Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany czarnym bagnetem Myszorka sprawdziłem dziś olej w swoim QQ. Po wytarciu bagnet jest czysty, bez żadnego dziwnego nalotu jak u niego.

Kurna, niemożliwe żeby w stosunkowo nowym silniku był taki syf Myszorku. Ile tysięcy km przejechałeś od wymiany oleju? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem pierwszy nieprzyjemny zgrzyt z SS,...wyjazd z podporządkowanej lekko pod górkę,trzymam nogę na hamulcu i sprzęgle,żeby szybko się włączyć i w momencie puszczenia sprzęgła silnik gaśnie!,sprzęgło w podłogę odpał i ...znów to samo!Za trzecim razem dopiero ruszyłem normalnie.

 

Ale czekaj, bo z Twojego opisu wynika jakbyś za mało gazu dodał. Miałeś zapięty bieg?

 

Edytowane przez bamaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie najdziwniejsze,że bieg był zapięty!!! Tam skąd wyjeżdżam codziennie nie da się stać bez zapiętego biegu,trzeba być zawsze gotowym do skoku


Za każdym zgaśnięciem pojawiał się znaczek SS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym zdjęciu syf oblepił wszystko tragedia ..................

Chciałeś dodać, że nigdy więcej Nissana? :D

Chyba muszę uznać, że jeszcze nie stworzono samochodu, który spełniłby wszystkie moje oczekiwania. W dobie kosmicznych technologii to jest dopiero tragedia. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega ma bagnet plastikowy ,to normalną rzeczą jest że zmienił kolor.Plastik absorbuje kolor z oleju.Metal nie(nie każdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Myszorek ma metalowy. Co też uwiecznił na wyżej wrzuconym zdjęciu.

Plastikowy ma Pawcio, ale musimy coś w tym miejscu uściślić.

Bo bagnet jest plastikowo-metalowy i część, za którą się łapie by wyciągnąć miecza z silnika jest plastikowa i w kolorze żółtym. Natomiast to co wchodzi do silnika i sięga aż do miski olejowej jest metalowe.

Będę świnią i zapodam podejrzenie, że Pawcio nigdy nie wyciągał swojego bagnetu i widział tylko jego górną część i dlatego sądzi, że jest on w całości plastikowy. :D

No przyznaj się Pawcio draniu. :P  ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest metalowy i wygląda tak samo jak u myszorek.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany czarnym bagnetem Myszorka sprawdziłem dziś olej w swoim QQ. Po wytarciu bagnet jest czysty, bez żadnego dziwnego nalotu jak u niego.

Kurna, niemożliwe żeby w stosunkowo nowym silniku był taki syf Myszorku. Ile tysięcy km przejechałeś od wymiany oleju? :blink:

Na fabrycznym 9 tys., potem 10 tys. na elfie i teraz od lutego 14 tys. na eneosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny chodnik, tylko coś fugi się wykruszyły. :D

Natomiast jeśli chodzi o bagnet, na którym nie udało się złapać ostrości, to jak dla mnie masz metalowy, jak inni.

Ale aby się upewnić to możesz spróbować jeszcze włożyć jego końcówkę do gniazdka elektrycznego. :D Wtedy będziesz miał pewność. ;)

 

 

PS.

Tak naprawdę, to lepiej tego nie rób, bo naelektryzowany olej słabo smaruje. :D


Na fabrycznym 9 tys., potem 10 tys. na elfie i teraz od lutego 14 tys. na eneosie.

Wygląda na to, że ten Eneos to też góra na 10 tys.km i trzeba wymieniać.

Co w sumie pokrywa się z testami, jakie swego czasu czytałem na pewnej rosyjskiej stronie, gdzie mają hopla na tym punkcie i nawet zrzucają pokrywy zaworów żeby oglądać zgromadzone olejowe szlamy.

W każdym razie nawet te oleje z najwyższej półki wg. testów tam przeprowadzonych utrzymują sensowne właściwości smarne maksymalnie przez 10, góra 12 tys.km.

I z czym jak z czym, ale tu muszę się chyba z rosyjskimi towarzyszami zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robiłem w przerwie meczu, czułem presję czasu, wiec proszę o wyrozumiałość

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie już suchy bagnet,ruszyłem serwis i jutro jadę na dolewkę i plombowanie .Będzie wieeeelkie testowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie już suchy bagnet,ruszyłem serwis i jutro jadę na dolewkę i plombowanie .Będzie wieeeelkie testowanie :D

 

No to teraz but i ogień..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak cały czas :P

z pozdrowieniami od Sylwii Grzeszczak :D 

post-99427-0-18179200-1479451334_thumb.jpg

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko ty się nie słuchaj, jedz ostrożnie bo jak posypie się to zmienisz a jak zmienisz to kupisz jakieś badziewie i będzie gorzej, swoją drogą dziwne te QQ i problemy olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz but i ogień..... ;)

Oby tylko nie ogień...

Ale,właśnie jestem po uzupełnieniu oleju.Rano przed wyjazdem miałem 2mm poniżej minimum,czyli skromnie licząc wlali litr.Jest tylko mały problem,mam się zgłosić po około 2500km na kontrolę.Sam poziomu nie skontroluję,bo jest bagnet oblany kontrastem,nie wolno mi go ruszać,a co będzie jak oliwy braknie przed kontrolą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poziomu nie skontroluję,bo jest bagnet oblany kontrastem,nie wolno mi go ruszać,a co będzie jak oliwy braknie przed kontrolą???

Zapali lampka oleju, zatrzymujesz się, sięgasz po telefon, dzwonisz na Assistance http://www.autoniss.pl/promocja_NISSAN_ASSISTANCE,3.html  i egzekwujesz zobowiązania.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...