Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

My tu o 1.2 - a Francuzi wprowadzają 1.3, który ma docelowo zastąpić silnik 1.2 z uwagi na mało udaną konstrukcję. Już jest w ofercie w Szwajcarii w scenicach, od przyszłego roku ma być w całej europie i powoli zstąpić 1.2 we wszystkich modelach. http://moto.onet.pl/aktualnosci/renault-przygotowuje-nowy-silnik-1-3-tce/j8sfls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow jestem nowy na forum.

kupilem QQJ11 1.2 z 2016r. uzywany na kompie wyswietla spalanie mi caly czas powyzej 9 l. prubowalem jezdzic bardzo oszczednie poza miastem ale w spalaniu niewiele sie zmienia.

Na wczesniejszych stronach wyczytalem zeby zresetowac kompa poprzez odlaczenie akumulatora na jakis czas,ale boje sie zeby nie zablokowalo sie cos w nim na przyklad radio lub cos inego.Co o tym sadzicie koledzy.

Dodam ze jestem drugim szczesliwcem danego wozidelka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odłączyć akumulator bez obaw.Mnie tak poradzono w serwisie,na 12 godzin .Nic się nie stanie,a tylko pozbawisz go pamięci jazdy po poprzednim użytkowniku.

Witaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zgłupiał komputer po zmianie softu i czy to trasa ,czy miasto zjadał za dużo,przynajmniej za dużo pokazywał....ponad 1.5L,zmieniło sie po resecie,ale!!! Po resecie trzeba uczyć go "swojej "jazdy,czyli jeździmy spokojnie i z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a potem but i jazda, a spalanie na kompie jak u emeryta :D

 

Z innej beczki, nie wiem jak w qq i w dodatku 1.2, ale u mnie spalanie, pomimo ostatnich 3 dni caly czas na klimie, nie zmienilo sie w ogóle. Jak bylo, tak jest 8,5l/100 realne ( komp melduje 8 ). Pojutrze minie rok od zakupu, w tym czasie stuknęło 25tkm - w dziale x-traila wrzucę jakieś podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższą środę mam zaproszenie do ASO, gdzie ponoć czeka na mnie nowa aktualizacja do kosiarki. 

Która to już wersja softu i co zmienić może w silniku, w którym nic się nie dzieje? :D

A może chcą by się zadziało? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie teraz nikt nigdzie nie zaprasza :( no może za 19mc na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od doliwki stukneło 1200km i na patyku mam minimum oleumu...przed piknikiem trzeba bedzie jechać dolać,co by o suchym pysku Qqłka nie jechała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, wypisz wymaluj

Jacek i co? Jest szansa na wymianę lub naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymianę nie ma co liczyć,nawet Renault raczej nie wymieniał tych jednostek.Raczej remont,cokolwiek to znaczy i cokolwiek by robili.Więcej będę wiedział jak podjadę na dolewkę,w tedy bedę konkretnie rozmawiał.

Wymiana tylko  gdybym go zatarł,ale wtedy ciężko byłoby mi udowodnić ,że to ich wina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, na Twoim miejscu od razu powiedziałbym, że wymiana silnika ma być a nie kapitalka.

Collinsie, co tam w prawie moich rodzinnych stronach słychać ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co niektórzy długo do takiej opinii dochodzą ;)

Z przykrością potwierdzę , że Twoje sformuowanie o silniku 1.2 jest sentencją wszystkich uwag w tym temacie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to napisać. :D

 

Silnik 1.2 jest spoko, ale jest jednak silnikiem podwyższonego ryzyka.

Jak każdy nowoczesny turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem. :)

... co niektórzy długo do takiej opinii dochodzą ;)

Z przykrością potwierdzę , że Twoje sformuowanie o silniku 1.2 jest sentencją wszystkich uwag w tym temacie :(

Udowodnij. :devil:

Swoją drogą ciekawe dlaczego tak straszliwie padają skraplacze klimatyzacji w zaledwie rocznych Mazdach? :D  ;)

 

PS.

Nie bronię na siłę kosiarki 1.2, a nawet mógłbym już teraz na niej się powyżywać (bo zaraz pójdzie do żyda). Ale nie zrobię tego i nie będę robił, bo nie widzę żeby jakoś specjalnie wyróżniała się na na minus. Na plus też nie. Na mnie pozostawi w każdym razie całkiem neutralne wrażenie i mówiąc szczerze niewiele będę mógł o niej powiedzieć. No bo co mam mówić skoro nic się nie dzieje? :D I z tego co widzę, to nie jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, bo większość innych użytkowników też jakoś specjalnie nie narzeka. A wpadki, jak to wpadki - przy takiej masowej produkcji zdarzają się czasem wszystkim.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 czerwca oddaję Kaśkę na warsztat.Mają się do tego czasu porozumieć z centralą co mają robić.Z rozmowy z mechanikiem wynikło,że naprawy nic nie dają,albo dają ale na krótko.Natomiast po wymianie silnika klienci już nie narzekają na pobór oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pozwala przypuszczać, że w trakcie produkcji Renault/Nissan po cichu wyeliminował problem. Lub też miałeś po prostu pecha i trafiłeś na silnik składany na poniedziałkowym kacu. :D

Albo jeszcze może była wadliwa partia silników.

A może jeszcze sam zarżnąłeś, a teraz stękasz. :P

Co by nie było przyczyną, to widać, że w nowszych silnikach chyba poradzili sobie z problemem.

Miejmy nadzieję, że i Tobie też w końcu naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Jack - jaki u Ciebie rok produkcji, bo Sir colins chyba ma rację. Może załapałeś się na pierworodną serię.

Z tego co czytam, to nikomu oprócz Ciebie nie bierze oleum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam silnik z okresu pierwszej produkcji,podwyższonego ryzyka.To nie jest tajemnica. :D


Co pozwala przypuszczać, że w trakcie produkcji Renault/Nissan po cichu wyeliminował problem. Lub też miałeś po prostu pecha i trafiłeś na silnik składany na poniedziałkowym kacu. :D
Albo jeszcze może była wadliwa partia silników.
A może jeszcze sam zarżnąłeś, a teraz stękasz. :P
Co by nie było przyczyną, to widać, że w nowszych silnikach chyba poradzili sobie z problemem.
Miejmy nadzieję, że i Tobie też w końcu naprawią.

Stękać,....jeszcze tego nie robię :D

Partia wadliwa była,bo mój VIN jest na liście potencjalnie awaryjnych jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kurna dlaczego jeszcze zwlekają z wymianą silnika?

No chyba, że masz taki plan żeby wymienić jak najpóźniej żeby później dłużej cieszyć się nowym silnikiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam silnik z okresu pierwszej produkcji,podwyższonego ryzyka.To nie jest tajemnica. :D

Stękać,....jeszcze tego nie robię :D

Partia wadliwa była,bo mój VIN jest na liście potencjalnie awaryjnych jednostek.

Gdzie znajdę listę numerów VIB potencjalnie awaryjnych jednostek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty Colinsio, w dobre intencje nissana wierzysz? Zrobili babola i starają się zminimalizować "straty" mimo dobrej woli ASO, tu zgoda musi być centrali, a puki silnik się kręci i oleju bierze w ich "normie" kręcą jak mogą by nie popadać w koszty. I nie jest to niestety odosobniona praktyka ale norma choćby z podwórka VAG czy Citroena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack - jaki u Ciebie rok produkcji, bo Sir colins chyba ma rację. Może załapałeś się na pierworodną serię.

Z tego co czytam, to nikomu oprócz Ciebie nie bierze oleum

Co znaczy nie bierze? Mój bierze, tak z 0.1/1000km. Weźcie jednak od uwagę, że Jacko ma nakręcone ponad 50tkm. Ma ktoś w 1.2 więcej? Pewnie nie Ci co im silnik wymieniono :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie włascicieli Q11, wyszło na moje  kiedyś opisywałem swoje problemy  z silnikiem 1,2 i wyszło na moje,teraz mam  model z 2013 i jestem super zadowolony pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...