Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem dlaczego ale juz mam taki "kick" ze przy zmianie pasa zawsze obracam glowe zeby sprawdzic czy nic nie siedzi akurat w martwym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoście bagażnika bo już  na internecie widziałem kilka filmików i jeśli chodzi o miejsce pod tymi dzielonymi przekładkami wygląda to bynajmniej różnie w jednym wygląda jak by było jakis 15 cm

a czasem jak by było z 5 cm na samą pokrywe górną Czy chodzi o wersje 4x4 czy jak?

czasem podają 401 l za czasem 439l czy jakaś werska ma jakąś pojemność bagażnika.

to sa zdjecia mojego bez kola dojazdowego czyli 439l.

 

qashqai%20boot1.jpgqashqai%20boot2.jpgqashqai%20boot3.jpg

swoja droga nie rozumiem zmiany w rozmiarze poniewaz jak wyjmniemy pianke jest miejsce na dojazdowke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei spodziewalem sie wiekszego bagaznika gdy nie ma kola dojazdowego, a tu patrzac na wysokosc dodatkowej wneki to praktycznie to samo co w wersji z kolem.

Spodziewalem sie wlasnie ze przestrzen po kole bedzie dostepna a tutaj pianke wlozyli zeby ja wypelnic :(

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle spodziewałem się większego bagażnika. Jak na tak spore auto, to wielkość bagażnika uważam za jedną z większych wad. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle spodziewałem się większego bagażnika. Jak na tak spore auto, to wielkość bagażnika uważam za jedną z większych wad. 

Zgadzam sie z Toba. Maly bagaznik to najwieksza wada tego samochodu. I z tego tez powodu wielu pewnie wybiera samochody konkurencji -Sportage, xi35 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sporo ludzi idzie do konkurencji właśnie z tego powodu. Jeszcze całkiem niedawno też bym poszedł, bo musiałem ładować do bagażnika wózek dziecięcy. Jednak już nie muszę więc zaakceptowałem to co oferuje QQ. Ale szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem jak czytałem dużo o QQ - to zapamiętałem, że te 439 litrów to było liczone nie tyle "bez koła" co razem z wnęką na koło. Wiec jak jest pianka w tym miejscu to dalej daleko do tych 439.

Łatwo mi porównywać np. do Scenica II (wersja krótka),która ma 430 litrów - czyli, że niby bagażnik QQ jest większy o 9 litrów. Ciekawe gdzie :whistle:

0001SAKSMAK1DU44-C317-F3.jpg

 

Na zdjęciu tego może nie widać, ale na żywo scenic miażdży bagażnik QQ.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Scenicu poleczka ci "ogranicza" pojemnosc a w QQ poleczki nie ma :) i stad pewnie ta niewielka roznica w pojemnosci

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam te wasze posty i teraz ja coś napisze. Sądzę, że  qq jest fajnym wozidełkiem, lecz nie uchronionym od błędów. Błędy które są w tym modelu aż rażą  w oczy. Jest ich troche i za taką forse powinni bardziej się postarać. Plus za ciekawą sylwestkę agresywną i nawet sportową ( spoiler na klapie ) Minusów sie trochę uzbierało w czasie tych moich 2 tygodni użytkowania  od zakupu. Cenowo i technologicznie to myślę że z ix35 mógłby powalczyć - tam też oferują dużo ciekawych rzeczy w podobnych pieniażkach. Większe crv, rav 4, cx-5  trzeba dołożyć 20-40 tys .  Chciałbym, abyście  zaczeli pisać swoje plusy i minusy tego modelu i może ja zacznę.

 

Plusy:

CIekawa stylistycznie i agresywna  sylwetka , dużo przydatnych systemów,  wygodne fotele z koncepcji " NASA" , wkońcu mocniejszy silnik (1.6 ),

Minusy:

Brak dodatkowego podświetlenia drzwi lub nóg, brak wielopunktowego lusterka ( martwe pole ), niedopracowane wycieraczki w trybie AUTO, brak podświetlenia lusterek w daszkach przeciwslonecznych ( tylko tekna ) , brak jupiterków ledowych w centralnej podsufitce,  brak podświetlenia przycisków opuszczania szyb prócz kierowcy, oraz brak opuszczania wszystkich szyb automatycznie - tylko kierowca. kaszana z otwieraniem maski oraz klapy - trzeba podnosić z duża siła o pręcie zamiast siłownika w masce już nie wspomne ( budżetowy duster nawet posiada ), brzęczący dzwiek niezapięcia pasów - możliwość wyłączenia z poziomu użytkownika albo serwisu, Niestety brak takiej możliwosci, słaba rozdzielczość kamer, brak jakiegokolwiek nawiewu dla pasazerów z tyłu, szumienie od 80 km/h, brak PL jezyka w liczniku


P.S.: Takie rzeczy nie są tragicznie drogie by producent zdecydował sie na ich zastosowanie, niestety nawet w najdroższej wersji TEKNA ich brak  ;(

Edytowane przez nowakm
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci. Jaka jest przydatnosc podswietlonych nog/drzwi? Ja za bardzo nie widze sensu. Zeby podswietlic jak cos na podloge upadnie? :)

 

Na czym polega "niedopracowanie" wycieraczek w trybie AUTO?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci. Jaka jest przydatnosc podswietlonych nog/drzwi? Ja za bardzo nie widze sensu. Zeby podswietlic jak cos na podloge upadnie? :)

 

Na czym polega "niedopracowanie" wycieraczek w trybie AUTO?

Podświetlenie drzwi po ich otwarciu by  widzieć grunt i mieć rozświetlone wyjście - stosowane np. w bmw :) Podświetlenie nóg nic nie daje, ale niektórzy producenci stosują . Wycieraczki w trybie AUTO za kazdym razem  po włączeniu stacyjki  uruchomią się samoczynnie oczywiscie jeśli czujnik wykryje deszcz bądz śnieg i tak . duża ilość sniegu + przymarzniecie piór nie wrózy niczym dobrym.System AUTO powinen być uruchomiony mimo pozostawieniu wycieraczek w tym trybie dezaktywowany i uruchomiony ponownie przez uzytkownika . Tak miałem w e39. A tutaj wchodzisz do auta rano na szybie 10 cm śniegu, chcesz odpalić silniik by sie zagrzał i pochodził jakiś czas,  wycieraczki sa pozostawione z poprzedniego dnia  w trybie auto ( padał deszcz ze śniegiem bądz sam śnieg ) i zapomniałeś calkowicie wyłaczyć, wychodzisz z auta a tu nagle całe 10 cm snieg spada do środka kabiny - przemiła niespodzianka.

Edytowane przez nowakm
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak deszcz słabo pada to wycieraczki często reagują z opóźnieniem i kierowca musi sam dźwifnie ruszyć w dół lub górę bo by nie wiedział gdzie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak deszcz słabo pada to wycieraczki często reagują z opóźnieniem i kierowca musi sam dźwifnie ruszyć w dół lub górę bo by nie wiedział gdzie jedzie.

Dzieje się tak dlatego iż nie nazbierało się  na szybie wystarczająco dużo deszczu by położenie wycieraczek w  trybie AUTO  mógło uruchomić wycieraczki

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty po 2 tygodniach tyle wad widzisz, to co będzie za parę miesięcy? Sprzedasz go?  :P

 

Żeby nie było, że bronię QQ, bo wcale tak nie jest. Jednak brak podświetlenia nóg czy automat wycieraczek nie spędzają mi snu z powiek.

Za to widzę inne niedoskonałości, np.wspomniany przeze mnie wyżej, mały bagażnik.

Przydałoby się również dodatkowe gniazdko 12 V w tymże bagażniku.

Nie pogniewałbym się również, gdyby było więcej schowków. Bo w tej chwili, to nawet nie mam gdzie położyć kapelusza, z którym nie rozstaję się odkąd przekroczyłem czterdziestkę. I nie mam tu na myśli przekroczenia prędkości. :D  ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego ale juz mam taki "kick" ze przy zmianie pasa zawsze obracam glowe zeby sprawdzic czy nic nie siedzi akurat w martwym polu.

 

Ja miałem swego czasu inny " kick " . Zderzyłem się  lusterkiem od strony kierowcy z innym uzytkownikiem. Kick był na tyle dokuczliwy , że przez następne pół roku zjeżdzałem na pobocze na wąskiej dróżce, gdyż bałem się bliższej  konfrontacji z innym pojazdem. Po prostu siedział w głowie i nie chciał odpuścić. Dzisiaj się z tego śmieje, ale psychikę ludzką ciężko oszukać

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty Kowboy jestes :)

No ale kapelusza i tak bys do schowka nie wlozyl. A gniazdko w J11 w bagazniku da sie chyba zamontowac, co? Podejrzewam, ze juz ktos to pewnie zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo juz wczesniej o jakosci kamer w QQ i nie wiem o co chodzi ? jakiej jakosci sie spodziewacie ? (moze jakies zdjecia ?), w moim jest bardzo dobra jakosc kamer (trzeba tylko je od czasu do czasu przeczyscic).

 

co do wycieraczek to nie wiem czy wiecie ale na AUTO mozna rowniez zmieniac "czulosc" czujnikow i wtedy beda dzialac nawet jak pada nawet przelotny deszcz.

 

co do pasow to ma brzeczyc jak sa nie zapiete, bo maja byc ZAPIETE ! w czasie jazdy 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty Kowboy jestes :)

No ale kapelusza i tak bys do schowka nie wlozyl. A gniazdko w J11 w bagazniku da sie chyba zamontowac, co? Podejrzewam, ze juz ktos to pewnie zrobil.

Jacko chyba montował...tak mi coś świta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak dlatego iż nie nazbierało się  na szybie wystarczająco dużo deszczu by położenie wycieraczek w  trybie AUTO  mógło uruchomić wycieraczki

Wiem, że zdaniem czujnika nie nazbierało się wystarczająco deszczu, nawet przy czułości na max, ale kogo to obchodzi kiedy drogi nie będziesz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie działanie trybu auto jest ok. Oczywiście czasem trzeba coś zrobić ręcznie, ale elektronika ma nam pomagać, a nie nas wyręczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty Kowboy jestes :)

No ale kapelusza i tak bys do schowka nie wlozyl. A gniazdko w J11 w bagazniku da sie chyba zamontowac, co? Podejrzewam, ze juz ktos to pewnie zrobil.

W końcu mieszkam na dzikim zachodzie.;)

W związku z tym brakuje mi jeszcze w QQ tunelu na narty,który mógłbym wykorzystać do przewozu kowbojskiej strzelby.

 

Dobra,dobra, nie zaśmiecam wątku. Sprostuję tylko, że tak naprawdę w kapeluszu nie jeżdżę. Bo gotowi mnie uznać za Skodziarza, hehe.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty po 2 tygodniach tyle wad widzisz, to co będzie za parę miesięcy? Sprzedasz go?  :P

 

Żeby nie było, że bronię QQ, bo wcale tak nie jest. Jednak brak podświetlenia nóg czy automat wycieraczek nie spędzają mi snu z powiek.

Za to widzę inne niedoskonałości, np.wspomniany przeze mnie wyżej, mały bagażnik.

Przydałoby się również dodatkowe gniazdko 12 V w tymże bagażniku.

Nie pogniewałbym się również, gdyby było więcej schowków. Bo w tej chwili, to nawet nie mam gdzie położyć kapelusza, z którym nie rozstaję się odkąd przekroczyłem czterdziestkę. I nie mam tu na myśli przekroczenia prędkości. :D  ;)

 

Wady zobaczyłem po 2 dniach od zakupu po prostu sprawdzając wszytko. Te rzeczy miałem w starej 15 letniej e39  i dlatego mi ich brakuje, lecz nie jest to już koniec świata. Tak być może sprzedam po jakimś czasie sam na dzień dzisiejszy mam mieszane odczucia i nie chodzi o te bzdety,które wymieniłem.

bylo juz wczesniej o jakosci kamer w QQ i nie wiem o co chodzi ? jakiej jakosci sie spodziewacie ? (moze jakies zdjecia ?), w moim jest bardzo dobra jakosc kamer (trzeba tylko je od czasu do czasu przeczyscic).

 

 

 

co do pasow to ma brzeczyc jak sa nie zapiete, bo maja byc ZAPIETE ! w czasie jazdy 

 

Pasy niech sobie brzęczą i tak jest jak przekroczymy 20 km, OK z tym sie zgodzę, ale jak dojeżdzamy do domu  i odpinamy  to brzeczą jak szalone, tutaj powinien byc jakis limit czasowy np, 30 sekund,

 

 

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=5v5RbSuhOI4    16:42 minuta  koleś omawia kamere, mimo ze  x trail ale to jest to samo

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale jak dojeżdzamy do domu  i odpinamy  to brzeczą jak szalone, tutaj powinien byc jakis limit czasowy np, 30 sekund,

 

 

Dziwny (i niezrozumiały) zwyczaj..... nie widzę sensu zapinania pasów dopiero powyżej jakieś prędkości. Tak jakby przy tej prędkości NIC się nie mogło zdarzyć, np. przypieprzyć w nas ktoś inny z prędkością 60km/h. Chyba, że oprócz tego w Twoim projekcie powinien być jakiś komunikat dla innych (może jakiś transparent wysuwany???) : "UWAGA! Nie walcie we mnie bo jadę <20km/h" i nie mam zapiętych pasów, bo tak.

Gdzieś mam fotki z wypadku na mojej osiedlowej uliczce, oznaczonej strefą zamieszkania, o szerokości właściwie jednego auta. A było już kilka w tym dwa z motocyklistami (wiadomo PANY na drogach, też dróżkach osiedlowych). Jak Ci się wydaje, że przy 20km/h nigdy nic Ci się nie stanie.... to Ci tak życzę, żeby tak było. Ale też nie trudno sobie wyobrazić prędkość 20km/h w korku i uderzenie w tył itd. itd. itd.

Pasy zapinamy zawsze - i żaden limit w km/h nie ma sensu.

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na samochód za ok.100 tys.zł, to rzeczywiście jest sporo niezrozumiałych oszczędności.

Są to zwykle pierdoły, ale tym bardziej dziwi, że producent ich nie uwzględnił, bo ceny by nie podniosły, a zadowolenie z jazdy jednak tak.

Brak podświetlenia przycisków w drzwiach i lusterek w osłonach przeciwsłonecznych czy brak nawiewu dla pasażerów tylnych siedzeń, to tylko niektóre przykłady skąpstwa Nissana. Na takich drobnostkach oszczędzili, a jednocześnie dali podświetlenie wajchy zmiany biegów (i to z możliwością regulacji natężenia!), które choć ładne, to jednak do niczego niepotrzebne. Ja osobiście o większości niedoróbek wiedziałem przed zakupem i pogodziłem się z ich brakiem, ale dla kogoś kto ogląda QQ po raz pierwszy, mogą być zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie tego odpinania pasów przy dojeżdżaniu do domu,co to da i ile czasu zyskasz na tym że te kilkadziesiąt metrów pokonasz już bez pasów???Zły nawyk.


Ja moją małżonkę oduczyłem tego.Zawsze rano zawożę ją do pracy i cały czas jak już wjeżdżaliśmy na parking odpinała pasy,zauważając z przekąsem....muszą tak piszczeć?Po kilku razach moja odpowiedź była jedna,w połowie parkingu zatrzymałem samochód i powiedziałem,skoro już odpięłaś to możesz wysiąść,nie będą w tedy piszczały.Dwa razy powtórzyłem ten numer i teraz do samego końca jedzie z pasem :D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...