Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki odczyt po czasie, jednak przeczy prawidłowemu pomiarowi, bo taki pomiar powiem być robiony na postoju na zimnych kołach przed jazdą lub do 1 mili.

Wtedy powinniśmy mieć książkowe 2,3/2,1 lub 2,6/2,4.

Ale już nieraz technologia była sobie, a życie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze nigdy żadnego problemu. Pomiar pojawia się po przejechaniu kilkunastu do 20m. Tak więc wpływ rozgrzewania się opon pod wpływem jazdy można pominąć. Oczywiście możliwy jest system z ciągłym pomiarem i wyświetlaniem ciśnienia, ale powodowało by to krótką żywotność  baterii. Nie wiem kto chciał by wymieniać czujniki i płacić za nie co 1,5-2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pomiar powinien byc wykonywany i prezentowany uzytkownikowi dopiero po ruszeniu i przejechaniu X metrow to u mnie jest ok :-) tzn otrzymuje informacje z 4 kól po wykonaniu krotszego lub dluzszego dystansu, kropka.

Dzieki za doprecyzowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym zamontowaniu czujników powinny być automatycznie wykryte i zaakceptowane przez system auta po przejechaniu kilkunastu -do 20 paru kilometrów. Jest to opisane w instrukcji. Przy kolejnych zmianach kół zima-lato następuje to już znacznie szybciej. System jeżeli jest sprawny to działa automatycznie. Temat ten już  był wałkowany wiele razy i przeglądając wcześniejsze wpisy można znaleźć odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hunter napisał:

Panowie czy jeżeli montujecie czujniki na felgach pierwszy raz to trzeba je jakoś programować?

U mnie pierwszy raz same bardzo szybko załapały. Po ponownym założeniu potrzebowały już kilka km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Pytam ponieważ na serwisie mówili mi że pierwszy raz trzeba je zaprogramować stąd moje pytanie.

Jak zwykle okazuje się że trochę chcieli mnie naciągnąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kół letnie/zimowe 4 raz ten sam zestaw, zawsze były bezproblemowo wykrywane i tym razem tak było.

Po kilku kilometrach zapaliła się kontrolka opon i wyzerowało się ciśnienie na wyświetlaczu w 4 kołach.

Po uruchomieniu silnika kontrolka miga 15 sek.dalej pali się ciągle.

Przejechałem 35 km.i jest bez zmian, ponowna kalibracja nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje zerowe ciśnienie?Spróbuj dopompować do jednego koła nawet do 4 atm,ale wyświetlacz musi być aktywny żeby obserwować czy zmienia się wskazanie.Druga opcja to baterie w czujnikach,a trzecia...jeździć.Czasami głupieją i zapalają się dopiero nawet po ponad 100km!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech latach na samochodzie - to mogą być baterie.

Czujniki są aktywne tylko podczas jazdy

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 11:18, Bolo48 napisał:

Wymiana kół letnie/zimowe 4 raz ten sam zestaw, zawsze były bezproblemowo wykrywane i tym razem tak było.

Po kilku kilometrach zapaliła się kontrolka opon i wyzerowało się ciśnienie na wyświetlaczu w 4 kołach.

Po uruchomieniu silnika kontrolka miga 15 sek.dalej pali się ciągle.

Przejechałem 35 km.i jest bez zmian, ponowna kalibracja nie pomaga

U mnie wczoraj wieczorem wymiana, dziś przez 10 km brak odczytów, po 10 km zapaliła się kontrolka a po 20 km pojawiły się odczyty i kontrolka zgasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 11:18, Bolo48 napisał:

Wymiana kół letnie/zimowe 4 raz ten sam zestaw, zawsze były bezproblemowo wykrywane i tym razem tak było.

Po kilku kilometrach zapaliła się kontrolka opon i wyzerowało się ciśnienie na wyświetlaczu w 4 kołach.

Po uruchomieniu silnika kontrolka miga 15 sek.dalej pali się ciągle.

Przejechałem 35 km.i jest bez zmian, ponowna kalibracja nie pomaga

Wizyta w serwisie Nissana ponowne programowanie czujników jest OK. usługa 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra cenowa. Normalnie czarny tydzień. Zazwyczaj przy wymianie kół biorą za programowanie ok. 50 zł.

Czy latem znowu zapłacisz 200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bolo48 napisał:

Wizyta w serwisie Nissana ponowne programowanie czujników jest OK. usługa 200zł

A czemu programowałeś? Nie złapały nawet po 100km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wziąć na przeczekanie jeśli w instrukcji jest napisane, że powinny zadziałać. Kilka dni z kontrolką da się pojeździć. Odnoszę wrażenie, ze czujniki potrzebują jakiś specyficznych warunków aby zagadały a to już sprawa indywidualna i stąd te rozbieżności wśród użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja przygoda z czujnikami. Wymienione koła na zimowe, to samo ustawienie co w tamtym roku, napompowane 2,4 przód 2,2 tył. Czujniki aktywowały się po ok 30 km ale wskazanie mnie zaskoczyło. Na czujnikach: LP 2,4;  LT 2,4 ; PP 2,2; PT 2;2 o co chodzi ? Spuszczam trochę powietrza z PP, pokazuje ubytek w LP, spuszczam z LP pokazuje ubytek w LT. Na szczęście po przejechaniu kolejnych 30km czujniki przypisały się do odpowiednich kół.

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie

Mam QQ z 2018. Kupiłem drugi komplet kół na zimę poza ASO (felgi aluminiowe + opony + czujniki ciśnienia 407003VU0A/407005663R - metalowe z nakrętkami).

Po założeniu nie wykrywa czujników. Przejechałem już ponad 100 km i dalej nic, samo nie załapało. Kontrolka świeci się stale. Wybierając kalibrację z menu na postoju nic się nie dzieje, jakby od razu wracało do menu poprzedniego.

Macie jakieś pomysły co jeszcze można zrobić samemu bez wizyty w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 12:17, Hunter napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Pytam ponieważ na serwisie mówili mi że pierwszy raz trzeba je zaprogramować stąd moje pytanie.

Jak zwykle okazuje się że trochę chcieli mnie naciągnąć :-)

Witam. Założyłem nowe koła z zimówkami i czujnikami kupionymi na Allegro. Specjalnie poprosiłem na serwisie aby ich nie programowali. po kilku kilometrach czujniki same zaskoczyły. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj wymieniłem opony letnie i prostowane były alu felgi. po trzech km czujniki się wczytały. opony zimowe mam na stalówkach. Nic nie resetowałem tylko wpisałem nowe ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam za wpis nie dokońca na temat bardzo mi zależy , odnośnie TPMS czujników kłopot mam z sekwencją kodowania nowych czujników nie mogę znaleźć jak zainicjować by auto weszło w tryb nauki rocznik.  2018 1.6 disel.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w temacie wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile już na tych nowych czujnikach przejechałeś kilometrów?

Wg mojej wiedzy tu akurat jak za mało rzeczy - można Renault  Nissana pochwalić. Nie masz jednego odbiornika sygnału z czujników - tylko cztery w okolicach każdego nadkola. Tym samym: nie trzeba ich kodować, przypisywać itp, możesz włożyć w dowolne miejsce (nie trzeba patrzeć na kolory wentyli itp), zamieniac koła miejscami itd.

Tylko musisz trochę na nich przejeździć - niektórzy piszą nawet o 20 kilometrach. Ale najczęściej już po kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już około 2000 kilometrów przejechane a nadal nie odczytał niczego.

Więc zamówiłem dekoder EL-50448 wszytko gra tylko w aucie jak robie reset nic się  nie dzieje calibracja również, komputer auta brak reakcji więc szukam sekwencji do trybu nauki tyle że nigdzie nie ma wzmianki na temat Nissana qashqai, więc utknołem w martwym punkcie.

Tylko forum mi został i życzliwość ludzka ktoś w końcu próbował tak sądzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
19 minut temu, Krzysztof. napisał:

Tylko forum mi został i życzliwość ludzka ktoś w końcu próbował tak sądzę. 

Zerknij na film i zastosuj dokładnie opisaną przeze mnie procedurę. Też kopałem się z koniem po rotacji kół, aż znalazłem film dot. QQłki, zastosowałem i problem rozwiązany.
https://forum.nissanklub.pl/topic/116004-kalibracja-tpms-po-rotacji-kół/?tab=comments#comment-1249689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...