Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem na odcinku 30 km (70% trasa, 30% miasto) wykręcić najlepszy wynik i uzyskałem wg komputera 6,1 l/100km. Natomiast na odcinku 80 km (90% trasa) zszedłem do 5,3l/100km. Samochodem głównie jeździ żona. Nie jest mistrzem eco drivingu i komputer pokazuje 7,7l/100km. 

Wniosek mój taki. Jeśli potrafisz jeździć ekonomicznie to autko naprawdę mało spali. Normalna jazda to minimum 7,5l/100km. Osobiście uważam, że i tak zbyt dużo pali.

Najciekawsze w tym aucie jest to, że absolutnie nie zachęca mnie do szybkiej i dynamicznej jazdy tylko do spokojnej i ekonomicznej jazdy, dostojnej jazdy. Fakt, że jak trzeba przycisnąć to idzie jak trzeba :)

Prawie od samego początku jeżdżę na 100 oktanowym Chell-u. Przy normalnej jeździe po mieście pali mi poniżej 7l. (6,5 - 6.8)

W trasie przy prędkości 100-110km/h pali 5l. 

Przy 150km/h na autostradzie zapakowany po brzegi i po górkach 8.5l (średnia)

Denerwujące jest resetowanie poziomu spalania przy każdym postoju.

Na trasie Warszawa - Kefalonia (Grecja) między postojami pokazywał mi średnio 6 - 6,5l/100km (autostrada 110-140km/h)

Uważam że jest to całkiem przyzwoite spalanie jak na takie auto.

Przyspieszenie też całkiem przyzwoite.

 

Edytowane przez Gregor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O paliwie to jak o oleju temat rzeka, w ramach testu lałem do zbiornika wszystkie paliwa, z Shella i Orlenu a wnioski, 95 zwykła-silnik rakieta :-)  95 ta lepsiejsza z Shella silnik aksamit ciszej i płynniej, reszta szkoda kasy lepiej wlać coś złocistego w otwór gębowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przestałem tankować na Shell-u,na jak długo?Niw wiem...

Jakiś kilometr ode mnie ,ponad rok temu prywaciaż otwarł stację ...KRAB się stacja nazywa,koledzy chwalili sobie tam paliwo więc ja też skorzystałem jest OK! nawet bardzo!Nie widzę różnicy pomiędzy Shellem a Krabem,oczywiście w osiągach,bo cenowo to jest przepaść!

Tankowałem tydzień temu 95 była po 4.04! a na Shell'u 4.44! przy 50L już można odczuć różnicę.


Jadąc tam tankować to stoi się w kolejce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-62161-0-46945000-1480499517_thumb.pngJa od początku tankuję na Auchanie i nie narzekam.Ostatnio wlałem do zbiornika dodatek STP i nie wiem czy to przypadek,ale zrobiłem około 30 km więcej pomimimo niższej temperatury, jeżdżąc tymi samymi ścieżkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie miałbym odwagi dolewać coś do paliwa. Chyba, że się mylę i te dodatki naprawdę dobrze robią. Co na to ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie miałbym odwagi dolewać coś do paliwa. Chyba, że się mylę i te dodatki naprawdę dobrze robią. Co na to ASO?

Po 4latach i ja wlałem do Note preparat czyszczący wtryski,dało się odczuć poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4latach i ja wlałem do Note preparat czyszczący wtryski,dało się odczuć poprawę.

Po iluś tam latach, po zacnym przebiegu, to rozumiem, że można się skusić na jakiś sprawdzony uszlachetniacz.

Ale jak czytam, że ludzie do nowego auta na gwarancji, tankują paliwo niezgodne ze specyfikacją, dolewają do paliwa STP ... to chyba jak już jeden z kolegów zauważył wcześniej - nie do końca wiedzą, co czynią.

... no albo ja czytam nie te książki "kulinarne" co trzeba :laie_67: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po iluś tam latach, po zacnym przebiegu, to rozumiem, że można się skusić na jakiś sprawdzony uszlachetniacz.

Ale jak czytam, że ludzie do nowego auta na gwarancji, tankują paliwo niezgodne ze specyfikacją, dolewają do paliwa STP ... to chyba jak już jeden z kolegów zauważył wcześniej - nie do końca wiedzą, co czynią.

... no albo ja czytam nie te książki "kulinarne" co trzeba :laie_67:

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Osady zaczynają się formować po przejechaniu zaledwie 1609 km, zalecamy więc stosowanie Formuły do czyszczenia wtryskiwaczy silników benzynowych STP co 5000 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No producent tego typu specyfików, to byłby najbardziej szczęśliwy, gdyby użytkownik wlewał je zamiast benzyny. Wtedy to dopiero miałby zbyt. :D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No producent tego typu specyfików, to byłby najbardziej szczęśliwy, gdyby użytkownik wlewał je zamiast benzyny. Wtedy to dopiero miałby zbyt. :D

Dokładnie tak  :punk: ,ale myślę,że raz na jakiś czas nie zaszkodzi,tym bardziej,że 15tys. mam przejechane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,mnie zostało jeszcze 1200km do przejechania i kontroli oleju,ciekaw jestem ile go będzie-zostanie :D  a raczej ubędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam panie....

Mam pytanko,...jak odpalacie zimną Kaśkę to czujecie spaliny z benzyny? Ja wyraźnie czuję spalony olej ,nie ma normalnego zapachu spalin tylko wyraźny niuch spalonego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zimno to wali rozpuszczalnikiem czyli, że tak powiem, za***iście wzbogaconą mieszanką paliwową, której silnik nie jest w stanie przepalić i aż wychlapuje przez rurę wydechową. :D Jednocześnie oczami wyobraźni widzę jak w tym momencie ta nieprzepalona benzyna spływa po ściankach cylindrów rozrzedzając olej. :wacko:

Eeeh, Porter kiedy sprzedajesz Nexię? :P

W każdym razie oleju wówczas nie wyczuwam (a na 100% bym wyczuł, bo lubię niuchać to tu, to tam). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu na postoju usłyszałem po odpuszczeniu pedału takie stukanie. Czy teraz tak macie? To normalne jest? Jak nie zapomnę to nagram jutro i wrzucę. Silnik nie był zimny.

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica elektryczna panie Pawcio. Już komuś odpowiadałem na podobne zapytanie żeby lepiej zajął się pukaniem żony (czy kogo tam preferuje) :D, a tym pod maską QQ nie przejmował, bo to normalka. Dodam, że ja to stukanie słyszę czasem nawet w trakcie jazdy. Się ma słuch na starość, co? :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej może etanol będziesz miał jeszcze więcej oktanów (108 zdaje się) albo benzynę lotniczą to już całkiem Twój QQ będzie latał!

 

Po kiego grzyba lejesz do swojego samochodu paliwo, które jest cholernie drogie i nie jest przeznaczone dla Twojego silnika?

 

GT-R jeździ na takiej benzynie, ale nie Qashqai... Więcej szkody nie pożytku.

Poczytaj troszeczkę na temat tego silnika i paliwa dedykowanego to tego typu silników (nie jest przeznaczone dla Twojego silnika?). Zorientuj się jakie paliwo jest obecnie sprzedawane w europie obok 98 oktanów i poczytaj sobie na temat oktanów w paliwie.

Tankuję tego typu paliwo (100 oktanów) bo:

silnik pracuje zdecydowanie ciszej (czyli bez stuków) ,

spala zdecydowanie mniej ( 1,0l nawet do 1.5l na 100km ) w porównaniu z paliwem 98 ultimate,

droższe paliwo, ale bardziej ekonomiczne.

 

Nie jest moim celem robienie na tym forum komukolwiek reklamy! Dzielę się tylko moimi spostrzeżeniami i tym co wyczytałem w necie i wypróbowałem.

Nikogo do niczego nie namawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja, jeszcze ja. :D

No więc mój sprzęt teraz po przeglądzie i wymianie oleju oraz filtrów wszelakich też pali z litr mniej.

Pewnie dlatego, że zastosowałem filtr powietrza MAAN, a nie Purflux.

Tak więc Strider poczytaj sobie i o tym przed snem. Może coś się dowiesz, a potem nam wyjaśnisz.

Bo ja mam taką teorię, że mniej mi pali, bo nowy filtr powietrza MAAN miał cały wkład o barwie zielonej.

Tak więc myślę, że jest to filtr ECO - dlatego mniej mi pali. :D;)

No ale wiesz, mogę się mylić więc może poczytaj też o tym do poduszki, a potem daj znać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę zatem o materiały do poczytania przed snem. ;)

Obawiam się że się nie doczekasz :D

Cóż, faktem jest że to auto pojedzie na każdej benzynie (pow 90 oktan) ale bez specjalnego przygotowania nie ma się co łudzić że będzie lepiej jeździło, niż na zwykłej 95. To auto jest stworzone i tak ustawione, by używać tylko tej benzyny. Jak ktoś chce płacić za efekt placebo to proszę bardzo. Żyjemy w bogatym kraju, więc każdemu wolno ;) podczas gdy te bidoki Niemcy tankują E10 (bioetanol) by było taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...