Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - pierwsze wrażenia po zakupie


jslanina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiej firmy klocki do X-a Nissan ładuje , macie cos sprawdzonego nie piszczącego i nie pylącego nadmiernie....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piotrek3 napisał:

Zaskoczony jestem taką opinią bo jak dotąd wszędzie wśród tych dla których znaczek na klapie ma jakieś tam  znacznie lub wg niego stygmatyzują właściciela auta to właśnie Volkswagen jest najniżej klasyfikowany w hierarchi ,często też pogardliwe  nazywany Wieśwagenem:).

Uważam podobnie, ale ten Wieśwagen ma masę wyznawców, niezależnie jak ten VW się sprawuje.

Jeżeli chodzi o te klocki, to serwis stwierdził, że teraz są montowane klocki ceramiczne, dlatego mają dłuższą żywotność. Czy to prawda czy nie nie wiem, ważne że nie miałem niepotrzebnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Silnik 2.0, wyposażenie Tekna, wersja po lifcie. Wcześniej jeździłem segmentem D z grupy VAG. Po przejechaniu 2 000 km moje wnioski ;

- silnik jest największym atutem tego auta. Na każdym biegu przyspiesza bez potrzeby redukcji (wyjątkiem jest 4, który trochę zamula).

- na pełnym baku robię w cyklu mieszanym 720 km, nie jeżdżę EKO

- trzymanie boczne w fotelach nie istnieje

-  nagłośnienie Bose raz gra dobrze, raz gorzej, w zależności od tego co aktualnie trzeszczy, oczywistym jest, że potrzeba dobrej jakości źródła

- widoczność i pozycja za kierownicą bardzo dobra

- rozdzielczość kamer żenująca, w nocy bezużyteczna

- system multimedialny – szkoda gadać

-  komputer pokładowy z mnóstwem bezużytecznych pierdół

- sterowanie telefonem z kierownicy ogranicza się do odbierania i kończenia połączeń, przy biznesowym zastosowaniu tego auta to kolejny duży mankament

- asystent pasa ruchu bezużyteczny

- asystent martwego pola  sprawdza się świetnie

- światła adaptacyjne bardzo dobre

- na oponach Nokian SUV 4 i 19stkach jeździ się bez zarzutów  auto pewnie trzyma się drogi, koła nie boksują

- schowek na okulary jest za mały

- fotele są tak śliskie, że niemożliwym jest wożenie tam jakichkolwiek toreb czy siatek.

- konieczność podjechania do serwisu celem regulacji temperatury. To 16C to jest jakieś 20C

- dach panoramiczny jest miłym dodatkiem

- miejsca z tyłu jest ogrom

- podgrzewanie kierownicy jest bardzo subtelne.

Samochód oceniam na 6,5/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz poanych szczegolow pod nickiem wiec spytam

* AWD czy FWD ?

* automat (CVT) czy manual ?

* 3 rzedy siedzen czy 2 ?

Niestety z ta ekonomia w silniku 2.0 to chyba nie jest az tak dobrze. W miescie "podobno" 10 l/100km nie jest wielkim wyczynem ;)

Ja mam 1.6 dCi (AWD, manual) i zwykle jzdze po miescie a spalanie jakos nie chce mi zejscjakos specjalnie  ponizej 7 l/100km a tez nie jezdze na "kropelke" ale tez nie piluje go zbytnio gdy nie musze

Ja osobicie mocno lamalem sie nad 2.0 ale CVT wogole mnie nie przekonala wiec zostalem w 1.6 dCi z manualem - dla mnie nie bylo sensu zwiekszac pojemnosci do manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2019 o 10:35, kirian napisał:

Silnik 2.0, wyposażenie Tekna, wersja po lifcie. Wcześniej jeździłem segmentem D z grupy VAG. Po przejechaniu 2 000 km moje wnioski ...

Samochód oceniam na 6,5/10.

Jak na przemyślany zakup to ocena strasznie niska:huh:. Po 3 latach od zakupu moja ocena w stosunku do "widziały gały co brały" to 9/10. Odjęty punkt to słaby dzwięk z radyjka i dziwna metodologia klimatronika. Ale że schowek na okulary za mały? Gogle tam trzymasz?B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek na okulary jest mały ponieważ okulary z trudem można zamknąć w schowku - wrażenie jak by się miały nie zmieścić.

Z niską oceną to może i dziwne jak na świadomy zakup ale jak to zwykłe bywa, życie weryfikuje nasze wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Moje okulary kazde wchodza nawet sportowe ktore nie sa plaskie. Moze zlą stroną wkladacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, JackSet said:

Dziwne. Moje okulary kazde wchodza nawet sportowe ktore nie sa plaskie. Moze zlą stroną wkladacie?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, JackSet said:

Dziwne. Moje okulary kazde wchodza nawet sportowe ktore nie sa plaskie. Moze zlą stroną wkladacie?

Nie czepiajcie się naszego kolegi.

Może to jest lornetka, a okulary są  tylko zwykłym przejęzyczeniem :) 

 

Ja po roku jeżdzenia nadal uważam  zakup  X-a był bardzo rozsadny  ze względu na wyposażenie, komfort i cenę.

Zgodze się z tym, że magiczny system klimatyzacji oraz zespół tworzących ją inżynierów z Nissana  można by  nazwać nowatorskim , unikalnym, niespotykanym , kosmicznym:)

System BOSE (jakość)_ - Płyta CD i streamie z neta  do 140 km/h ok,.  Oczywiście zawsze można  doinwestować parę k PLN na wyciszenie matami STP. (zacząć od drzwi i zobaczyć co będzie) 

 

Można by tak długo, ale na końcu wyjdzie i tak na to że jest wart tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bez urazy ,zależy o którym schowku mówicie, może o tym pod prawym łokciem ha ha,ale  też uważam że  okulary mają ciasno i też uważam zę pomimo kilku niedociągnięć i błędów nie jest tak żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam manualną skrzynię biegów i napęd AWD.

Nie wchodzą Ray Bany w etui, uprzedzając szyderę – w VAG wchodziły. Rozbawiło mnie setnie "miejsce na gaśnicę", walniętą w bagażniku (niech lata).

Wkurza płyn do wycieraczek zalewający boczną szybę.

Ciekawe jak można uzyskać spalanie z broszury. Ja mam 9.0 w mieszanym. :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kirian napisał:

Wkurza płyn do wycieraczek zalewający boczną szybę.

Ciekawe jak można uzyskać spalanie z broszury. Ja mam 9.0 w mieszanym. :laie_67:

 

Zastanawiam sie czy moze jakas gumowa samoprzylepna uszczelka wklejona na krawedzi szyby nie przepusci plynu. Zobacze. Jesli bedzie ok dam znac.

Ad.spalanie. Dlugoterminowe (od poczatku) mam 7.3 srednie (benzyna)(70% wawa). !Ale mam specyficzną trasę tj. 50% to dlugie proste bez swiatel gdzie jade ekonomiczną predkoscią :ok 80km co daje czasem 6.5 wg kompa na zatrzymaniu (latem czasem nawet schodzi do 6)

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



"
Ad.spalanie. Dlugoterminowe (od poczatku) mam 7.3 srednie (benzyna)(70% wawa). !Ale mam specyficzną trasę tj. 50% to dlugie proste bez swiatel gdzie jade ekonomiczną predkoscią :ok 80km co daje czasem 6.5 wg kompa na zatrzymaniu (latem czasem nawet schodzi do 6)


Moje długoterminowe wg kompa 8.0, ale z dystrybutora od początku 9.0, 90% jazdy po specyficznie zakorkowanym Poznaniu, kto jeździ ten wie . Da rade nim jeździć oszczędnie, ale i potrafi wciągać. Z rzeczy wkurw .. to chyba haczące 1i2 zwłaszcza na zimnym. Raz wchodzą ładnie, a raz gdzieś opór w lewarku. Reszta do przeżycia, komfort na duży plus i za to go lubie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nori76 napisał:

Moje długoterminowe wg kompa 8.0, ale z dystrybutora od początku 9.0, 90% jazdy po specyficznie zakorkowanym Poznaniu, kto jeździ ten wie emoji3526.png. Da rade nim jeździć oszczędnie, ale i potrafi wciągać. Z rzeczy wkurw .. to chyba haczące 1i2 zwłaszcza na zimnym. Raz wchodzą ładnie, a raz gdzieś opór w lewarku. Reszta do przeżycia, komfort na duży plus i za to go lubie emoji4.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Długoterminowe moje to faktyczne wg licznby litrów z dystrybutora (wg karty paliwowej). Przekłamanie wynosi zależnie czy Vpower czy 95 od 0.6 do 0.8.

Tak więc z kompa mam na baku jakies 6.8 a faktyczne po zalaniu wychodzi obecnie 7.6 (jak był duży mróz to wzrastało o ok. 0.3) .(ok. 600 km robię  pomiedzy zalaniem do odbicia) 

Biegi ułożyły mi sie po ok 10 tys i już nie haczą. Raz lewarek wypadł z przegubu kulowego (pod mieszkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tankuje do pelna (do odbicia) a zajezdzam na stacje zazwyczaj gdy zapala sie "lampka" tzw. rezerwy

Teraz mialem trase i jakies 100 km po miescie a spalanie wyszlo mi prawie 7,2 l/100km

W miescie wychodzi zazwyczaj w granicach 6,9-7,2 l/100 km

Tempomat ustawiony na 140 km/h z chwilowymi przyspieszeniami do 160 km/h ale i z licznymi ograniczeniami predkosci ponizej 70 km/h

Srednia predkosc z trasy wychodzila 99 km/h ale ostatecznie wyszlo 66 km/h (wliczajac jazde po miescie)

Nie wiem czy to duzo czy malo (tyle po prostu wyszlo) ale w starszym "X'ie" wydawalo mi sie, ze wychodzilo troszke mniej - moze to tylko "wydawalo" mi sie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po trzech tygodniach oczekiwania odebrałem X-a.Jest to pierwsze moje auto o takich gabarytach,więc sama jazda jest dla mnie ogromną przyjemnością.Przed zakupem porównywałem miejsce w środku z Crv,Cx 5 i Sportage.X trail wypadł zdecydowanie najlepiej.Trochę rozczarował system Bose.Myślałem,że zagra ciut lepiej.Nie będę również oryginalny jeśli wspomnę,że jakość z kamer jest co najmniej średnia.

Niestety po przejechaniu około 100 kilometrów zapalił się "Check".Auto jedzie normalnie,nie widzę żadnych negatywnych objawów,ale fakt jest taki,że zbyt miły początek to nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gepetto napisał:

Niestety po przejechaniu około 100 kilometrów zapalił się "Check".Auto jedzie normalnie,nie widzę żadnych negatywnych objawów,ale fakt jest taki,że zbyt miły początek to nie jest...

Gratuluję zakupu...zgasnal check po wyłączeniu i ponownym zapaleniu silnika? Może jakieś lipne paliwo i lambda marudzi..Ale nie wiem czy masz benzynę czy diesel. Jak nie zgasło to cisnij ASO niech w kompa wepna Xa i błąd zobaczą...

Edytowane przez trafyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Nissana i powiedzieli, że jest zalecenie, żeby X-em nie jechać z zapalonym check'iem.Zatem pojechała laweta i auto na serwisie.Jutro mają dać info, co jest grane.Wierzę,że to tylko incydent i dalej będzie już wszystko ok. W samym aucie już się zakochałem .

Mam diesla 1.6.Zatankowałem pod korek od razu po wyjeździe z salonu.Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy bylem w ASO na przegladzie przyjechal klient z "X'em" w benzynie ibomu sie cos tam zepsulo i wez tu kup benzyne  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no looz, wszystko się może zdarzyć, tylko ta sonda zaraz po wyjeździe ze "sklepu", a to nie odosobniony jak widać przypadek, nie wiem, może benzyn też dotyczy?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w zasadzie było obojętne,ON,czy benzyna.Zależało mi jedynie,że ma być wyposażenie Tekna,wyprzedaż rocznika i biały kolor.Zakładałem,że nowe,to będzie spokój na jakiś czas,a tu niemiła niespodzianka.Chyba za bardzo zasugerowałem się moim poprzednim autem,które nie zawiodło mnie ,a przejechałem nim 226 tys km...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że co złego to się już wykruszyło i teraz to już tylko banan na ustach gościł będzie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...