Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczyło że wyjął obydwa i widać było ,że mają dosyć podrózowania,po 17.700 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to już wiem o co chodzi. Ja mieszkam w mniej zadymionej okolicy. :D  Całkiem niedawno sprawdzałem i filtr powietrza był prawie jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie podążam za Wami :(

Ja też colinsie jak grzeszę to szukam usprawiedliwienia !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manixio coś Ci się chyba pokiełbasiło z tą odpowiedzią?

S5 bydle ,zamienia mi wyrazy ,mam już go dość.Poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uszczelkę pod korek .jak jesteś Szkotem ;)

I płyn do spryskiwaczy

 

no i jednak nie robiłeś jaj - jak mnie facet w ASO spytał czy mam swoją uszczelkę pod korek to wymiękłem ....

Oczywiście zalecają mi wymianę obu filtrów: powietrza i pyłkowego....

 

AKTUALIZACJA: tak więc zamiast wydać 250 w ASO na oba filtry, wydałem 110 z przesyłką ;). Wymiana banalna: pyłkowy trochę trzeba zgiąć żeby wszedł bo otworek cosik mały, ale w środku filtr jak to filtr - wraca do swoich kształtów więc jest oki, co do filtra powietrza to byłem mile zaskoczony: 5 zatrzasków i zero śróbek. Bardzo wygodna i bezproblemowa wymiana.

A na marginesie to w ASO mieli rację - oba filtry były do wymiany...

 

Nie mniej jednak na 12 stycznia się znowu umówiłem - będą mi rozwiązywać problemy z elektroniką (czujniki zmierzchu, zbliżeniowe, radio , etc.).

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko to plus chyba wymiana płynu hamulcowego?


I jaka cena? kto już robił? Przyznać się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie ,że w nowych instrukcjach nie ma zakresu przeglądów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro przeczytał, to niech zdradzi co podlega czarom na drugim przeglądzie. ;)

Jadę pod koniec stycznia. Oprócz tego co na pierwszym to płyn hamulcowy i filtry powietrza, klimatyzacji oraz opcjonalnie (przy danym przebiegu) paliwa. 

Edytowane przez igelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona czyta 1 na 3 dni. Nawet jej czytnik kupiłem :)

Ja sam osobiście czytam tylko instrukcje np sprzętu który kupuję w tym QQ :)

 

hehe, ja mojej też właśnie czytnik kupiłem (kindle) ... i sam teraz czytam :D . Chyba sobie kupię drugi, a co do manuala to mam zamiar go wgrać do tego czytnika. Dobrze toto mieć pod ręką i wiedzieć co z czego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jaka jest wasza opinia odnośnie miejsca serwisowania?

Auto kupiłem 130 km od domu w Japan Motors w W-wie. Najbliższe ASO mam 30 km od domu. Pytam ponieważ mam listę uwag do auta (braków i usterek, które chciałbym usunąć). Wiem, że teoretycznie powinno to załatwić każde ASO, ale sami wiecie jak jest. Świadomie czy nie, ale chyba lepiej traktują stałego klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem pakiet 5 przeglądów. Przy pierwszym przeglądzie panowie z serwisu specjalnie się nie napracowali. Dostałem wydruki z testów :

- akumulatora,

- amortyzatorów,

- hamulców,

- samokontroli pozostałych mechanizmów (15 pozycji).

Wszystko w normie  :) . Ponieważ pan z serwisu nic nie wspomniał o pozostałych czynnościach, zadzwoniłem później i zapytałem, czy chociaż olej zmienili. Pan trochę pomyślał (może coś tam sprawdził) i powiedział, że tak. Filtr oleju i uszczelkę też podobno zmienili. Żadnych innych filtrów nie zmieniali, bo powiedział, że nie było potrzeby (są w wystarczająco dobrym stanie). Sprawdzałem wygląd oleju przed i po wizycie w ASO. Dla mnie praktycznie nie ma różnicy, dlatego nie wiem, czy na pewno wymienili mi ten olej. Po przejechaniu 13500 km olej źle nie wygląda, ale co będzie za rok po 27000 km :rolleyes2: ? Nie pozostaje mi nic innego jak kontrolować jego wygląd od czasu do czasu, a za rok poproszę, żebym chociaż z daleka mógł popatrzeć na wymianę tego oleju.

pzdr. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impwar na Wilanowskiej. Kiedyś tam był Team Nissan i serwisowali mi Nissana Almerę. Autko było dobre i jakoś wytrzymało kilka lat serwisowania w tamtym miejscu. Po kilku latach pojechałem do innego serwisu i mechanik powiedział, że spuszczony olej był czarny i chyba w ogóle mi go nie zmieniali ! 

Z sentymentu (i dobrych wspomnień) wróciłem do marki Nissan, ale do serwisu na Wilanowskiej (pomimo zmiany właściciela) podchodzę jak pies do jeża.

pzdr. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czytałem że serwis na Wilanowskiej nie cieszy się dobrą opinią, stąd moje pytanie ponoć na Wrocławskiej jest lepszy a najlepszy jak się samemu zrobi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czytałem że serwis na Wilanowskiej nie cieszy się dobrą opinią, stąd moje pytanie ponoć na Wrocławskiej jest lepszy a najlepszy jak się samemu zrobi  :)

i tak też zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy przeglad wlasnie za mna.

Sprawdzono 58 punktow kontrolnych, wymieniono olej i w droge. Zadnych zastrzezen, przebieg 7600 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem Kapitanie, że Ty śmigasz tym swoim śmigaczem po Skandynawii sporo. A jak się okazuje, jednak malutko.

Ale przynajmniej dłużej będziesz się cieszył niezużytym QQ. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...