Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się wg.badań NCAP-u ma 5 gwiazdek,wysokie noty w ochronie pasażerów,dzieci,jedynie niższe dostał w ochronie pieszych...no ale gdzie tam pieszemu wytrzymać starcie z takim pyskiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując auto nigdy nie patrzę na ilość gwiazdek ... choć w losowych przypadkach bezpieczeństwo ma duże znaczenie.

Trzymam się zasady ,że nic nas nie uchroni jak zabraknie podstawowych zasad i wyobrażni kierowcy...

Na tym przykrym wypadku Kolegi wskazana byłaby chwila na przemyślenia ...

Ja to uczyniłem i dzięki za opublikowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie patrzę na wyniki NCAP-u,bo łącznie z moją bezpieczną jazdą może się okazać zbawienne,bo jak nie ja,to ktoś we mnie.Róznie bywa ,więc gwiazdki lepiej niech będą w papierkach...a nie przed oczami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę Jacko by NCAP decydował o zakupie przez nas auta  .... to taki test jak i inne  i zależy przez kogo (i dla "kogo'"wykonane")   ;)

Może ja nie lubię przeżyć w extremalnych  sytuacjach ... i takich sobie i wszystkim życzę !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCAP na pewno za mnie nie zdecydował i wcale tak moich wynurzeń nie pojmujcie.Po prostu biorę je pod uwagę tak jak wiele innych.Składowa tych wielu czynników decyduje o wyborze.Aczkolwiek,jeżeli czytam,że bezpieczeństwo kierowcy i pasażera ma załóżmy 3 gwiazdki no to nie powiem,ale zaczynam obchodzić z daleka taki samochód.W tym wypadku zarówka się świeci na czerwono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a co zdecydowało o zakupie QQ w Waszym przypadku? Bo jak ja zastanowię się teraz, to mówiąc szczerze nie potrafię dać sensownej odpowiedzi. Ani nie byłem przywiązany do marki, bo to mój pierwszy Nissan, ani nie brałem pod uwagę testów NCAP (choć są osoby, które biorą to pod uwagę), ani nie mogę cieszyć się niewyobrażalną mocą :P, bo pierdziołek 1.2 mi takiej nie zapewnia, ani zdolności transportowych QQ wielkich nie ma (bo bagażnik mały). W sumie już sam nie wiem kto zwabił mnie do salonu Nissana. Jedno jest pewne - kto by to nie był, to mu się udało. :D

 

Chyba już wiem.

Nowy QQ mimo swoich wad, po prostu mi się podoba. Jestem zniewieściały i kupiłem jak kobita - oczami, hehe. :thumbsup:

 

PS.

Przepraszam nie zniewieściałe kobiety. ;)

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz,nawet nietłukące szkło można potrzaskać.Cóż,słup działa jak przecinak,a wiadomo że uderzenie punktowe jest najgorsze,na to nie ma nawet 50% ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A60 mam pytanie odnośnie belek zamontowanych na relingach - widocznych na zdjęciach - co to za model i jak się spisuje w praktyce (chodzi mi głównie o hałas w trakcie jazdy). Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w tych testach,tak patrząc na przednie koło,czy czasami nogi kierowcy nie są zagrożone.Te kółka pięknie wchodzą pod nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No XC60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze "Front Crash Prevetion"- XC60- Superior

                                                      Rogue-Basic :(  Jesli Rogue to taki Amerykanski QQ to kiepsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wybrać już kolor. Z żoną oglądaliśmy kolory na stronie nissana ale jakoś tam to dziwnie wygląda:

http://www.nissan.pl/PL/pl/vehicle/crossovers/new-qashqai/discover/360-exterior-view.html

Jest gdzieś może jakieś lepsze ujęcie kolorów QQ
Musze już się zdecydować bo na koniec marca mają być już QQ z 2015 na salonie. O ile wersja N-Tec 1,2 benzyna z dachem panoramicznym juz jest niemal pewny to kolor jeszcze jest płynny, chciałem cześniej białą perłę ale znajomy kupił białego 3008 i niestety ładny ale dziennie uwalony:)
Jakie macie odczucia co do praktyczności kolorów + i -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem brazowego bo takich na ulicach jest malo. Wiekszosc to czarne, srebrne...- wiec bierz taki gdybys sie nie chcial wyrozniac z tlumu :) . Bialy QQ z dachem wyglada rewelacyjnie ale sie brudzi jak zauwazyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej brud widać chyba na srebrnym. Ale bierz brązowego, bo i ja mam i ma Gregson i ktoś tam jeszcze na forum ma więc możesz mieć i Ty. :D

Coś ten Gregson chyba ściemnia, że mało jest brązowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej brud widać chyba na srebrnym. Ale bierz brązowego, bo i ja mam i ma Gregson i ktoś tam jeszcze na forum ma więc możesz mieć i Ty. :D

Coś ten Gregson chyba ściemnia, że mało jest brązowych. ;)

Na brazowego go juz nie namawiaj bo bralem takiego z zalozeniem, ze takich malo jest, a tu co, kupi jeden, kupi drugi i kupa wyjdzie z zalozen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w mojej pipidówie są jak na razie 2 nowe QQ (w tym jeden mój) i oba w kolorze brązowym. :wacko:

Ponoć to bardzo popularny kolor w ostatnim czasie. Czytałem, że w ogóle tendencje się zmieniły i do niedawna lekceważony kolor biały jest teraz najczęściej wybierany. Brązowy natomiast w statystykach, które widziałem był na 4 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mały włos nie miałbym brązowego  bo taki został  na wyprzedaży, ale został wykupiony 20 min przed moją wizytą,  wybrałem białą perłę. Kolorek fajny świetnie się komponuje z dachem, czarne szyby oraz czarne  felgi ( N-tec ) Co do brudzenia no brudzi się szybciej niż inne kolory, ale cóż poradzić. Taki urok białego dziś modnego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe u mnie na wiosce jest na razie chyba jeden qnqwat i tez brązowy ale wersja bez dachu panoramicznego Visia/Acenta? WIęc w ten kolor chyba nie będę strzelać choć chyba zdam się na importera i wezme z tego co przyjedzie. Ja mam Bravolota czerwień a żona ma suzuki srebrne wiec z tych kolorów tez chyba odposzcze na odmiankę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz mnie zalamaliscie z ta iloscia brazowych QQ :devil:

U mnie w Rydzykowie ;) na szczescie malo QQ a i brazowego jeszcze ani ja ani maloznka nie widziala, przynajmniej jeszcze...nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz cień nocy - sąsiedzi bedą mysleć, że masz 2 nowe QQ - czarny w dni pochmurne a śliwkę w słońcu :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no tez myślałem o śliweczce:) Czarne auto wygląda na pewno najbardziej elegancko i majestatycznie ale się najszybciej pyli i trzeba glancować. Mi też atramencik się podoba ale żonie już nie bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero niedawno sprzedałem czarnego Passata. Fakt, że ładnie taki kolor się prezentuje, ale utrzymać go w czystości, to masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  obecnie jeszcze Golfa V w kolorze srebrnym (chyba najbardziej popularny kolor w kraju), w tej chwili w mojej miejscowości są dwa nowe Qashqaje oba białe, więc dla równowagi :dribble: wybrałem czarny metalik-Z11 :thumbsup:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze "Front Crash Prevetion"- XC60- Superior

                                                      Rogue-Basic :(  Jesli Rogue to taki Amerykanski QQ to kiepsko...

 

Rogue to tak naprawde X-Trail ale oba mają praktycznie taką samą płytę podłogową więc i konstrukcyjnie sa bardzo blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jakiś filmik i jest zamontowana fajna owiewka maski - jest w akcesoriach nissana ale nie ma zdjęcia a tu jest na filiku:) wygląda fajnie choć ciekawe jaki dźwięk to wydaje na autostradzie hihihi, no za to chroni od kamyczków na pewno:)

a tu jeszcze link do fajnych rurek na przód przy okazji jak ktoś lubi:)

 

http://www.antec-online.de/de/en/1/0/16Y/5/big_gallery.htm

strzałkami się zmienia inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...