Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic takiego nie mówiłem.

Zgodzę się z Tobą na temat używania silnika,nigdy nie pałowałem na zimnym,ale proszę nie insynuować odpowiedzi na pytania,które nie padły.

 

 

Zatem nie pisz, że nie ma to (to - w rozumieniu sposób traktowania silnika bo o tym pisałem)  nic wspólnego z tym silnikiem, bo akurat znam wiele historii z małymi silnikami z turbo i właśnie sposób eksploatacji ma tu kluczowe znaczenie w pobieraniu bądź nie oleju bez względu na producenta. Właśnie po lekturze różnych forów zacząłem inaczej traktować silnik i pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "z tym " silnikiem miałem na myśli mój post i mój nowy silnik,więc jak widzisz nie ma to żadnego związku z Twoim postem. Silnik ma 1kkm ,a turbina 56 tys,więc różnica w przebiegu jest i o to mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zajrzalem pod maskę aby zobaczyć czy mam sucha rurę a tu taka niespodzianka.

 

bcc9a2a1735fe3fbab4e0665325081ea.jpg

 

Pytanie czy popękana czy pogryziona. Auto zawsze garażuje wiec nie mam pojęcia gdzie i kiedy coś miałoby wejść pod maskę.

 

 

84b3c1883274dc8481355f39c675a083.jpg

Jak chodziło o to miejsce to sucha mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pogryziona. Tym bardziej, że właśnie ta rura to ulubiony przysmak kun wszelakich (ponad 700 zł oryginał w serwisie z tego co pamiętam :blink:). To za młode auta są żeby guma już tak kruszała sama z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos przejechal QQ II juz ponad 60 tys km i jest zadowolony z tego silnika ?? 

Jest tu mase niezadowolonych uzytkownikow...

Jutro przymierzam sie do kupna Nissana QQ II 2014 - Tekna - 60 tys km - od dealera 

 

Auto ma sluzyc 3 osobwej rodzinie - jazda glownie po miescie i jakies wycieczki. Nie moge znalezc nic o usterkach I wadach tego auta  - poza tym forum :)

 

Dzieki z gory !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając miejsca gdzie Qqłka mi stukała podczas jazdy oblukałem całość od dołu i od góry po wymianie silnika i mam pytanie....dolna rura z interculera jest dosyć luźna,czy nie powinna być osadzona na sztywno??? Zauważyłem też mniejszą ochotę tego silnika na rozpędzanie na 5 i 6 biegu,wiem nie jest to szatan,ale mimo wszystko na starym silniku był lepszy rozwój sytuacji .

Następnie,czy górna rura wchodząca w interculer i jej miejsce mocowania też macie zapocone olejem? Nie mówię tu o kapaniu ale mocne zapocenie,gdzie dotknięcie palcami zostawia na palcach mocny mokry ślad,ta rura też jest luźna.

Jak jest u Was???

Zauważyłem to po przebiegu 1000km na nowym silniku,więc myślę,że przy montażu wszystko było czyste i wycierane.

Żeby nie okazało się zaraz, że w nowym silniku też znika olej, bo przyczyną nie jest sam silnik tylko zużyta/wadliwa turbosprężarka (jej uszczelnienia) i to ona wciąga olej (i rzyga nim przy okazji w rurę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pogryziona. Tym bardziej, że właśnie ta rura to ulubiony przysmak kun wszelakich (ponad 700 zł oryginał w serwisie z tego co pamiętam :blink:). To za młode auta są żeby guma już tak kruszała sama z siebie.

Ile?!

Na alle widziałem coś za Ok 100 a to i tak wydaje sie dużo za kawałek gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wymienili sam silnik bez osprzętu???

Zawsze wymieniają sam blok

Zajrzalem pod maskę aby zobaczyć czy mam sucha rurę a tu taka niespodzianka.

 

bcc9a2a1735fe3fbab4e0665325081ea.jpg

 

Pytanie czy popękana czy pogryziona. Auto zawsze garażuje wiec nie mam pojęcia gdzie i kiedy coś miałoby wejść pod maskę.

 

 

84b3c1883274dc8481355f39c675a083.jpg

Jak chodziło o to miejsce to sucha mam.

No właśnie,aj dzisiaj rano przyjechałem i mokre palce,jadę dzisiaj w pobliże serwisu to i do nich zajrzę,ciekawy jestem interpretacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy do usług :D



No! Diagnoza serwisu,wymiana oringów na rurach,...a co z olejem zapytałem?...każda turbina przepuszcza...ręce opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis przejechałem się dwupasmówka odcinek około 100 km w jedną stronę. Postanowiłem zrobić mały eksperyment. W jedną stronę jadę dynamicznie prędkość przez cały czas pomiędzy 100 a 140 bez odpuszczania gazu i innych zasad ecodrivingu. Podróż z powrotem prędkość około 100-110 km/h jak z górki to ujmowalem gaz delikatnie przyspieszałem nie szarpalem its. Pogoda deszczowo i wietrznie w obie strony. No i było małe zaskoczenie- pierwszy odcinek średnie spalanie 8.9 l!!! Kosmicznie duże. Drugi odcinek 6.9 l. To już do zaakceptowania. Różnica powala przecież to jest ten sam silnik ten sam odcinek a jakie różne wyniki. Jednak to prawda że małe silniki z turbo są oszczędne jak się jeździ bardzo delikatnie a jak się przyciśnie to wynik można podwoić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.6 dig-t jeżdżąc po polskich górach bardzo dynamicznie zszedem do 4.9l/100km przy odcinku ponad 200km w mieście średnio niestety 8.9. Wiec jak na trasę twój wynik jest bardzo słaby.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.6 dig-t jeżdżąc po polskich górach bardzo dynamicznie zszedem do 4.9l/100km przy odcinku ponad 200km w mieście średnio niestety 8.9. Wiec jak na trasę twój wynik jest bardzo słaby.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

1.6 pali mniej od 1.2 - także nietrafne wytykanie w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przejechałem się dwupasmówka odcinek około 100 km w jedną stronę. Postanowiłem zrobić mały eksperyment. W jedną stronę jadę dynamicznie prędkość przez cały czas pomiędzy 100 a 140 bez odpuszczania gazu i innych zasad ecodrivingu. Podróż z powrotem prędkość około 100-110 km/h jak z górki to ujmowalem gaz delikatnie przyspieszałem nie szarpalem its. Pogoda deszczowo i wietrznie w obie strony. No i było małe zaskoczenie- pierwszy odcinek średnie spalanie 8.9 l!!! Kosmicznie duże. Drugi odcinek 6.9 l. To już do zaakceptowania. Różnica powala przecież to jest ten sam silnik ten sam odcinek a jakie różne wyniki. Jednak to prawda że małe silniki z turbo są oszczędne jak się jeździ bardzo delikatnie a jak się przyciśnie to wynik można podwoić...

Ten sam silnik,ale nie taka sama jazda.Niestety kosiarka lubi papu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - wymienialiście olej po pierwszych kilku tysiącach czy czekaliście do planowanej wymiany ? Nawet nie wiem, jak są przeglądy w Nissanie, co roku lub co 30 ? Olej tak samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem przy 3 700km. Kilku kolegów na forum również. Każdy robi jak uważa za stosowne.

koszt stosunkowo nie wielki. 

- Filtr oleju PURFLUX L441 - 39,50

- olej silnikowy ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 - 95,00

- wymiana w ASO - 88,19

SUMA - 222,69 to chyba nie majątek ;) 

 

Odnośnie interwałów to podstawowe info znajdziesz już w ks. serwisowej. 

Pb - rok lub 20 000 km w zależności co nastąpi wcześniej

ON- rok lub 30 000 km w zależności co nastąpi wcześniej

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam książki serwisowej, bo mi jeszcze nie dali :D Te ceny wymiany to raczej ogólnopolskie czy jakieś lokalne ? :P

Edytowane przez aerofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - wymienialiście olej po pierwszych kilku tysiącach czy czekaliście do planowanej wymiany ? Nawet nie wiem, jak są przeglądy w Nissanie, co roku lub co 30 ? Olej tak samo ?

Ja nie wymieniałem...ale teraz wymienię :D

Co do reszty,to ceny materiałów ,które podał Pawcio są rynkowymi,natomiast ceny robocizny ,każdy warsztat ma inne,różnica dochodzi nawet do 20 zł wzwyż na wymianie oleju.Ja będę wymieniał sam.Taki jestem O! A co! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...