem delikatnie oszukać. Oszczędzając w ten sposób sporo dolarów.

A tych nielicznych, którzy czasem troszkę się burzą, wezmą na przetrzymanie lub równie delikatnie i uprzejmie spławią na drzewo i oszczędność jest, a interes kręci się dalej.

Mam dokładnie takie samo zdanie o centrali Nissana.

Kiedyś prosiłem centralę aby wyłączyli mi funkcę automatycznego załączania hamulca. Odpisali, że nie bo ..., nie. Skoro producent tak to wymyślił to tak ma być. Napisali mi, że jak bardzo chc,ę to przed każdym wyłaczeniem silnika mogę sobie deaktywować tą funkcję zgodnie z opisem z instrukcji. Jak im napisałem, że nie mogę, bo to po prostu nie działa - to na bezczela odpisali, że może i faktyczne nie działa, ale mają prawo zmienić specyfikację auta bez informowania i spadaj na drzewo.

 

Już nawet nie przesłali mi ankiety do wypełanienia co bym nie zepsuł im statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że opisywałeś ten problem. :spoko:

Ale, że dostałeś odpowiedź: NIE, BO NIE, to gdzieś mi umknęło.

Swoją drogą bardzo ciekawa odpowiedź.

Coś w stylu tej, jaką otrzymałem z jednego z serwisów na zadane ostatnio pytanie. Brzmiała ona: "Do 19 lutego jestem na urlopie i nie odpowiadam na maile". :D

Przyznać trzeba, że chociaż pan z serwisu był w tej sytuacji szczery. Bo większość zapytanych zastosowała metodę chowania głowy w piasek i nie odpowiedziała wcale.

 

Moja ankieta jeszcze nie wypełniona. Wiem, że nie ma ona żadnej mocy sprawczej, ale chociaż dla własnej satysfakcji chyba w końcu dam upust swojej złości. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie napisali wprost nie bo nie tylko w stylu że to funkcja dla mojego bezpieczeństwa aby auto sie nie stoczyło i nie widzą powodu aby z tej jakże przydstnej funkcji rezygnować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...