Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie trudno to zauważyć. :)

I nie chodzi tu o kalibrację samego czujnika a wprowadzenie poprawki do odczytanej wartości. Kiedyś pracowałem z czujnikami ciśnienia formy Motorola i mimo wszystko potrzebowały często wprowadzenia poprawki żeby było wiadomo, że ZERO to jest 0 a nie 0,2. Tutaj mamy do czynienia z produktami różnych producentów i mam uwierzyć, że pokazują tyle ile naprawdę jest. Trudna spawa.

Szczególnie że po zmianie kół zaobserwowałem odchylenia +/- 0,1. Sprawdziłem ciśnienie w kołach 4 razy na różnych stacjach, kompresorem w automacie (z wyświetlaczem), w różnych temperaturach. No i jednak się różni. Latem przyjrzę się ostrzej letniemu zestawowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało by to sens właśnie w serwisie w komputerze samochodu. Co można nazwać potrzebą kalibracji po zmianie kół (bo na pewno nie opon). Np pompujesz każde koło tak samo na 2,5.  LP pokazuje 2,4 (poprawka +0,1) PP 2,6 (poprawka -0,1) dla LT 2,5 (poprawka 0,0) i PT 2,5 (poprawka 0,0).

Skoro czujniki nadają również swoje indywidualne numery seryjne to nawet jak zamienisz koła miejscami to poprawka dopisana do konkretnego czujnika powodowałaby prawidłowe wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jak widać czujniki firmowane przez Nissana, więc bez żadnych problemów będą obsługiwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardz , dziś widzę sa po 60 pln , wiec biorę bo zimówki tez mymieniam wiec od razu założę .. dam znać w przyszłym tyg czy ok ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ileven napisał:

No bardz , dziś widzę sa po 60 pln , wiec biorę bo zimówki tez mymieniam wiec od razu założę .. dam znać w przyszłym tyg czy ok ..

Ileven na tej aukcji nie widzę nakrętki do tego czujnika? Może dlatego taka cena atrakcyjna gdyż nie ma nakrętek? Zapytaj sprzedawcę przed kupnem czy sa to oryginalne conti czujniki i czy są nakrętki do nich w komplecie. Chyba że czegoś nie doczytałem.

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem , no to by było oszustwo jakby nie był kompletny czujnik a koleś pisze ze oryginalny czujnik , nie ma ze nie kompletny czy coś , ale na zdjęciach nie ma nakrętki to fakt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem to nakrętka była osobno zapakowana i z osobnym kodem nissana. Też mnie to zdziwiło że w komplecie nie ma nakrętki ale cóż najwidoczniej nissan sprzedaje osobno nakrętki bo przewidywał że się będą psuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy wyprodukowali te czujniki. Jakby nie patrzeć to bateria w nich działa od momentu opuszczenia linii produkcyjnej. A ma przecież ograniczoną żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bateria działa od momentu pierwszej aktywacji (przynajmniej tak powinno być)

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik aktywuje się w momencie wykrycia ruchu obrotowego koła. Na postoju jest to praca stand-bay, z bardzo małym poborem prądu. Producenci gwarantują żywotność baterii w okolicach 8-10 lat.

https://www.oponeo.pl/artykul/dlugosc-zycia-czujnikow-cisnienia-tpms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantują raczej max do 5 lat (często 2lata), a w Realu działają dłużej (7-10)
Nie jest też prawdą, że nie można wymienić baterii, bo można tyle że nie jest to przewidziane i trzeba trochę "popracować" na YT są filmiki co i jak.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, dobrym rozwiązaniem są czujniki uniwersalne dobrych firm, bo można je przeprogramować pod niemal każde auto wielokrotnie.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś takowych szuka, mam namiar na gościa który ma takie i może zaprogramować po dany model w sumie za 400zl.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 21:27, ileven napisał:

Zapytałem , no to by było oszustwo jakby nie był kompletny czujnik a koleś pisze ze oryginalny czujnik , nie ma ze nie kompletny czy coś , ale na zdjęciach nie ma nakrętki to fakt ...

ok czujniki sa bez nakretek ale nakretki to grosze i kupilem i to i to wiec mam pelen zestaw teraz  , jutro jade wymienic opony i zaloze te czujniki :) zobacyzmy czy 240 pln poszlo sie xxxx czy moze zadziala wszystko .. 

Edytowane przez ileven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobny rodzaj odczytu ( o ile nie taki sam ) Więc po założeniu czujników powinno się odczekać 20 min. A następnie jechać z prędkością ponad 30km/h powinny zaskoczyć maksymalnie po 20 min (pierwsze uruchomienie) tak miałem w mojej instrukcji czujników które wczytują się automatycznie.

W realu nie czekałem nic, a zaskoczyły po ok. 2-3km. Inna marka auta, ale system bezpośredni jak u Was.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem czujniki dziś od razu załapały i działają bez problemu jak narazie wiec na te chwile spoko za  240 zł to ma sens ....sprzedawca tez spoko kontakt itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaprawdę powiadam Wam, można jeździć bez czujników:) 5 miesiąc uskuteczniam na felgach i oponach ze starej Kaśki bez czujników i po prostu przyzwyczaiłem sie do pomarańczowej lampki na zegarku. Przed przeglądem gwarancyjnym w maju zmienię felgi i opony na "doposażone" i .... tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedział jeden z kolegów uprawiasz "druciarstwo"... tfu.. co ja gadam jesteś pasjonatem pomarańczowej kontrolki :punk:

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 17:53, Pawcio29 napisał:

Zaprawdę powiadam Wam, można jeździć bez czujników:) 5 miesiąc uskuteczniam na felgach i oponach ze starej Kaśki bez czujników i po prostu przyzwyczaiłem sie do pomarańczowej lampki na zegarku. Przed przeglądem gwarancyjnym w maju zmienię felgi i opony na "doposażone" i .... tyle.  

Na zimowkach juz 3 sezon jezdzilem bez czujnikow. Przed kazdym zimowym sezonem mowilem sobie - musze kupic czujniki. I tak do dzisiaj ich nie kupilem :)

PS. Wczoraj mialem wymiane kol na letnie. Jeszcze nigdy komputer tak szybko nie pokazal mi odczytow. Co prawda po jakis 30-40 metrach pojawily sie 3 pomiary a pomiar 4 kola pojawil sie po okolo 200-300 metrach.

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...