Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dziś wiadomo i sami też to ustaliliśmy, że wymiana oleju na przywieziony przez siebie nie ma wpływu na gwarancję. Oczywiście musi to być olej zgodny z wymogami producenta samochodu i wtedy serwis nie może odmówić jego wlania ani grozić utratą gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. jest jakaś akcja serwisowa na skrzynie biegów, mój się na to łapie mimo, że nówka. Gość w serwisie mówił, że najprawdopodobniej będą wymieniać całą skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. jest jakaś akcja serwisowa na skrzynie biegów, mój się na to łapie mimo, że nówka. Gość w serwisie mówił, że najprawdopodobniej będą wymieniać całą skrzynię.

No to następny kwiatek do kożucha  w Nissanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna i poważna sprawa, a jak wymiana skrzyni to nie błahostka, a jakoś głośno nie zrobiło się o tym, a powinno, bo często można znaleźć wezwania do serwisu na portalach, więc dyskretnie. Dostałeś wezwanie listem, czy przy okazji załatwiania czegoś w ASO? Mam nowego QQ z 2017 r. i jeśli o mnie chodzi to spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa sprawa, bo przez tydzień w salonie nie wiedzieli, czemu nie mogą uruchomić mojej gwarancji, myśleli, że to błąd systemu a okazało się, że powinna być zrobiona kampania dla mojego VINu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa sprawa, bo przez tydzień w salonie nie wiedzieli, czemu nie mogą uruchomić mojej gwarancji, myśleli, że to błąd systemu a okazało się, że powinna być zrobiona kampania dla mojego VINu.

Brawa dla tych państwa. A który to salon, jeśli można wiedzieć, tak wypuszcza auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Wam ostatnio o oleju wyciekającym z rur intercoolera,czekałem na wezwanie do wymiany uszczelnień i doczekałem się...nie tego com chciał.Dostałem właśnie telefon z serwisu,że otrzymali z centrali odmowę na wykonanie usługi,nie podlega wymianie gwarancyjnej! Gdybym chciał to zrobić odpłatnie to wymiana jednego oringu z robocizną to...439zł!!!

Przecież to wychodzi drożej niż zrobienie nowego dolotu z nierdzewki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Nissan - wymiana skrzyni w nowym aucie to faktycznie HIT - mój problem z sondą lambda to przy tym pikuś .

Te problemy to we wszytskich autach czy tylko sporadyczny przypadek jak u Ciebie Aerofan ? 

Nie rozumię jak można tak zepsuć model auta - J10 1,6 i 2.0 benzyna nie działo się zupełnie nic - miałem 1,6 i przez 5 lat tylko 5 wizyt w serwisie na przeglądach . A w J11 miałem już 6 wizyt w tym jedna na przeglądzie a 5 to problemy z sondą .

Dramat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego dwa? ;)

 

1 zamówienie, 2 odbiór..

 

Nie wiem nic na temat tego ile i jakie auta będą wzywane na tą kampanię. Moje było nowe, więc to nie jest wada konkretnego egzemplarza wynikająca z eksploatacji. Będę w serwisie następnym razem to wypytam więcej.  W sumie może i lepiej, że uruchomią gwarancję dopiero po tej akcji, bo nie będzie w historii auta naprawy gwarancyjnej, bo to przecież poprawka fabryczna a nie usterka.  Jedynie prawda jest taka, ze auto nie powinno mi być wydane bez tej akcji. 

Edytowane przez aerofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafiros No, mów za siebie śledziłem od początku dzieje J10 i tam też się działo, oj działo. Od strzelających kolumn, wybitych tukejek sanek,przez wyskakujący lewarek biegów po przekrecenie panewek w 1.5dci i zatarcia diesla 2.0. Tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowy nie miał w szkole takiego przedmiotu jak "materiałoznawstwo" Jedzie po najtańszych materiałach przewidzianych dla danych elementów,efekt jest taki,że Nissan strzela sobie z tym w stopę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Manix

Jeśli tak było to można przyjąć że to Qq-ja "choroby wieku dziecięcego" . Natomiast Qq po FL takich już nie miały i wydanie to przyniosło taką popularność i

też "wzięcie" . Teraz to co się dzieje z tą marką jest smutne i tak jak Jacek pisze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Wam ostatnio o oleju wyciekającym z rur intercoolera,czekałem na wezwanie do wymiany uszczelnień i doczekałem się...nie tego com chciał.Dostałem właśnie telefon z serwisu,że otrzymali z centrali odmowę na wykonanie usługi,nie podlega wymianie gwarancyjnej! Gdybym chciał to zrobić odpłatnie to wymiana jednego oringu z robocizną to...439zł!!!

Przecież to wychodzi drożej niż zrobienie nowego dolotu z nierdzewki!!!

Ciekawe czy po wymianie silnika skończyla Ci się SU, czy cała kasę pchają w wymiany skrzyń biegów. Na pewno jakoś to powinni uzasadnić, a nie: nie, bo nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w przedłużonej gwarancji są wyraźne zapisy co jej podlega i niestety węże o ile pamiętam nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile?!

Na alle widziałem coś za Ok 100 a to i tak wydaje sie dużo za kawałek gumy

 

Ja w serwisie też słyszałem, że te przewody w QQ kunom wybitnie przypadły do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mówicie o całej rurze! A ja mówię tylko o uszczelce tej rury,tzw.oringu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafiros No, mów za siebie śledziłem od początku dzieje J10 i tam też się działo, oj działo. Od strzelających kolumn, wybitych tukejek sanek,przez wyskakujący lewarek biegów po przekrecenie panewek w 1.5dci i zatarcia diesla 2.0. Tak w skrócie.

 

Zauważ , że zaznaczyłem silniki benzynowe bo taki miałem i o takim się wypowiadam i to w kontekście obecnego QQ również z silnikami benzynowymi i tak jak pisze Kolega nowy po FL to wszystko o czym piszesz zostało usunięte .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...