Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Edytowałem tamten post:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97250-j11-silnik-12-dig-t-opinie-serwis-uwagi/page-211?do=findComment&comment=1170753

 

bo oddali mi mojego.

 

4. Tempomat na 147 km/h - bieg 6 | obroty 3000

I) Silnik 1.2
- tam średnie spalanie 9,2 l/100km
- spowrotem spalanie 10,3 l/100km


II) Silnik 1.6
- tam średnie spalanie 8,4 l/100km
- spowrotem spalanie 9,1 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wymiana oleju to przeżytek, lobby koncernów olejowych :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka/case study:

 

1.2 Qashqai - padła turbina, katalizator i sonda lambda.... i w sumie czort wie co jeszcze... słaby francuski silnik powiecie? A tak....! Tyle, że właściciel/użytkownik nie wymieniał oleju od ~40kkm do ~90kkm. 

 

Słabyyyy silnik, popijał olej i pewnie by nadal jeździł gdyby użytkownik na stacji chociaż dolał byle jakiego oleju, bo w silniku zostało 0,5 litra oleju... Także tego... słabe te silniki ostanio robiiooo Panieee...Słabe! Psujooo sie! Wsyćko! Ten durny dałnsajzing! 

 

Jeszcze gwarant złodziej Nissan odmówił gwarancji Panieee!!!

Bo to panie rozbój w biały dzień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście, że inżynierowie Renaura i Nyski dali za wygraną (bo ileż można wypuszczać nic nie dające softy) i będą wycofywać kosiarkę 1.2 TCe na rzecz kosiarki 1.3 TCe?  :o

Łooo TUTAJ.

Jak przypuszczam te dodatkowe 100 cm3 powstało w wyniku rozwiercenia cylindrów, po to żeby na każdym tłoku można było zastosować jebitne pierścienie zgarniające olej, by już teraz żaden, ale to żaden zrzęda nie zrzędził, że renaurowy motor 1.2 żre olej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt ile sprzedało się Kasiek 1,2 w Polsce, tu zaglądają tylko użytkownicy z problemami.

To znikomy procent z całości, bo reszta albo nie ma problemu albo neta :D

Nie zmienia to jednak faktu że to kosiarka ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Was marudy! Idzie nowe! Lepsze,...a Wy?Co? P***cie jak potrzaskani...przepraszam jak podminowani :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dalibyście już sobie spokój i nie straszyli ludzi. Gdybym tutaj nie zaglądał, jeździłbym w spokoju i szczęśliwy z posiadania nowego autka. Pozwólcie ludziom się nacieszyć z tego, na co wydali sporo kasiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast odnoszę wrażenie, że wszyscy jeżdżą kosiarkami radośnie, a tylko Edi gada na smutno. :D

 

Jest tu jeszcze jeden (koreański) zazdrośnik  :whistle: 

Oni maja jakąś misję do spełnienia (tylko jaką?) - bo tyle czasu marnują na czyjeś samochody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Prawdę mówiąc nie miałem nigdy problemów z naprawami gwarancyjnymi w żadnej marce. Oczywiście zawsze robiłem przeglądy na czas, nie kombinowałem z chipami na gwarancji i generalnie używałem samochodu zgodnie z jego przeznaczeniem.

 

 

Pisząc o pomocy prawnika do respektowania gwarancji miałem na myśli grubszą sprawę,typu wymiana silnika.

A swoją drogą szeryf coś wybitnie uczulony jest na moje wpisy,albo usuwa je z rozpędu. :huh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie jest. Jeśli robisz przeglądy w ASO na czas to nie ma problemu z takimi rzeczami. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby odmówiono komuś wymiany silnika na gwarancji: "bo tak". Dla ASO to przecież też jest zarobek i wcale ASO nie unika takich napraw, ale w takich przypadkach ostatnie słowo ma gwarant (nie mylić z ASO).

A co może ASO,skoro decyduje gwarant-dobrą minę do złej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO może tak to wszystko opisać by gwarant nie odmówił? ;)

Teoretycznie masz rację,ale mamy tu już 214 stron, a ASO dolewa,plombuje,coś tam sugeruje,  i dojeżdżamy do końca gwarancji. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zostajemy radośnie z tą Francuską miną 1.2 Tce :D

Co cwańsi pojadą i zostawią ją w rozliczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o pomocy prawnika do respektowania gwarancji miałem na myśli grubszą sprawę,typu wymiana silnika.

A swoją drogą szeryf coś wybitnie uczulony jest na moje wpisy,albo usuwa je z rozpędu. :huh:

Porter...może byś zauważył łaskawie ,że nie tylko Twoje posty usuwałem.Nie oszczędzałem nawet swoich wypocin,które od czasu do czasu udawało mi się wcisnąć do tematu ,nie na temat.Nie sugeruj więc,proszę.

A wracając do tematu...od 200km nie ubyło mi nic oleju,normalnie załamka! Ten silnik chyba jest sterowany z Budapesztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu...od 200km nie ubyło mi nic oleju,normalnie załamka! Ten silnik chyba jest sterowany z Budapesztu.

Może zacząłeś jeździć stosownie do wieku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś spotkałem się z takim silnikiem, który miał alergię na maksymalny poziom oleju. Gdy mu się tyle zalało, to wyżerał szybko do połowy skali i się uspokajał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat ten budzi tyle kontrowersji proponuję Moderatorowi zawiesić tu kłódkę a jak coś istotnego chce ktoś napisać to za przyzwoleniem Kolega go "odkluczy". ... jest tu wiele niekończących się nie zdrowych emocji co psuje niepotrzebnie też atmosferę jak i sprawia , że naszemu Szanownemu Koledze niezręcznie jest być tu cenzorem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem Porterze,że jak zacząłem jeździć..."stosownie do wieku" to zaczęło mi przybywać oleumu.

Nowy,no raczej chyba nie,w miarę ten gorący temat staram się ogarniać.Poza tym,uważny czytelnik,potrafi oddzielić konkretne problemy które dosięgły mnie,od popierdułek o których tutaj kruszymy kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę żadnych kontrowersji. Wystarczyłoby może tylko żeby przestały się wypowiadać na temat kosiarki osoby, które nie mają tego silnika i byłoby git. Bo jak dotąd dziwnym trafem wychodzi na to, że to oni wiedzą na temat motorka 1.2 najwięcej. ;)

Szpiedzy innych koncernów czy jak? :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie jest. Jeśli robisz przeglądy w ASO na czas to nie ma problemu z takimi rzeczami. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby odmówiono komuś wymiany silnika na gwarancji: "bo tak". Dla ASO to przecież też jest zarobek i wcale ASO nie unika takich napraw, ale w takich przypadkach ostatnie słowo ma gwarant (nie mylić z ASO).

Oczywiście że tak, mi wszystko co sobie wymyśliłem wymienili na czas trwania Gwarancji na nowe, Budapeszt nie protestował!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako szpieg sam założę sobie kłódkę ... :)

Ale to , że nie wybrałem Qq 1.2 to wynik przejechanych ok.tyś. km jak i rok obserwacji dlatego uważam , że też mogłem dzielić się tutaj z innymi swoimi uwagami. Zakup auta to trudny wybór mimo gwarancji ... bo jakby nie patrzeć to nie jest zakup sprzętu AGD !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie looknołem sobie na cennik "Żuka" Dlaczego w QQ nie można kupić 190 KM + CVT i 4x4?  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...