Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - pierwsze wrażenia po zakupie


jslanina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup w sierpniu 2017.

1.6 benzynka Tekna , cena 116900.

W gratisie:

-całe koła zimowe 17"

-mata bagażnika gumowa

-bagażnik dachowy nissan

-listwa alumiowa tylnego zderzaka

-alu listwy progowe

-nakładka maski

-hak westfalia

-model w skali x-trail

-smycze Nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup w sierpniu 2017.

1.6 benzynka Tekna , cena 116900.

W gratisie:

-całe koła zimowe 17"

-mata bagażnika gumowa

-bagażnik dachowy nissan

-listwa alumiowa tylnego zderzaka

-alu listwy progowe

-nakładka maski

-hak westfalia

-model w skali x-trail

-smycze Nissan

Wersja po FL ? Jak tak to świetna cena

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szybkicus czy Ty dostałeś opony czy całe koła ? Ja kupiłem całe 19 z oponami ziołowymi za 3900 zamiast 6900. Same auto 119 500.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dostalem opony 19"  

zapomnialem jeszcze dodać że jeszcze alarm  był w tej cenie

@szybkicus Długo musiałeś negocjować hak? Wydaje mi się, biorąc pod uwagę wszystkie gratisy że to dobra oferta.

starałem się mocno i negocjowałem  ok. 15 min :)

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja kupiłem w marcu X-a w ersji 1.6 Tekna, wersja po FL, ale z 2017. 115 tys. brutto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, seta21 said:

ja kupiłem w marcu X-a w ersji 1.6 Tekna, wersja po FL, ale z 2017. 115 tys. brutto. 

No nie, powaznie masz X'a 1.6?

qrcze,  mozecie podawac rodzaj silnika jesli nie chcialo wam sie uzupelnic profilu?

1.6 to jest benzyna i diesel w X'ie a Tekna 1.6 moze byc z napedem 4x4 lub bez niego, z automatem lub manualem - a wszystko to "robi cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

31.10 zakupiłem nowy X 1,6 Dig-T FL.
Od razu podczas powrotu zauważyłem że światła świecą jakby za krótko (mimo że bardzo jasno). Moje wrażenia potwierdziła żona dzień później. Przestrzeń w samochodzie to bajka. Co do komfortu to wydaje mi się że QQ na felgach 17’’ był przyjemniejszy jeśli chodzi o pokonywanie nierówności na drogach. X ma założone 19’’.

Jeśli chodzi o spalanie
Przejazd 560km. Komputer pokazał spalanie 9,5l/100km. A tankowanie pokazuje że samochód spalił równe 60l (60,02 zalane pod nakrętkę, dokładnie tak samo zalane zostało przed rozpoczęciem jazdy) co daje wynik: 10,71l/100km

Wracając do lamp w samochodzie:
Podjechałem do serwisu z prośba o sprawdzenie. 15 minut i po sprawdzeniu wynik: wszystko Ok. Po tym światła .... świecą dalej Może mi się wydawało że coś było nie tak.

Nagłośnienie w samochodzie bardzo fajne chociaż trzeba się pobawić ustawieniami.

Wygoda jazdy:


Ogólnie uważam że to bardzo dobry zakup. Nie wiem czy w podobnych pieniądzach znalazłbym samochód z takim wyposażeniem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 01:32, arecky69 napisał:

Kilka dni i nadal bananek ;)

A wszyscy mowili nie kupuj 1,6 DCI do tak poteznego suva.

Mam nadzieje ze bede stale zadowolony i sie nie znudze ;)

https://imageshack.us/i/plU27qhij

Bardzo fajnie jeździ w Xie.Miałem na wynajmie i 1.6 dci i 2.0 dci ten drugi w automacie to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JACKO29 napisał:

Bardzo fajnie jeździ w Xie.Miałem na wynajmie i 1.6 dci i 2.0 dci ten drugi w automacie to porażka.

Jacku a jak porownasz do QQ 1.6 w benzynie to 1.6 DCi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem model przed FL w benzynie i zmieniłem na po FL w dci . Ta benzyna ze względu na moment dla mnie był straszny muł na niższych obrotach ( ruszanie ze świateł itd) teraz jestem zadowolony bardziej z dci przynajmniej w niższym zakresie obrotów, jest zrywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OT

Wlasnie zajrzalem w cennik wyprzedazy w 3 rocznice zakupu. 

Cena promocyjna Acenta 1.6 benzyna to 110k + 3k za lakier + 3k za 5 l gwarancje.

3 lata temu zaplacilem 104k (z 5 letnia gwarancją i lakierem) jako fizol.

Czyli mamy wzrost 116/104 (obecnie brak podgrzewanych siedzen ale za to troche lepsze fotele) tj. 11.5 %

Dodalem GAP 5 lat za 3.2 k + kola zimowe na alu z czyjnikami za 3.5k

Calosc w 2015 to koszt ca 110.000 zl

Jak wyglada to teraz w tej konfiguracji?

Oczywiscie bez firmy bo te maja spore upusty :o . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wrażeń po zakupie, to mogę się podzielić moimi jednym spostrzeżeniem.

Wydaje mi się, że nadwozie mocno sie buja (przod - tył) na naszych wyboistych drogach. Może to kwestia wysokiego profilu opony (65) bo mam teraz zimówki na 17” felgach. Ale myśle, że to raczej bliskość do francuskiego stylu zawieszenia.

Próbował ktoś delikatnie utwardzonych i obniżonych sprężyn np. zestawu od eibach-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arecky69 napisał:

Pytanko: jak i gdzie mozna sprawdzic cala liste wyposazenia auta ktore kupilem ?

Jest to gdzies odnotowane lub zakodowane pod VINem ?

Trochę będzie w EPC (ale raczej ręczna robota z szukaniem) i bez szczegółów. 

Jak by co to mam dostęp do EPC nissana z 2018 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 14:09, Emjot napisał:

Z wrażeń po zakupie, to mogę się podzielić moimi jednym spostrzeżeniem.

Wydaje mi się, że nadwozie mocno sie buja (przod - tył) na naszych wyboistych drogach. Może to kwestia wysokiego profilu opony (65) bo mam teraz zimówki na 17” felgach. Ale myśle, że to raczej bliskość do francuskiego stylu zawieszenia.

Próbował ktoś delikatnie utwardzonych i obniżonych sprężyn np. zestawu od eibach-a?

to cos musieli zmienic po lifcie bo moj z 2015 nie ma takich efektow mimo ze na 17". W QQ FL też chyba "zmiękczyli" zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po jakim przebiegu wymienialiście klocki hamulcowe?

Ostatnio byłem w serwisie, 61 tys. i mówiłem że jak będzie już ich mało to żeby wymienili, okazało się, że nie ma potrzeby, że zostało jeszcze 40%, możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy gdzie jeździsz - miasto czy trasa. Ja miałem już biednie przy 50 tyś. i wymieniłem. Przód oczywiście. Miasto/trasa 50/50

Edytowane przez Drmex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strider napisał:

Niemożliwe, ktoś Ci potajemnie wymienił na nowe w ramach gratisu. :p

Tak serio mówiąc, świadczy to o tym, że jeździsz sporo w trasie i jesteś rozsądnym kierowcą. ;)

Nie masz też automatycznej skrzyni biegów...

Jakieś 70-80% jazdy to trasa, z tym że głównym kierowcą jest żona, więc muszę pochwalić ją za płyną jadę.

Po 2 latach muszę przyznać, że jestem zadowolony z zakupu, żona zresztą też. Szkoda tylko że nie ma w iksie jakiegoś mocniejszego silnika benzynowego np. 3,5 V6 :D, to wziąłbym drugą sztukę.

Z ciekawości zajrzałem na forum konkurenta, gdzie jego zwolennicy patrzą na Nissana z góry. Chciałem zobaczyć jakie tam mają problemy, tam tarcze ponoć wymienia się co 40-60 tys. km http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,5250.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Strider said:

...

Natomiast dlaczego twierdzisz, że właściciele Tiguana patrzą na Nissan'a z góry? Znam wady i zalety obydwu aut, ale to nie wpływa na kwestię patrzenia na kogoś z góry.

 

Bo VW to stan umyslu  ;)  (podobno) jak ortodoksyjni  "aj-fonowcy"

BTW. Dzisiaj wlasnie mialem (nie)przyjemnosc zobaczyc jaki "zwinny" moze byc kierowca "golfiarz". Znacie taka stara "ruska" gre na pada, ze zabka chce przejsc na druga strone ulicy i trzeba po autach skakac? Tak wlasnie jechal owy kierowca wspanialy. Chyba wszystkich, ktorych zauwazylem zmusil do hamowania i przez kilometr (tyle go gdzies widzialem) jechal w stylu omijania slupkow na tescie losia tj.  lewy/prawy, lewy/prawy, ...  - skakal doslownie jak w tej grze. Zeby nie bylo, klasyka Golf jakies min. 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 17:32, agrok napisał:

 

Z ciekawości zajrzałem na forum konkurenta, gdzie jego zwolennicy patrzą na Nissana z góry. Chciałem zobaczyć jakie tam mają problemy, tam tarcze ponoć wymienia się co 40-60 tys. km http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,5250.0.html

Zaskoczony jestem taką opinią bo jak dotąd wszędzie wśród tych dla których znaczek na klapie ma jakieś tam  znacznie lub wg niego stygmatyzują właściciela auta to właśnie Volkswagen jest najniżej klasyfikowany w hierarchi ,często też pogardliwe  nazywany Wieśwagenem:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na parkingu w arkadii zaparkował obok Arteon. Piękny złoty kolor.. No i z niezdrowej młodzieńczej ciekawości zajrzałem na forum  VW.

Wad i usterek proporcjonalnie do ceny. To ja juz wolę X za 100k bo to jednak taniej się można zdenerwować :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...