Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Lampy full LED a xenon


nowakm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie mi jak to jest z tym coming / leaving home. Rozumiem że gaszę auto i zanim wysiądę muszę pociągnąć za wajchę od długich odpowiednią ilość razy (1 pociagnięcie - 30 sek)?

 

NIby fajnie że chociaż ledy swiecą po zamknięciu i otwarciu, ale moim zdaniem krótko, da się ten czas wydłuzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracając do tematu. Jakaś różnica w ledach audi - nissan musi być skoro jeden homologuje to ze spryskami drugi bez. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologuje czy sprzedaje? Poza Europą, np w Rosji można kupić Qashqai ze spryskiwaczami, silnikiem 2.0 czy chłodzonym uchwytem na kubki.

Więc może nie jest to kwestia homologacji - a oferowanego wyposażenia.

Osobiście miałem poprzednie auto z fabrycznymi ksenonami i spryskiwaczami - i takie spryskiwacze nic nie dają. Jedyny ich efekt - to szybkie zużycie płynu do spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janse! Sprzedaje już homologowane ;) 

Też przesiadam się ze skrętnego biksenona ze spryskami i stąd moje pytania. 

Porówanie do Audi mam takie bo znajomy ma takie auto z polskiego salonu i ma spryski przy ledach. 

Oczywiście nie mówię, że coś dają tylko próbuję zrozumieć (tak już mam) dlaczego w jednym aucie są a w drugim nie.

Pomijam różne rynki bo np na Danię i Skandynawię spryski musiałby mieć nawet halogenowe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę to jeżeli reflektor kseonowy / LED nie emituje więcej niż 2500lm to spryskiwacze nie są wymagane ! Pierwszym takim samochodem w PL z tego co pamietam była Skoda Rapid z kesonami bez spryskiwaczy

 

Więc zapewne LEDy w QQ emitują strumień świetlny do 2500lm więc spryskiwacze nie są wymagane

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz masz rację, ale wg tego co ja odczytywałem - to spryskiwacze muszą być, jeżeli źródło światła (a nie reflektor) ma >2000lm. A jako źródło światła jest panik ksenonowy. I różnica jest taka, że przy paniku część światła jest ograniczona przesłoną i w porównaniu do LEDów, gdzie ma takiej przesłony - mimo, że LED emituje mniej lumenów - to więcej z niego wyleci z reflektora (bo w kseononach część z tych mających powyżej 2tys. LM zostanie stłumione przez przesłonę.

 

EDIT

Tu masz cytat z przepisów

6.2. Światła mijania
6.2.1. Stosowanie
Obowiązkowe w pojazdach silnikowych. Zabronione w przyczepach...

...6.2.9. Inne wymagania
Wymogów określonych w pkt 5.5.2 nie stosuje się do świateł mijania.
Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej
2 000 lumenów
można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania
świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45 (1). Ponadto, w odniesieniu do odchylenia
pionowego, postanowień pkt 6.2.6.2.2 powyżej nie stosuje się.

 

Zobacz pisze światła mijania ZE ŹRÓDŁEM światła >2000lumenów, a nie światła mijania z strumieniem >2000 lumenów

 

EDIT 2:

WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZĄCE ŚWIATEŁ ZEWNĘTRZNYCH POJAZDU SAMOCHODOWEGO I PRZYCZEPY

37) Warunek można uznać za spełniony dla świateł  z halogenowym lub wyładowczym  (ksenonowym) źródłem światła, jeżeli natężenie oświetlenia każdego światła w punktach 50 R i 75 R, dla światełasymetrycznych, spełnia wymagania pkt 6.2.5 dla klasy B Regulaminu nr 112 EKG ONZ podczas pracy silnika przy średniej prędkości obrotowej.

 

Czyli tu niejako jest definicja, że ilość lumenów dotyczy źródła światła, a nie tego co emituje na zewnątrz sam reflektor. Więc może być tak źle zbudowany reflektor, że ze względu na źródło światła będzie musiał mieć spryskiwacze, jednak on sam będzie marniej świecił niż dobry halogen.

Stąd uważam, że kryterium lumenów powinno być do wielkości emitowanej już na zewnątrz reflektora - a nie tego co jest w środku.

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karminadel.do takiej mocy 16tys lumenów to chyba trzeba by było jakiegoś muslima przykleić do maski,żeby cały czas czyścił szkła :D

http://allegro.pl/led-h7-16-000lm-csp-xenon-nowosc-12v-24v-zestaw-i6425986046.html

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zorientowałem się że odpisuje na post z 2015 roku :D nieważna sprawa ;-) 

 

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...