Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porządnie wyglądające felgi to solidnie nawoskowanie od wewnątrz i zewnątrz najlepiej Collinite  845.

jeszcze Qnkwata na placu nie ma ale już zaglądam jak go ładnie wyczyścić i czytam opis ww. preparatu.

,,Bezpieczny dla lakierów bezbarwnych."

 

co to dokładnie znaczy?

 

Wcześniejsze auta myłem myja ciśnieniową karcher oraz preparatem uniwersalnym  karcher w proporcji 1 do 5. Szału ni ma:)

ale na QQłkę chcę zakupić juz cos profesjonalniejszego.

 

Co polecicie do mycia ręcznego a co do myjki.

Oraz jaki wosk potem.

 

Auto mam mieć w kolorze biała perła jak to coś zmieni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bezbarwny to ostatnia warstwa lakieru zabezpieczenie dla koloru bazowego- jest dla niej bezpieczny nie zetrze jej  :)

Do białego lakieru ten http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zregenerowane gumki nigdy nie będą tej jakości co nowe, dlatego opisany zabieg należy traktować jako ostateczność, tylko na czas poszukiwania nowych, oryginalnych piórek.

Dziękuje wole kupić nowe wycieraczki :) 

Edwardzie , tu bylo  o szrotach ,a jeśli od nowości będziesz konserwował np.raz w miesiącu .to posłużą dwa razy dłużej i oto tu kaman.KPW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty szorty u mnie żywot mają bardzo krótki ,za duże posiadam ciśnienia gazów komprecha fest :D 

Co do wycieraczek to jak zaczynają mazać to podjeżdżam tu http://motgum.com/ igrosze płace za bardzo dobre wycieraczki,w porównaniu do Bosch,Valeo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co on ma z zapachem śmierdzi skunksem czy jak? :)

Niektóre preparaty i kosmetyki do aut pachną bardzo intensywnie np. winogronem :)  Odżywka do plastików .

Lub wszelkie woski samochodowe , aż nachodzi chęć polizać :)

Ja wczoraj pół dnia spędziłem na woskowaniu auta , niestety mój wosk nie pachniał i jest to jeden z twardszych wosków z carnaubą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty szorty u mnie żywot mają bardzo krótki ,za duże posiadam ciśnienia gazów komprecha fest :D

Co do wycieraczek to jak zaczynają mazać to podjeżdżam tu http://motgum.com/ igrosze płace za bardzo dobre wycieraczki,w porównaniu do Bosch,Valeo . 

Badziew te motogum ,jakich mało, moim zdaniem popartym praktyką.

alca o 100% lepsza

a cena niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zawiodłem się na motogum gumka mięciutka nie jak u reszty twarde gumiska  :)

Mało tego to jest jedyna firma co przyjmuje reklamacje i daje nową wycieraczkę, ja nigdy nie reklamowałem ale używam wycieraczek z dużą ilością płynu spryskiwacza  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziew te motogum ,jakich mało, moim zdaniem popartym praktyką.

alca o 100% lepsza

a cena niższa

 

Mam  te "Alca" od kilku lat - bez konserwowania , czasem brutalnie przeciągnięte po szronie....

i mogę potwierdzić - za taką cenę - są rewelacyjne !

Nie piszczą, nie mażą ...

W tym roku muszę już je wymienić ... na następne tej firmy :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to proponuję Ci maly teścik(ja tak zrobiłem) Kup np.najtanszą boscha (seria eco-chińska) i tą z motogum. zalóż je razem(ja robiłem test zamiennie.kierowcy i pasażera) Gwarancja że pierwszą usłyszysz motogum ,jak i ona zacznie pierwsza mazać.robiłem tak dwukrotnie i niestety ta motogum poddała się 2x szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczne Bosch aero twin coś tam ....guma twarda jak na chińskich butach !

Kolejne wycieraczki też Bosch aero.....turbo ble ble  tyle że półtora roczne  guma mięciutka i cicho wycierają i nie skaczą po szybie ! 

Kupione w jednym sklepie w odstępie pół roku , to co trafiłem na podróbki ? 

 

PS; trafiłem na podróbkę sprzęgła Valeo na pudełku hologramy uwiarygadniające , a w środku g...no 

 

Skoro podrabiają oleje części do aut to i może wycieraczki też się opłaca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motogumy twarde po 2 miesiącach, jak skała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motogumy twarde po 2 miesiącach, jak skała

Moje aktualne banany moto gum mają 3 miechy i mięciutkie :)

Ale jak pisze nie żałuje spryskiwacza :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu ,ja mam pier**ca na punkcie czystości szyb.Uwierz ,ja niczego w tym wzgledzie nie żałuję.Umnie smuga i wycieraczka do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zregenerowane gumki nigdy nie będą tej jakości co nowe, dlatego opisany zabieg należy traktować jako ostateczność, tylko na czas poszukiwania nowych, oryginalnych piórek.

Dziękuje wole kupić nowe wycieraczki :) 

 

Coś ostatnio Edziu piszesz cytatami z portali motoryzacyjnych... Identyczne co do przecinka zdanie widziałem wczoraj w linku Manixa.

 

Kupiłem ostatnio Motguma do Note. Po 3 tygodniach wywaliłem. Lipa totalna. Teraz kupuję wycieraczki produkowane przez Trico. Mają tanią linię w żółtych opakowaniach do kupienia np. na stacjach Statoil. I są super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też witamy Cię na forum.

Masz wszystko na pierwszej stronie tego wątku.

Zapoznawałem się z doświadczeniami opisanymi na stronie pierwszej lecz jest tam mowa o aplikacji kwarców lecz chaddy wspominał:

 

"...mam nadzieję w dużym stopniu ułatwi mycie auta"

"...ale to wyjdzie w praktyce, bo jeszcze od tego czasu nie myłem"

"...a jak będzie na prawdę to się okaże"

 

Cieszy fakt, że nie miał on żadnych problemów z samym nałożeniem.

Interesuje mnie czy ktoś już chwilę jeździ z taką dodatkową kwarcową warstwą ochronną i z praktyki może podzielić się opiniami czy wpływa to znacząco na poprawę utrzymania czystości. Czy samo umycie bezdotykowe jest wystarczające a może jednak wymaga użycia szczotki.

Dodatkowo w tym samym wątku chaddy pisze, że aplikował środek łącznie z szybami oraz felgami i tu rodzi się mi zapytanie czy wszystko było OK bo z kolei miałem informację, że nie można użyć Q7 (oraz Car Pro CQuartz) tego samego co do karoserii do elementów plastikowych czy szyb.

Będę wdzięczny za dalsze spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma doświadczenia z poprzednich aut, bo sam Qq J11 jest na rynku niespełna rok i może być ciężko na podstawie jego eksploatacji coś powiedzieć (również o powłokach kwarcowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu ,ja mam pier**ca na punkcie czystości szyb.Uwierz ,ja niczego w tym wzgledzie nie żałuję.Umnie smuga i wycieraczka do kosza.

Manix ale ja ci wierze  :)

Ja podjeżdżam bezpośrednio do producenta mot gum i macam i kupuje bez macania nie kupie :devil:

Ja nigdy nie miałem akcji jak ludzie z nimi  że im mażą że im skaczą i śpiewają na minusach :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem że sprawdzę na tych stwardniałych jak działa gliceryna , ale wycofuję się .

Krem w aptece kosztuje tyle co połowa ceny za wycieraczki :)

A tylko dla tego nie zakładałem nowych (do dzisiaj) , bo miałem zamówiony przegląd techniczny auta , a tam jak już wspominałem jednym z punktów jest działanie wycieraczek i włączają je na suchej szybie co wiadomo czym skutkuje , test wypadł śpiewająco, otrzymałem certyfikat na kolejny rok z wydrukami zgodności . 

Niestety nie ma u mnie wyboru alka motgum itp , jest albo lidlowska przebieranka tzw szarpak :) , albo chińszczyzna w starej ramkowej konstrukcji , albo adam bosh aero twin za 25€ -gliceryna w pharmacy 10€ tubka .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna ta Irlandia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :)  zielona wyspa , nie ? Wy dopiero będziecie Irlandią  :icecream: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :)  zielona wyspa , nie ? Wy dopiero będziecie Irlandią  :icecream: 

My już Japonię przegoniliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta , już za komuny . tłokiem  w pociągach.  :devil:


To był dopiero hardcor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...