Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Lampy full LED a xenon


nowakm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale mozna sprowadzac samochody z US? Przeciez tam samochody maja inne swiatla. To wszelkie amerykany jezdza u nas nielegalnie?

I kazdy amerykanin moze miec problemy z ubezpieczniem?

Tak podpytuje sie bo nie moge uwierzyc tego ze nie moge zalegalizowac czegos co jest w innych samochodach, a w moim tego nie bylo, ale sobie zrobilem.

Czyli mam to samo co ma samochod stojacy obok, tylko ze innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze Strider. Na wszystkie zmiany potrzebne są homologacje i producenci wywalają grubą kasę żeby takie homologacje zdobyć. Potem na lampach czy też innych podzespołach umieszczają dumnie stosowne numerki świadczące o uzyskaniu homologacji, a państwo jest zadowolone, bo znów wydoiło kolejnego przedsiębiorcę z kasy. :wacko:

Dla prywatnego osobnika zdobycie takiej homologacji jest praktycznie niemożliwe. Nawet gdyby się zaparł i chciał ją za wszelką cenę zdobyć, to uzyskanie takiej homologacji wiąże się z cyklem testów, badań i członek wie czego tam jeszcze. ;) W każdym razie rzecz polega na tym by znów wydoić delikwenta z kasy i o ile duże koncerny mogą sobie na taką homologację pozwolić, bo koszt jej uzyskania wrzucą później w sprzedawany towar, to pojedyncza osoba chyba nie za bardzo, bo będzie to dla niej nieopłacalne.

 

Odnośnie samochodów sprowadzonych z USA, to tak, jeżdżą u nas nielegalnie (mowa o światłach).Teoretycznie auto z niezgodnymi z naszymi przepisami światłami, nie powinno być dopuszczone do ruchu przez stację kontroli pojazdów. Jednak kontrola nie jest chyba zbyt szczelna, bo co jakiś czas słyszymy o zatrzymaniu przez Policję dowodu rejestracyjnego właścicielowi amerykańskiego pojazdu (TVN Turbo kilka razy pokazywała takie przypadki).

Owszem, takie auto może poruszać się po naszych drogach, ale po uprzednim dostosowaniu oświetlenia do naszych przepisów.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, auta_sprowadzone(np.jak w moim przypadku)nie muszą mieć homologacji E.U. wystarczy ich, ale muszą mieć zmienione(przerobione)oświetlinie na obowiązujące u nas.I są na to stosowne przepisy.Ja nie przerabiałem i za to był mandat i zatrzymany dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, auta_sprowadzone(np.jak w moim przypadku)nie muszą mieć homologacji E.U. wystarczy ich, ale muszą mieć zmienione(przerobione)oświetlinie na obowiązujące u nas.I są na to stosowne przepisy.Ja nie przerabiałem i za to był mandat i zatrzymany dowód.

 

Tak też napisałem w moim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawnej możliwości zamontowania lampy,bez stosownej homologacji , a przeróbka dopusz Zana jest tylko w autach typu "anglik" lub lampy symetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac:

Czyli w amerykanskim aucie mozna zmienic, angliku mozna zmienic, samochodzie gdzie sa almpy synetryczne mozna zmienic. Natomiast w naszym aucie, na swiatla ktore zwieksza bezpieczenstwo na drodze - zmienic nie mozna.

Interesujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić,ale do tej zmiany musisz zastosować wszystko co należne,spryskiwacz,samopoziomowanie.I uzyskać wpis że zgodnie z homogenizacją...nie wiem czy to takie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Qashqai ma homologację ściśle określającą wyposażenie. Gdyby nie miał (jak amerykańce), to można by improwizować (oczywiście w granicach przepisów).

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Qashqai ma homologację ściśle określającą wyposażenie. 

Przecież kaszanki wychodzą fabrycznie z zenonami i bez i posiadają homologację na to. Jeśli sam lub jakiś inny warsztat zamontuje wszystkie elementy "fabryczne do zenonów" czyli samo poziomowanie spryskiwacze i inne pierdoły to na to jest homologacja i nikt się do tego nie doczepi i żadnych badań nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, o ile będzie to oryginalne (czyt.homologowane) wyposażenie producenta. Wsadzając chińskie podróbki łapiemy się w najlepszym wypadku na mandat, a i o uszkodzenie instalacji w niektórych przypadkach nietrudno. Pamiętacie czasy, gdy te wszystkie ledy i inne ksenony nie były tak popularne i ludzie wstawiali do reflektorów mocniejsze żarówki? Świeciły fajnie, ale po jakimś czasie co niektórzy spece od +100% biadolili, że im klosze lamp popaliły. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac:

Czyli w amerykanskim aucie mozna zmienic, angliku mozna zmienic, samochodzie gdzie sa almpy synetryczne mozna zmienic. Natomiast w naszym aucie, na swiatla ktore zwieksza bezpieczenstwo na drodze - zmienic nie mozna.

Interesujace.

Zmieniane są w większości w starych samochodach, bo czasami do parabolicznego reflektora z szkłem ryflowanym wtykane są ksenonowe palniki, a to bezpieczeństwem nie nazwiesz. jak jedzie taki, poświata jest tak duża ze nie odróżnisz czy to długie czy mijania. W przypadku kolegi nowakm- jest to bezpieczniejsza opcja a takich jest mniejszość. Ryzykowanie brakiem wypłaty z AC lub OC przy takim samochodzie dyskwalifikowałoby tą przeróbkę i DLATEGO ŚWIATŁA TO BYŁ PUNKT DRUGI PO SILNIKU (jak pani w Nissanie zapytała jaki QQ mnie interesuje). Reszta to bzdet bez którego przeżyłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kaszanki wychodzą fabrycznie z zenonami i bez i posiadają homologację na to. Jeśli sam lub jakiś inny warsztat zamontuje wszystkie elementy "fabryczne do zenonów" czyli samo poziomowanie spryskiwacze i inne pierdoły to na to jest homologacja i nikt się do tego nie doczepi i żadnych badań nie trzeba robić.

Masz w tym zupełną rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupic komplet full led są już za 1500 zł i po prostu zamienić całe reflektory . Wtyczki tylko  potrzebne do przerobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem coś takiego w jednej z instrukcji HID-u:

"Zgodnie z dyrektywą UE 76/756/EWG oraz normą ECE 48 xenonowe światła mijania dozwolone są w pojazdach wyposażonych w automatyczną regulację wysokości świateł oraz spryskiwacze wysokociśnieniowe. Samochody z fabrycznie wmontowanymi żarówkami xenonowymi posiadają już takie wyposażenie. Istnieje możliwość późniejszego zamontowania takiego wyposażenia, lecz musi być ono zatwierdzone przez Stację Kontroli Pojazdów. Przeciwmgielne światła xenonowe są niedozwolone przez Stację Kontroli Pojazdów. Montaż żarówek xenonowych HID jako świateł

drogowych i dodatkowych jest dozwolony bez wymienionego wyposażenia."

Żródło: http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/oswietlenie-pojazdu/zarowki-ksenonowe/zestaw-hid-xenon-602090/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego wynika? Ani mijania (bez samo poziomowania i spryskiwaczy) , ani halusów( w ogóle!)

Można drogowe i dodatkowe(dalekosiężne) nic nie wnosi , bo tu gra o mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to manix wynika, że modyfikacja kolegi "nowakm", jakkolwiek fajna i przydatna, mogłaby być dopuszczona pod pewnymi warunkami i po przyklepaniu przez Stację Kontroli. Inaczej w razie "W" zawsze znajdzie się jakaś łajza, która to zakwestionuje (w sumie taka ich robota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rofl: No ,ale gdyby spełnił te warunki , nie była by potrzebna modyfikacja. :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to manix wynika, że modyfikacja kolegi "nowakm", jakkolwiek fajna i przydatna, mogłaby być dopuszczona pod pewnymi warunkami i po przyklepaniu przez Stację Kontroli. Inaczej w razie "W" zawsze znajdzie się jakaś łajza, która to zakwestionuje (w sumie taka ich robota).

Chyba nie. Ma być homologacja wybita na kloszu lampy., Na jednym z forów zostało to zebrane do kupki

http://mb201-124.eu/topic/26566-wszystko-o-swiatlach-homologacje-przepisy-wiedza-w-pigulce/

 

 

Za to dobrym pomysłem jest wstawienie lamp ledowych  z wersji TEKNA. jest poniżej 2000 lumenów i nie musi być spryskiwaczy ani samopoziomowania. Jak takie się założy - homologacja na lampie jest na ledy i jest ok.

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy ledowe powyżej 2 kola,HiD-y raptem coś koło 100zet.Co przemawia do rozsądku przeciętnego kierowcy?Jak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy ledowe powyżej 2 kola,HiD-y raptem coś koło 100zet.Co przemawia do rozsądku przeciętnego kierowcy?Jak sądzisz?

W naszym przypadku cena naszego samochodu.

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rofl: No ,ale gdyby spełnił te warunki , nie była by potrzebna modyfikacja. :ball:

No tak manix i kółko się zamyka. Gdyby było samopoziomowanie i spryskiwacze, to można założyć HID. Żeby założyć HID trzeba mieć samopoziomowanie i spryskiwacze. :rofl: Jeśli jest samopoziomowanie i spryskiwacze to są i xenony i modyfikacja nie jest potrzebna.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet full LED za 1500 zł w bdb stanie nic nie połamane. Ale jak się mamy trzymać homologacji to po takim upgrade nie będzie samopoziomowania a tekna ma  właśnie samopoziomowanie  - czujniki na wahaczach  oraz brak  jest pstryczka do regulacji zasięgu świateł. Nie wiem czy nie potrzebna byłaby dodatkowo wtyczka . W zwykłych lampach jest rozwidlenie kabli do drogowych H7, kierunku oraz postojowych LED  już na stałe w lampie natomiast do mijania H11 oraz silniczka idzie cała wiącha od auta i tutaj jest pytanie jak to ewentualnie trzeba byłoby przerobić by wpiąć mijania i drogowe w tą  1 kostkę która jest we full ledach.

post-89335-0-41514800-1422568714_thumb.jpgpost-89335-0-24354900-1422568717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem uporu nowakam :)

 

Zamontowal HID'y- uczepilismy sie, ze to nie zgodne z prawem. Myslalem, ze juz dyskusja zakonczona,

a on nam tu z calym zestawem full LED wyskakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...