Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu ktoś kto niedawno zakupił nowego QQ? prosił bym o podanie wersji i ceny ewentualnie też czy były jakieś dodatki.

 

 Ja byłem 3 dni temu to krzyknęli 86 500 tys zł czyli około 11.5% rabatu z ceny 99 250 pln za wersje 1.2 n-connecta z dachem z tego co słyszę ludzie mieli rok temu lepsze ceny i propozycje...

Rok temu 10.2015 za 1,2 N-Tec z dachem, komplet kół zimowych alu 17", dywaniki welur wytargowałem 14%. O większej już nikt ze mną nie chciał gadać. ;)

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całe koła to kupa siana.. i te 14%.. a jaka byłą cena katalogowa za N-Tec rok temu ? dodam jeszcze że moje 11,5% to z racji grupy zawodowej no i mówimy o kompletnie nowym aucie nie demo nie zastępcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całe koła to kupa siana.. i te 14%.. a jaka byłą cena katalogowa za N-Tec rok temu ? dodam jeszcze że moje 11,5% to z racji grupy zawodowej no i mówimy o kompletnie nowym aucie nie demo nie zastępcze.

 

Cena katalogowo około 96 tys. Ja zapłaciłem 86 z kołami. Samo auto było 83, ale powiedzmy, że pewno samego by nie sprzedali. Zakup na firmę, bez kredytu, leasingu, chociaż kredyt, leasing daje im większe pole manewru, bo mają od banku prowizję. Ta cena to już oczywiście jak powiedziałem, że składam zamówienie i przedstawieniu oferty z innego salonu. Jechałem 100 km do salonu po odbiór, bo zyskałem 1000 zł. Negocjowałem z salonami na śląsku, opolskim i z pomocą kolegi w salonach w Krakowie. próbowałem też przez firmę lesingową, ale bez leasingu. Trwało to miesiąc, ale z racji pracy jako PH, robiłem to "przy okazji po drodze". Koniec miesiąca według mnie też jest lepszym okresem, bo trzeba plany wykonać itd.

 

Auto było nowe, nie demo i nie był to jeszcze okres wyprzedaży rocznika.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne rabaty. Ładnie negocjujecie... trzeba będzie bardziej przycisnąć bo te moje 9.5 % to trochę mało :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto niedawno zakupił nowego QQ? prosił bym o podanie wersji i ceny ewentualnie też czy były jakieś dodatki.

 

 Ja byłem 3 dni temu to krzyknęli 86 500 tys zł czyli około 11.5% rabatu z ceny 99 250 pln za wersje 1.2 n-connecta z dachem z tego co słyszę ludzie mieli rok temu lepsze ceny i propozycje...

Oraz sposób finansowania: gotówka, kredyt, leasing. Wiadomo, że biorąc w kredyt dealer może dać większy upust bo odbije sobie to prowizją z kredytu. Najgorszy klient dla dealera to ten kupujący za gotówkę - któremu znów (odwrotnie) wydaje się, że jest niewiadomo jakim Panem bo nie jak Ci kredytowi/leasingowi biedacy - kupuję za żywa gotówkę -więc oczekuje lepszego traktowania. Hłe hłe hłe W takiej sytuacji interes dealera (jako tego co ma zarobić) a oczekiwania Pana klienta sa na przeciwnych biegunach.

Ponadto - czy samochód już wyprodukowany (może być tańszy) - czy zamówiony pod nas z okresem oczekiwania 2 miesiące.

A i fakt - to co kolega wyżej napisał. Zakup na firmę mimo, że kupującym może być badylarz z miejskiego targu - jest traktowany jako zakup flotowy i jest niby dodatkowy rabat.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze znajomy, który pracuje u dealera Nissana powiedział, że czasem mały dealer może zaskoczyć ceną, bo tak jak pisałem, np. musi wykonać plan, sprzedać jedno auto więcej, by wskoczyć w "premię". U większych np. Japan Motors, już wkracza korporacja i sprzedawca musi pytać "góry", co po pierwsze trwa, po drugie "góra" nie patrzy przez pryzmat 1 salonu, tylko sieci.

 

Ja jak kupowałem, to auto na stoku, czy na zamówienie nie miało większego wpływu.

 

Tam gdzie kupowałem (Opole - Vip Car) w tej chwili zakupili nowe QQ w fajnych wersjach do testów i za pół roku, mają je gonić w cenach około -20%. Kolega, jak kupował Mazdę 6 w topowej wersji, dogadał się z salonem, że wezmą na demo przez pół roku, a potem on kupi z odpowiednim rabatem. Oczywiście ustalili wszystkie warunki, jakie auto ma spełniać po pół roku jako DEMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Ja byłem 3 dni temu to krzyknęli 86 500 tys zł czyli około 11.5% rabatu z ceny 99 250 pln za wersje 1.2 n-connecta z dachem z tego co słyszę ludzie mieli rok temu lepsze ceny i propozycje...

"z ceny 99 250 pln za wersje 1.2 n-connecta z dachem" - skąd ta cena?

Wg aktualnego cennika:

  1.2 N-Connecta 89 850

  + dach z relingami: 2 400

  + lakier (załóżmy perłą najdroższy): 2 700

Razem: 94.950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 N-Connecta 93 450 pln

+ 2400 metalik

+ 3400 dach

 

są to ceny z nissan.pl dopiero od tego salon odlicza rabaty. Dach podałeś 2400 ale -1000 tylko teraz to rabat dla roczników 2016 a cenę 89 850 nie wiem skąd masz.

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Nissana wziął, a dokładnie jak wejdziesz w cennik, bo na głównej jest 93 tys.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekpro - tak jak napisał Marcin_1998 - ceny wziąłem z cennika ze strony nissan.pl

 

Ty w ogóle oglądałeś cennik?

Ta cena, która ty podałeś to jest na drugiej stronie cennika niby normalna, ale przecież na nie się nie patrzy. W ogóle nie wiem po co jest ten drugi normalny cennik jak od zawsze cennika nissana jest skonstruowany tak, że jest tzw. cennik promocyjny. On jest niezmienny.

No to jak tak będziemy liczyć rabaty od sztuczne podwyższonego cennika normalnego - to się nie dziwię, że niektórzy tu w kompleksy wpadają hehehehe

 

Mam nawet na dysku cenniki z 2014r. - oczywiście wtedy też był jakiś niepotrzebny cennik podstawowy. Zaś dodam, że przez te dwa lata Tekna wg cennika promocyjnego zdrożała o 1750,00 (licząc teraz dach po 1700, a nie po 2700 jak był kiedyś).

 

Tu masz link - i cennik promocyjny to jest - umówmy się - normalna cema jako początek do negocjacji.

https://www.nissan-cdn.net/content/dam/Nissan/pl/brochures/Pricelists/QASHQAI_PL.pdf

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to ceny promocyjne a rabaty się nie kumulują.

 

Ta oferta wychodzi 94.950 tys a moja od salonu 86 900 tys po rabacie.

 

Gotówka.

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak dostawałem ofertę na drugiego takiego samego jak mój to policzyli mi na start 109 950 a nie z promocyjnego 106 350...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekpro - ten "promocyjny" to jest tak naprawdę normalny cennik. I od tych cen jeszcze może ograć dodatkowy rabat czy jakieś wyposażenie.

To w takim razie ustalcie od jakiego cennika liczycie rabaty - czy od tego fikcyjnego podstawowego czy od tego promocyjnego.

Tak przy okazji to nie wiem czy pamiętacie, że mistrzem w rabatach był Citroen. Jego normalny cennik był tak wywindowany, by móc potem dawać dupne rabaty by naiwniacy się cieszyli.

Efekt - ktoś to spojrzał na ten niby-normlany cenniki nie zaglądał już dalej tylko pukał się w głowę. Każdy to wyśmiewał.

Wiec co zrobił Citroen? Kampanię reklamową (w prasie motoryzacyjnej) informujący, że już (tak w skrócie) nie będzie się wydurniał ze swoimi cennikami. Tu cos na szybko znalazłem na tn temat: http://eurologistics.pl/flota-auto-business/newsy/citroen-oglosil-rewolucje-jak-odpowiedzia-klienci/

Podobnie ma tez opel. Dostaje potem Kowalski z Nowakiem rabat u Opla 9 tys i się cieszy jakby w totka wygrał hihihihhi

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz samochodu dostałeś jeszcze coś więcej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz samochodu dostałeś jeszcze coś więcej???

Słabo spasowane blachy, pożeracz oleju, może chociaż świerszcze.....  :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem z linii montażowej Nissana cały czas inaczej wychodzi QQ. :D

W piątki i w poniedziałki wychodzą te żłopiące olej, we wtorki i środy te z wariującymi czujnikami, a w czwartki z niedokładnie spasowanymi blachami i brakiem oleju w skrzyniach biegów. :P A teraz, po 2 latach od rozpoczęcia produkcji nowego QQ, linia montażowa uległa już zmęczeniu (tak jak i Pakusie ją obsługujący) więc już na pewno nic dobrego z niej nie zjedzie. ;)

witam

pamiętacie moje "przygody"??

więc sytuacja się powtórzyła ...tym razem auto zaparkowałem 5 km od domu

dzwonie na assistans....ok będziemy do godziny

dzwonię do nissana że przywiozę auto...ok proszę przyjechać na lawecie

po 35 minutach odpalam auto pracuje tel do assistans.....proszę czekać jestem za 10 minut

tel do nissana... mimo wszystko proszę przyjechać na lawecie

laweciarz ...sorry ja sprawnego samochodu nie mogę wciągnąć 

więc zajechałem sam ( oczywiście w czasie jazdy wszystko ok)

diagnoza serwisu........SOFT silnika do wymiany (komputer podobno wyłączał dwa cylindry!!!!!)......oleju przybyło (wymieniono bo rozrzedzony był)..obserwować olej

bo chyba zawory przepuszczają benzynę

 

ale jaja ale jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasem zawory przepuszczają. Na ten przykład jak dzisiaj puściłem wiatry, to sam żem się przestraszył, a pobliskie drzewa straciły ostatnie liście. :D Czy w związku z tym i mnie czeka wymiana softu? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasem zawory przepuszczają. Na ten przykład jak dzisiaj puściłem wiatry, to sam żem się przestraszył, a pobliskie drzewa straciły ostatnie liście. :D Czy w związku z tym i mnie czeka wymiana softu? :blink:

Najpierw sztywny hol podłączy Ci Pan z lawety...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to będzie grubo. :D

Nie martw się. :D Dopasuje do zaczepu..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...