Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przepraszam, jeśli to wcześniej było poruszane (a coś mi się przypomina, że było, tylko nie mogę znaleźć). W mojej kaście na podstoju po podniesieniu obrotów (takie przegazowanie) przy ich opadaniu słychać stuknięcie. Nie zawsze, bo np jeśli nie przekroczę 2 tys obrotów jest cisza, jeśli dojdę do 2,5 tys i nawet już delikatnie turbina gwizdnie to po około sekundzie od odpuszczenia gazu słychać pojedynczy stuk. Też to macie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z serwisu...Wymieniona kierownica ,na nową :D

 

Widzę, że nie chcieli wymienić QQ z powodu apetytu na olej, to kolega wziął się na sposób i małymi kroczkami dąży do wymiany autka na raty.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

379adf6a75176cc3med.jpg60fbc6090d52484f.jpg

 

 

Tak wyglądała moja kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee Jacko przyznaj się że ten olej, kierownica i cala reszta to efekt przebiegu 300 000 km :) a ty konsekwentnie i na bierzaco cofasz licznik aby miec gwarancje i naciagac biednego nissana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie tak się wytarła, w poprzednim blaszaku hultaju po 7 latach wyglądała jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skóra wyglądała podobnie jak kierownica w Note po 5-6 latach.

W dotyku  kiera była przyjemna,miękka i może dla tego tak zareagowala.Teraz mam twardą kierownicę,taką jak montują do obecnych samochodów i podświetlenie przycisków na kierownicy deczko ciemniejszy kolorek bursztynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez problemu wymienili ? :dribble:  Wow ! Sądziłbym że powiedzą, że zużycie eksploatacyjne i spadówa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez problemu wymienili ? :dribble:  Wow ! Sądziłbym że powiedzą, że zużycie eksploatacyjne i spadówa

 

E tam.....   ze spluwą przy głowie zbytnio nie oponowali, jak Jacko z DEMO "kierownik" rwał..... :D Wytarła się, bo Jacko non stop ręce w olejum smarował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie...po prostu lubię skórę głaskać :devil:  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba jeździć w rękawicach jak ma się dłonie jak papier ścierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi doy***ś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej z resztą wymienię,jak przyjdzie czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda pytanie bo w marcu w Genewie ma chyba być zaprezentowany nowy lifting są jakieś przecieki co tam zmienia itp?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Nissan-Qashqai-Premium-Concept-Interior.

Edytowane przez Adriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super wygląda, w tej starej wszystko psuje ten środek (klakson, poduszka) w kształcie maski z Krzyk :D

 

post-99427-0-51055500-1486029153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa fajna , obecna też fajna , w J10 też była fajna - oczywiście jak dla mnie - dla mnie każda fajna jak nie ma znaczka skody :) - takie mam wypatrzenie po 11 latach jeżdżenia służbowymi Skodami , VW już mnie tak nie odrzuca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko te skórkę z plastikowej świni ,załatwił twój pot z twoich dłoni  :P

Miałem kolegę w pracy to potem z dłoni rozpuszczał każdą kierownice i gałki zmiany biegów !!!


379adf6a75176cc3med.jpg60fbc6090d52484f.jpg

 

 

Tak wyglądała moja kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagadkę dla wszystkich...

Skąd na zewnętrznej części filtra powietrza (tej przez którą wchodzi powietrze) olejowy nalot???

Rura wlotowa czysta ,sucha,za filtrem w kierunku silnika sucho,więc???

A teraz do rzeczy,od kilku dni moja Qqłka nie miała ochoty na współpracę ze mną...a przecież nie mówiłem jej że ją sprzedam! (tak,tak,samochody tak mają)

Wczoraj otwarłem do puszki i zgroza ,z zieleni filtra została 1/4 czystej powierzchni! Przebieg 19 tys.km.Pierwsza myśl,kompresor i heja! Pomogło,częściowo.Zaczęła się odsłaniać zieleń,ale na mojej ręce zaczął się zbierać najnormalniejszy OLEJ!!! Kompresor do końca nie dał rady więc opalarka,od czystej strony na małej temperaturze....i po chwili niebieski dymek i swąd palonego oleju! Po chwili grzania ,kompresor i tak z pięć razy! Aż przestało dymić z filtra.Wyobrażcie sobie,że po tym zabiegu filtr wygląda jak nowy.Jazda próbna i Qqłka przestała na mnie buczeć i ładnie się rozpędza.Gdybym go nawet miał w jakiś sposób uszkodzić,to i tak za 10 dni mam przegląd ,a wcześniej go sam wymienię....tylko skąd ten olej? Przecież to nie K&N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy ten zielony filtr powietrza ???

Filtry papierowe są impregnowane olejem ale nie w takiej ilości co piszesz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Mann, Edek tego było tyle,że miałem całą dłoń mokrą do tego stopnia,że trzeba było czyściwem wycierać bo zaczynało kapać.Nie pierwszy raz przedmuchiwałem filtry ,ale pierwszy raz spotkałem się z takim czymś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...