Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć potrzebuje rady czytałem tu wasze wpisy ale zastanawia mnie jedno

Mam fabryczne koła 18 i wszystko ok lato po zmianie na zimowe 16 założyłem czujniki  oryginalne cały czas wyświetla się komunikat (tyre pressures appear while driving) rozumiem ze trzeba do 100km przejechać żeby załapało ale czemu po zmianie kół nie pojawiła sie na desce rozdzielczej zadna kontrolki ciśnienia 

czy to nie jest dziwne czy czy wulkanizator nie uszkodził ich podczas montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wejdź w ustawienia i wybierz ciśnienia w kolach. Wprowadź nowe ustawienia i potwierdź. Następnie uruchom silnik i przejedź się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patsaw1990 napisał:

Cześć potrzebuje rady czytałem tu wasze wpisy ale zastanawia mnie jedno

Mam fabryczne koła 18 i wszystko ok lato po zmianie na zimowe 16 założyłem czujniki  oryginalne cały czas wyświetla się komunikat (tyre pressures appear while driving) rozumiem ze trzeba do 100km przejechać żeby załapało ale czemu po zmianie kół nie pojawiła sie na desce rozdzielczej zadna kontrolki ciśnienia 

czy to nie jest dziwne czy czy wulkanizator nie uszkodził ich podczas montażu?

Musisz trochę pojeździć - cierpliwości. Załapią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 14:52, Karminadel napisał:

Musisz trochę pojeździć - cierpliwości. Załapią.

ale, że co, 100km?

po 10-15 km załapują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam zmieniłem koła z letnich 18 na zimowe 16 załapało po ok 10km a po następnych 3 km przestał widzieć czujniki i nie pokazuje ciśnienia w kołach. Może ktoś coś podpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła kupiłem w tym roku. Ile lat to najstarsi Indianie pewno nie wiedzą. W niedzielę robię dłuższą trasę to zobaczymy, może coś się zmieni. Ale przy baterii pokazwaloby na desce 0 czy kreseczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czech napisał:

Ile lat mają czujniki? Może już skończyła się żywotność baterii.

 

Godzinę temu, mariulek napisał:

Koła kupiłem w tym roku. Ile lat to najstarsi Indianie pewno nie wiedzą.

Szanowny kolego

Skoro prosisz o pomoc, to postaraj się precyzyjnie odpowiadać na pytania, bo wróżki tutaj nie mamy na etacie, a tego typu dyskusja do niczego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Andrzej G napisał:

 

Szanowny kolego

Skoro prosisz o pomoc, to postaraj się precyzyjnie odpowiadać na pytania, bo wróżki tutaj nie mamy na etacie, a tego typu dyskusja do niczego nie prowadzi.

Nie rozumiem co tu nie precyzyjnie jest odpowiedziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Czy czujniki cisniena wraz z felgami z Qashqaia pasuja do Juka 2020 ? Bez problemu samochod skomunikuje sie z nimi ? Chodzi mi o zakup drugiego kompletu kół z allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde troche zgłupiałem bo znalazlem na allegro oryginalne czujniki do Juka F16 i maja oznaczenie 407004CB0B (wystepuja w wszystkich nowszych wiekszych Renault)   a na takich po Qashqaiu widze 407003VU0A. Zastanawiam sie czy one sie sparuja z moim autem.... Czy tu tlko czestotliwosc jest istotna 433Mhz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Cię kolego odpowiedz jak sobie z tym poradziłeś - mam podobny problem. Maranek

W dniu 27.12.2017 o 21:29, wojas_007 napisał:

Witam, zakupiłem takie same czujniki jak na zdjęciu (2 posty wyżej), 4 szt. (powinny się same wczytać, bez ingerencji serwisu). Czujniki zostały założone na aluminiowe obręcze kół 16' opony 205 95 R16. Zrobiłem już na tych kołach z czujnikami ponad 200km - ale pomarańczowa lampka nie chce się zgasić. Przeglądając ustawienia Mam komunikat: Tyre Pressures appear white driving. W settings wybierałem "Pressures" i reset czujników - lecz nic to nie daje. Dalej jest pomarańczowa lampka. Ciśnienia jeszcze w oponach nie zwiększałem do 3,5 bar. Jutro sprawdzę. Czy ktoś z "Was" miał taki problem. Jak powinna wyglądać prawidłowa kalibracja nowych czujników ciśnienia ?

Witam Cię kolego odpowiedz jak sobie z tym poradziłeś - mam podobny problem. Maranek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i ja mam problem.

Dwa lata czujniki ładnie się wczytywały po przejechaniu paru kilometrów, a w tym roku zonk, przednie kola pokazuje z prawej strony, tylne z lewej.

Przy okazji przeglądu serwisowego mieli przeprogramować czujniki (koszt 80 zł}. wyjeżdżam jest ok. przejechałem ok.20 km.

Po ponownym odpaleniu przednie koła są z lewej strony, a tylne z prawej, ha, ha, ha. 

Dzisiaj nie dali rady zawsze wracają do pozycji jak wyżej, 15.06 mam przyjechac z zimówkami, zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, dradler napisał:

Po ponownym odpaleniu przednie koła są z lewej strony, a tylne z prawej, ha, ha, ha.

Ja przed rotacją kół zwracałem uwagę by to co było z lewej, zostało z lewej i podobnie z prawej.
Natomiast przed zmianą opon w warsztacie oznakowałem felgi i zwróciłem na to uwagę obsłudze, że po robocie felgi mają zostać na niezmienionych miejscach.
W drugim przypadku pomogło mi to uniknąć wielu "niespodzianek", ale w pierwszym (rotacja kół) trochę musiałem kombinować, aż komputer zauważył, że była rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeprogramowali i jest ok, ale potrzebowali do tego drugi komplet(zimówki), podobno musieli wykasować letnie i po przeprogramowaniu zimówek dopiero zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy czujniki na ori 19" z J11 będą działać również w J12? Rozglądam się powoli za kompletem na zimę i nie wiem czy szukać oddzielnie felg i czujników czy kombinować w komplecie.

Ile lat z waszych doświadczeń wytrzymują baterie w czujnikach? Szkoda, żebym kupił komplet a po 3msc miały mi baterie paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OPM napisał:

Ile lat z waszych doświadczeń wytrzymują baterie w czujnikach?

Ja mam 4 lata i działają.

Bateria chyba się wyczerpuje jedynie w czasie jazdy, więc silnikogodziny są ważne.

Jak zmieniasz same opony, to najwyżej wymienisz przy kolejnej okazji po sezonie.

Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba wymienić wentyle po np. 5 latach, bo musiałem ściągać nowe opony w 3 z 4 takich kół przekładanych z J10 do J11.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aquariusmax napisał:

Ja mam 4 lata i działają.

Bateria chyba się wyczerpuje jedynie w czasie jazdy, więc silnikogodziny są ważne.

Auto odebralem w styczniu 2015 więc w styczniu 2023 stuknie 8 lat i czujniki działają.

Bateria tak jak piszesz - działa tylko podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zgłębiałem temat i na niektórych forach ludzie marudzili, że czujniki potrafiły padać po 3 latach, tyle że faktycznie nie wiadomo kto ile jeździ. W ASO czujniki po 200zł/szt więc pewnie zaryzykuję :)

Rozumiem, że do ewentualnej kalibracji w ASO wystarczy spisać numery seryjne czujników i wiedzieć na jakim kole siedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...