Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Smołę i asfalt ściągniecie zwykłą margaryną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystkim śmarowałem samochody , ale margaryną to nie :D

Ja do usuwania smoły starej, młodej to mam i polecam pastę samochodową Shell niesamowicie oczyszcza lakier ale trzeba się napolerować!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makrys Rdze :blink: ????

A tak jak smoła stara to nafta dokładnie  :)

Ale i tak trzeba wyczyścić lakier glinką do nałożenia wosku ,na brudny lakier niby czysty, nie ma co kłaść wosku!!

 

Ostatnio jak myłem auto to zauważyłem kilka rdzawych kropek. Nie wiem co to było - po umyciu nie ma już śladu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak myłem auto to zauważyłem kilka rdzawych kropek. Nie wiem co to było - po umyciu nie ma już śladu 

Mogł to być asfalt, ale po samym myciu tak łatwo by sie nie zszedł.

Jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z glinką, to poczytaj trochę w necie np. na forach o detalingu aut.

Ponieważ mamy nowe auta nie ma konieczności ingerenacji w lakiej (odnowy).

To, czy potrzebujesz (a raczej potrzebujesz) glinkowania najlepiej sprawdzić samemu. Po umyciu po prostu spróbuj pogładzić dłonią lakier. Poczujesz (i co najlepsze to usłyszysz), że powierzchnia lakieru jest chropowata. To są właśnie różne zanieczyszczenia, których samo mycie nie usuwa.

Na nowy lakier stosuj delikatną glinkę - mają zazwyczaj w nazwie SOFT np. Bilt Hamber Auto Clay Soft. Zaletą miękkiej glinki jest to, że nie narobisz szkody nie mając wprawy i że jako lubrykanta możesz użyć wody z niewielką ilością szamponu samochodowego.

Instrukcja obsługi glinki była parę postów wyżej w wykonaniu Fergula11.

 

Edek, po nawoskowaniu i tak powinno się używać szamponu o neutralnym pH.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak zwana "lotna rdza"  Zanieczyszczenia przemysłowe i metaliczne takie jak np. opiłki metalu z szyn kolejowych ,  tarczy hamulcowych itp. wbijają się w powierzchnię lakieru stanowiąc ogniska korozji. Na to np. CAR PRO Iron X 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już możliwości mycia z wiadra fajnymi szamponami  :(

Jestem skazany na bezdotykową .

 

Deszcz i Collinite 845

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi do głowy przyszło że stare kleje po nalepkach lub pozostałości po "karnym penisie ", lub innych elementów ozdobnych np listew na taśmie M3 które nie dają się usunąć za pomocą detergentów lub strach użyć do tego rozpuszczalników usuwamy za pomocą specjalnego krążka gumowego zakładanego np na wiertarkę 

ps ...bo tak czytam że naklejacie te ozdóbki i jakby tak za pierwszym razem coś nie wyszło , a taśmę można dokupić i poprawić klejenie , tyle że trzeba usunąć starą np. taśmę z karoserii lub szyby itp itd.

8770612d0f67040c77d07c17fe4fa48e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul! Jaki krążek!? Jaka wiertarka!?

Wystarczy popsikać na klej z 3M WD40 i zbierać ręcznikiem papierowym szmatką lub czymś co to świństwo zbierze!Po WD robią się kluchy z kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszystkie kleje reagują z WD40 , jak i nie wszystkie nalepki /akcesoria klejone są za pomocą M3 .

Czy ktoś czyścił klej po nalepce rejestracyjnej na szybie i czym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszystkie kleje reagują z WD40 , jak i nie wszystkie nalepki /akcesoria klejone są za pomocą M3 .

Czy ktoś czyścił klej po nalepce rejestracyjnej na szybie i czym ? 

Również WD40! I nalepki po winietach Czeskich,Austriackich i innych.Dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Jacko nie sprzeczam się Przytoczyłem jedynie jako alternatywę .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mówię z doświadczenia,sam tym usuwałem te badziewia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o pielęgnacji aut, to poważnie myślę o myjce wysokociśnieniowej, pewnie najlepiej z dozownikiem detergentów (aczkolwiek niekoniecznie, chyba lepiej gąbką i porządny szampon), jakie macie lub polecacie? :)

 

Aaa, kwota myślę maks 500-600 zł

Edytowane przez borek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moj zestaw, dobre na poczatek. Zwlaszcza, ze nigdy takich zeczy nie kupowalem :)

20150310_120614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spectrum i felix bardzo dobre kosmetyki. Mleczka venox jeszcze nie testowałem  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venox fajny na drobne ryski  :spoko:

Jeśli zdecydowaliśmy na używanie serii Gold K2 to pierwszy Venox jeśli mamy małe ryski co nie trudno w naszym lakierze i na koniec nakładamy Qauntum :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 ma super płyn do czyszczenia silników i nie tylko ale nie mam odwagi użyć  :wacko:

K2 ma dużo fajnych produktów co ważne cenny za ich produkty są przystępne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o K2 Tapis?

 

Tak - Tapis.... z atomizerem , który podaje piankę lub mgiełkę - w zależności jak ustawimy sobie ...

Używam go w domu i w aucie... tylko warto wcześniej zrobić próbę w niewidocznym miejscu ;)

Jak dla mnie - rewelacja, doczyścił mi stare , trudne plamy  - elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...