Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No w końcu ktoś komu się aktywowały po 1 km. Już myślałem, że jestem wyjątkowy :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29 co do baterii , to raczej nie bo opony z felgami z QQ 2015, opony po dwóch sezonach :) all orginał  :) więc chyba jeszcze baterie powinny trzymać :)

Edytowane przez Conan1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu byłem już nawet umówiony z serwisem na wymianę kół i programowanie czujników /koszt ok. 300 zł. / ale zdałem się na kolegów z forum, wulkanizator ogarnoł za 70 zł. a po ok. 20 km.komputer sam ogarnoł czujniki i nie czytaj człowieku forum ....same korzyści jeszcze raz Dziękuję kolegom za rady pozdrawiam

Edytowane przez jasiek2912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja mam pytanie. Posiadam QQ po lifcie, kupiony ok. 1,5 msc. temu i już coś mi się wbiło z tylną oponę i ciśnienie schodzi około 0,1 bar / dobę.

Podjechałem do wulkanizatora i kazał najpierw sprawdzić z serwisem, czy w przypadku naprawy opony poza ASO, nie będzie żadnego wpływu na gwarancję.

Zadzwoniłem do ASO i powiedzieli mi, że oczywiście można gdzie indziej naprawić koło, ale prawdopodobnie zakład nie będzie potrafił "zaprogramować czujnika ciśnienia" i lepiej zrobić to w ASO.

Co to oznacza? Czy próbują mnie naciągnąć? Z tego co tu wyczytałem, to wszystkim kolegom samochód sam rozpoznawał nawet inne, nowe czujniki, a ja przy tym samym kole/oponie/czujniku, tylko po naprawie, musiałbym "programować czujnik"?

Dajcie proszę znać, bo nie wiem co robić. Do ASO mam dość daleko i wolałbym uniknąć straty czasu na podróż w tak błahym celu jak naprawa opony.

Z góry dziękuję.

P.S.

Widzę, że kolega wyżej też z Gdyni :-)

Edytowane przez edge78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie musisz jechać do ASO. Czujników nie trzeba programować przy pomocy serwisu. Na zimę mam inne koła z nowymi oryginalnymi czujnikami i same się aktywowały, przy zmianie na letni fabryczny zestaw czujniki po 10 km powtórnie się aktywowały. Jedynie w ekstremalnych przypadkach może to wymagać wizyty w ASO, co w Twoim przypadku nie powinno się absolutnie wydarzyć. Czujnik zostaje na swoim miejscu, jest wczytany, więc zdjęcie/założenie opony negatywnie nie wpłynie na ten przebieg. Jedynie uczul wulkanizatora, by uważał przy ściąganiu i montażu, że jest czujnik, bo tutaj mogą być jedyne problemy, jeśli ktoś robi to nie umiejętnie i tyle. Nie mniej jednak to nic skomplikowanego, a już na pewno nie trzeba wdawać się w niepotrzebne koszty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Zaoszczędzi mi to pieniędzy i przede wszystkim czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają problem. u mnie po zakupie drugiego kompletu po każdym włączeniu silnika miała kontrolka przez ok 1 min a później świeciła ciągle. czyli brak wykrycia czujników. jeździłem tak miesiąc bo nie po drodze do ASO i samochód trafił do mechanika po awarii. wyjście akumulatora na dłużej spowodowało reset pamięci kompa , spalanie , zaoszczędzone co2 a przy okazji zamordowanych czujników. po ponownym podłączeniu wszystkiego i przejechanie kilku km czujniki się znalazły:) 150PLN zaoszczędzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie już opona naprawiona. Czujnik wykryty ponownie po przejechaniu około 100 m :D

U znajomego wulkanizatora zapłaciłem 25 zł, a w ASO nie wiem ile by policzyli za naprawę + "programowanie czujnika".

Ale najważniejsze to zaoszczędzony czas!

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 19.04.2017 o 07:14, stasziek napisał:

Ja w zimowkach nie mialem czujnikow. Niedawno zalozylem letnie i po przejechaniu doslownie niecalego 1km, pomiar cisnienia pojawil sie w komputerze.

Witam, sam kupiłem niedawno QashQai i będę musiał zdecydować czy kupić te czujniki czy nie ,ale jeżeli z autem nic się nie dzieje to chyba sobie podaruje ten zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się dziać? Po prostu wyświetli tylko komunikat że nie wykrywa czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, 

Co jakis czas komputer wyswietla mi informacje o niskim cisnieniu w tylnej prawej oponie. Czasami jak dobije np do 2.1 to trzyma cisnienie dlugo, np 2-3 tyg na zblizonym poziomie.

Ale ostatnio znowu spada do np 1.7. Jezdzilem kilka dni i nie spadlo ponizej tej wartosci. Nie ma znaczenia jaka jest pogoda etc.

Czy to problem z czujnikiem, opona? Ktos mial podobny problem?

Pozdrawiam

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś innym miernikiem jak czujnik pokazywał obniżone ciśnienie???Profilaktycznie wymieniłbym zaworek,najczęściej one popuszczają powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JACKO29 napisał:

A mierzyłeś innym miernikiem jak czujnik pokazywał obniżone ciśnienie???Profilaktycznie wymieniłbym zaworek,najczęściej one popuszczają powietrza.

Hej. Póki co mam podobne objawy w obu tylnych kołach(raz na 2-3tyg trzeba dopompować 0,2-0,3 bara). Wymiana zaworków nic nie pomogła. Dojrzewam do tego by na nowo kola rozebrać u zaprzyjaźnionego wulkanizatora i złożyć na pastę od nowa. Mam nadzieję, że nowe Continentale nie wytworzyli z rzadkiej gumy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być felga dziabnięta albo coś się wbiło w oponę i nie widać, bez zdjęcia i dokładnego obejrzenia się nie obejdzie i to z zewnątrz jak i wewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubalon napisał:

Może być felga dziabnięta albo coś się wbiło w oponę i nie widać, bez zdjęcia i dokładnego obejrzenia się nie obejdzie i to z zewnątrz jak i wewnątrz. 

Dzieje się tak od nowości. Myślę, że kiepski montaż. Ale test w wannie z wodą pokaże na pewno przyczynę. Na dniach będę rozwiewał swoje wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam od dawna w jednym kole (tylne) gdzie co 2-4 tygodnie ubywa 0,3 bara.

Test w wannie nic nie wykazał (pomijam, że nie mam takiej wanny aby zmieścić koło 19'' i musiałem robić go na raty co jakis czas zanurzajac część koła).

Przyjąłem, że tak już ma być i co jakiś czas dopompowuję +0,2 bara ponad normę aby mieć na dłużej spokój.

(zaworka nie wymieniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś wymieniałem kompletne koła z letnich na zimówki i żadnych czujników nie musiałem wgrywać. Przejechałem 10 kilometrów i same się aktywowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aquariusmax napisał:

Czy mogę kupić 4 czujniki Continentala z aukcji za 500--600zł za komplet i włożyć do starych felg 16 calowych ATT i wszystko samo się zakoduje?

600 to przesada. Ja kupowałem oryginalne czujniki po sto dziewiętnaście złoty. Dokładnie u tego gościa brałem  https://allegro.pl/czujnik-tmps-nissan-407003vu0a-oryginalny-i7185492980.html?fromVariant=6695625794

Same się powinny zakodować chociaż ja jeszcze nie wrzuciłem zimówek w środę przerzucę to wtedy będę wiedział czy odbyło się bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RAMA napisał:

A jaki to model tego Continentala. Jakieś konkrety podaj. Np w Intercars masz do porównania czujniki. Felga też ma swój model/numer i zobacz czy gniazdo na zawór jest pasujące w katalogu producenta.

Model Continentala "identyczny z oryginałem" S180052048 (np. ten z linka post wyżej).
Felga aluminiowa 7 letnia ATT 16 cali 680 7,0Jx16H2 np. http://motohurtownia.com.pl/produkt/felga-aluminiowa-att-680-70jx16h2-srebrny.
ET nie znam (w sprzedaży są ET45 przy rozstawie 5x114,3), ale chyba mam jakiś dystans (używałem w J10).
Nie wiem jak sprawdzić, czy czujnik będzie pasował? Gdzie szukać katalogu, szczególnie informacji o gniazdach na zawór i zgodności?
Wulkanizatorzy nie są w stanie zapewnić, że będzie pasowało. Mówią: okaże się przy zakładaniu, a ja zamówię czujniki i z nimi zostanę ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...