Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] - pierwsze wrażenia po zakupie


jslanina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki sam sentyment u mnie spowodowaly poprzednie moje N16 i J10 oraz jeszcze studenckie kolegi B12. No to teraz T32 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackSet jakby wykrakane. Przejechane 300 km do salonu no i nowe auto nie odebrane z powodu awarii czujnika lub sterownika tegoż czujnika ciśnienia. Powrot autem zastępczym takim samym jak zakupione czyli T32 o takich samych parametrach dosłownie bo przebieg też jak nowe auto (100 km). 1wsze wrażenia pozytywne, silnik disel 1.6 daje radę, spalanie 7l przy predkosciach autostradowych 120-140, prowadzi się można rzecz majestatycznie. Zagadka-czy można wyłaczyć w czasie jazdy ekran navi/radio.. żeby nie świecił??

Edytowane przez Raf764
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając zastępczaki Xy 1.6 jeździło mi się lepiej niż 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie  spotkała akcja serwisowa z czujnikiem powietrza.....a moje wrażenia po pierwszych jazdach:

 

1. Fajne spalanie 6,7l do 7,6l ale narazie 3000rpm nie przekraczam, a najczęsciej 2500rpm i bieg...

2. Po poprzednim moim aucie, X nie jest majestatyczny, wręcz lżejszy i poręczniejszy, na plus

3. Dobre wspomaganie kierownicy, nienajgorsza skrzynia biegów - zmiana bez haczenia, amortyzacja i trzymanie drogi OK,

4. Trocha wkurza mnie zamykanie drzwi 50% na 50% nie domykam, może przez to że są lekkie, lub źle wyważone...nie chce walić ja wrotami od stodoły bo lekka siara w nowym aucie..

5. Sprzegło wymagające mega napinki przy ruszaniu, zeby nie zgasić, ja zatrybiłem (wiecej przejechałem), małzonka się spina...

6. Ciesze się że mam juz troche starsze dzieci, które mniej rozrabiają, bo X wydaję sie delikatniejszy od poprzednich wozideł....zobaczymy za 100tyś km

7. Silnik jak na diesla cichy na postoju i chyba pierwszy diesel , którym fajniej jeździ mi sie po mieście niż na trasie,

8. Troche przeszkadza turbodziura i brak kopa, ale z wiekiem priorytety sie zmieniają..

9. Halas jednak troche dokuczliwy przy 120-130km/h, może jakiś dziwnych wibracji silnik dostaje w tym zakresie....jak zaczne jeździć po 160km/h to będzie lepiej :wave:, jakaś dziwną teroię próbuje opracowac, bo dziś jechałem na miejscu pasażera i wydawało mi się ciut ciszej w aucie, możę jestem głuchy na jedno ucho, a może np. izolacja kolumny kierwnicy miedzy maska a kabina jest marna i kierowca odczuwa bardziej dzwięki z pod maski...ot teoria...

10. LEDy, otwieranie klapy w porzo. Audio, kamery - do perfekcji daleko- drugorzedna rzecz dla mnie

11. Antena, brak siłowników maski na minus. Nie wiem jak ocenić lakier, ale chyba na myjnie automatyczna nie pojade

12. Kasa vs kubatura która dostałem na plus

Edytowane przez trafyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na (sprezyny gazowe) mozesz Sobie dolozyc - kupic na forum :)

Ja w granicach 2k rpm zmieniam biegi i raz udalo mi sie jakims cudem zejsc ze spalaniem na 4.9 l/100km - tylko taz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1wszym 1k km udalo sie zejść raz do spalania 4.7 l/100km wg komputera rewelacja - oczywiscie ekodriving. Bez napinki 5.9-6.0, autostrada 7.0 - 120-130km.

Możesz wyłączyć ekran, w zamian będzie wyświetlała się aktualna godzina

Dzięki wreszcie wiem któru guzik. Edytowane przez Raf764
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sek przytrzymać guzik światłocień

 

Kolejne pozytywne wrażenie to przesiadka z auta zastępczego na felg. 19 na wreszcie wyczekanego i odebranego funkiel sztuka nówka na felg.17.Jeździ się jakby lżej - szczegolnie przy manewrach - wrażenie jakby mocniejsze serwo.

Edytowane przez Raf764
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miększe koła lepiej wybierają nierówności i lepiej poddają się sterowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort sporo lespszy niz na 19" ale jak wszystko ma swoje walety i zady.

Szybszy wjazd np. na male rondo i poczujesz jak auto "plynie"  ;)

Jak to mowia "cus za cus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system kontroli zmiany pasa. W zastepczaku oprócz kontrolki byl sygnal dźwiekowy.W moim jest tylko kontrolka bez sygnału - czy ten sygnał gdzieś się włącza/wyłącza ??? Przeszedlem setup i oprócz właczania całego systemu nie znalazlem operowania sygnałem dzwiękowym. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez "pipczy" gdy zjade bez kierunkowskazu z pasa.

Masz dzwieki w innych powiadomieniach, np. podczas podjezdzania zbyt szybko do innego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system kontroli zmiany pasa. W zastepczaku oprócz kontrolki byl sygnal dźwiekowy.W moim jest tylko kontrolka bez sygnału - czy ten sygnał gdzieś się włącza/wyłącza ??? Przeszedlem setup i oprócz właczania całego systemu nie znalazlem operowania sygnałem dzwiękowym. Ktoś coś wie?

Gdzieś się to włącza.Miałem dwa zastępczaki i w jednym pipcyło w drugim nie,..i włączyłem choć mnie to wnerwiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się coś wydaje że to się ustawia w opcjach samego audio . Kiedys jak sie bawiłem ustawieniami audio była opcja - sygnaly aux - coś takiego i trzy poziomy ustawień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum. Od 9 grudnia jestem szczęśliwym posiadaczem po-liftowego X-traila z silnikem 1,6 DIG-T. Po 10 dniach użytkowania mogę stwierdzić, że jestem zadowolony z zakupu, jezdzi się bardzo fajnie, auto ładnie się prezentuje w nowym niebieskim kolorze. Jest też kilka zastrzeżeń ale nie wiem czy powininiem się czepiać, w końcu to nie segement premium, który poprzednio użytkowałem. Chodzi o brak podświetlenia przycisków w podsufitówce, przycisków otwierających szyby, rolek regulujących stopień otwarcia otworów wentylacyjnych na przedniej desce,podłokietnik mógłby być regulowany, przestrzeń bagażnika mogłabyć dokładniej odizolowana od kabiny no i ten odłgłos przy zamykaniu drzwi, szczególnie tylnych. Mam kilka pytań do forumowiczów: 

  • jak rozwiązaliście problem dodatkowego zabezpieczenia (alarmu) oprócz immobilazera? może mieliście alarm fabryczny? można zainstalować alarm nie w ASO bez utraty gwarancji ?
  • hamulec postojowy. Jak spowodować, żeby nie włączał sie automatycznie np. w garażu po zaparkowaniu ? Chodzi o możliwość wytoczenia auta z garażu bez odpalania auta
  • otwierania klapy bagażnika ruchem nogi. Na teraz jeszcze nie ograniam albo u mnie nie działa.Klucz mam przy sobie, podchodzę wykonuje ruch nogą pod zderzakiem i nic. Coś trzeba zmienić w ustawieniach auta ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

 

  • jak rozwiązaliście problem dodatkowego zabezpieczenia (alarmu) oprócz immobilazera? może mieliście alarm fabryczny? można zainstalować alarm nie w ASO bez utraty gwarancji ?
  • hamulec postojowy. Jak spowodować, żeby nie włączał sie automatycznie np. w garażu po zaparkowaniu ? Chodzi o możliwość wytoczenia auta z garażu bez odpalania auta
  • otwierania klapy bagażnika ruchem nogi. Na teraz jeszcze nie ograniam albo u mnie nie działa.Klucz mam przy sobie, podchodzę wykonuje ruch nogą pod zderzakiem i nic. Coś trzeba zmienić w ustawieniach auta ?
1. Alarm cobra montowany w salonie przy zakupie, z perspektywy czasu, zbedny dodatek, tym bardziej że mam GAPa

2. Nie ma takiej możliwości

3. W wersjach z przed lifting, a większość piszących tutaj takimi jeździ, elektryczna klapa jest tylko z kluczyka albo przycisku na klapie.

Myślę, że instrukcja wiele wyjasni

 

W wersji 7osobowej, trzeci rząd siedzeń bardzo skutecznie tłumi wszelkie hałasy z bagażnika. Na jeden wyjazd musiałem go wymontować, różnicę słychać niemal od razu. Co do pozostałych uwag, no cóż, jak wyprodukują auto idealne, tak żeby każdemu, pod każdym względem pasowało, będzie to hit na wiele lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klape mozna otwierac przycikiem na klapie, z pilota (zdalnie) i przyciskiem pod deska ( z lewej strony kierowcy) - przed liftem brak "kopytnego" otwierania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak reakcji na machanie przeszczepem dolnym :dribble: może być spowodowany zabrudzonym czujnikiem. Miałem tak i wizyta na myjce rozwiązała cały problem.

Opcja druga nogę należy wsunąć centralnie po środku zderzaka ( tylko nie machać nią energicznie w lewo lub prawo) i poczekać na sygnał dzwiękowy otwierania klapy. Też się uczę obsługi tego magicznego systemu.

Co do głośności to juz wiem, że będzie mnie czekać manulana akcja wyklejania matą bitumiczną z ALU  + pianka

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę spróbować wykonywać inny ruch dolnym przeszczepem. Zabrudzony czujnik raczej nie wchodzi w rachubę ponieważ w czasie kiedy próbowałem otwarcia tą metodą auto jeszcze nie zdążyło się zbrudzić. Szybkicus co masz na myśli pisząc, że czeka Cię manualna akcja wyklejania matą bitumiczną z ALU+pianka? Co będziesz wyklejał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wygłuszał ,nadkola,drzwi,bagażnik,normalna zabawa w nissanach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W takim razie muszę spróbować wykonywać inny ruch dolnym przeszczepem. Zabrudzony czujnik raczej nie wchodzi w rachubę ponieważ w czasie kiedy próbowałem otwarcia tą metodą auto jeszcze nie zdążyło się zbrudzić. Szybkicus co masz na myśli pisząc, że czeka Cię manualna akcja wyklejania matą bitumiczną z ALU+pianka? Co będziesz wyklejał?

Miałem na myśli zakup mat + pianki, a potem będzie mnie czekać rozbieranie drzwi i wygłusznie ich od  środka. Jak się tym nie zniechęcę i temat mnie wciągnie to wywalę fotele i cały dywan i zrobię podłogę, bagażnik, i boki bagażnika. 

Bedzie wygłuszał ,nadkola,drzwi,bagażnik,normalna zabawa w nissanach :D

 ale każdy modernizację swojego X-a powinien rozpocząć od zamontowania Twoich siłowników do przedniej klapy.

Ja tak zdrobiłem - i jestem dumny Sprawują się wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...