Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żółwika stosowałem różne woski kiedyś nie powalają jakością dziś coraz mniej na pułkach sklepowych!

Jednym słowem po żółwiku w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,bo u mnie Turtl’e produktów multum,np.w selgrosie.Z tych sklepowych niezłe są woski sonax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo sobie chwalę i używam do micry(czarny metalik ,stąd masakrycznie ciężki do utrzymania) 24h Turtle Wax ICE                                                             jest świetny nawet plastiki są jak nowe ,ale jak każdy syntetyk,trwaly to nie jest ,ale bardzo szybko nabłyszcza się autko.  

    http://www.autokosmetyki.pl/24h-turtle-wax-ice-ultranowoczesny-wosk-w-plynie-gabka-sciereczka-obejrzyj-film,p1194.html        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o pielęgnacji aut, to poważnie myślę o myjce wysokociśnieniowej, pewnie najlepiej z dozownikiem detergentów (aczkolwiek niekoniecznie, chyba lepiej gąbką i porządny szampon), jakie macie lub polecacie? :)

 

Aaa, kwota myślę maks 500-600 zł

Ja polecam Karcher lub Stihl, ale w tej cenie będą to najbardziej budżetowe urządzenia np.:

http://sklep.abexil.pl/x_C_I__P_72715407__PZTA_1.html

http://e-drwal.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_bez_koszyka.tpl&product_id=438&category_id=57&option=com_virtuemart&Itemid=3

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem ice żółwika i almerę wywecowałem to plus łatwości nanoszenia  minus -ciągnie brud i kurz jak magnes  :)

Jak bym zrobił nim Tiide to po trasie w lato musiał bym jechać na myjnie :(

Dużo lepszy z syntetycznych nabłyszczaczy K2 Spectrum  kurz i brud nie klei się do niego :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Almerze normalnie zdejmujesz kołpaki psikasz na bogato szczota do felg i szuru buru i tak cztery po glancowaniu zaczynasz myć pierwszy kołpak co robiłaś!

Po wymyciu błyszczą jak psu jajka :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty - teraz to wszystko "pierze  się bez namoczenia" ...przynajmniej na ekranie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis troche czasu spedzilem czyszczac felgi. Na pierwszy ogien poszedl Felix. Spryskalem, odczekalem kilka minut i wyczyscilem. Pozniej uzylem Venox'a. Napucowalem sie jak glupi. Czy usuwa ryski? Usuwa. Ale czy w takim stopniu jakim bym oczekiwal? No troche nie, pozostalo duzo mlaych rysek mimo dlugotrwalego polerowania. Pozniej uzylem Spectrum, i tutaj efekt byl najbardziej widoczny.

Dopiero polaczenie tych trzeche elementow dalo widoczny efekt poprawy wygladu felgi.

 

Czyszczac felgi zauwazylem jakies tluste plamy na wewnetrznej stronie felg, na jednych wieksza, na innych mniejsza Czym moge to usunac nie niszczac felgi? Bo Felix nie potrafil sobie z tym poradzic. A nawet troche podejrzewalem, ze jest to pozostalosc po Felixie -pryskalem go na stojace kolo wiec gdzies musial on splynac - nie wiem czy nie jest to plama po nim wlasnie, ale tego nie jestem pewien. (To biale w zaglebieniach to pozostalosci pianki).

20150311_102346.jpg

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Felix co to jest nie mam pojęcia , na zdjęciu od wewnętrznej części to te felgi wyglądają na nie umyte przecierałeś Feliksa gąbką szczotką??

Ja psikam zostawiam na 3 minuty i gąbka i bialutkie czyściutkie ,resztę usuwa wosk np Shell pasta głęboko czyszczący! 

A jak felgi na samochodzie to psikam i jazda szczotka do felg maże i płucze pod ciśnieniem bialutkie i czyściutkie 

Felix nie pozostawia tłustych plam!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakies tluste jest. Benzyny albo jakiegos rozpuszczalnika uzyc?

Felgi po Felixie byly przecierane szmatka i dodatkowo myte myjka cisnieniowa. Ale to tluste nie chcialo zejsc.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie znam...ale może te felgi oryginalnie były czymś zabezpieczone , jakąś powłoczką ochronną i Feliks to rozpuścił i powstał taki oto naciek?

Hmmm...

Czym to usunąć, żeby nie narobić większej szkody? Nie mam pojęcia.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson psiknąłeś tylko i nie szorowałeś brudu na felgach????

Trzeba psiknąć i szorować !!

Skyller nie nie ma tłustych zabezpieczeń na nowych felgach są suche ,aby nałożyć wosk na bogato!! :devil:

 

Gregson miałeś zadzwonić jaki masz olej w silniku jaki 5w30 czy 5w40???

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma 1.6 to może wiedzą  mechaniki z ASO jakim już mają zalewać ,w książce nie ma napisane ??????

 

A wklej zdjęcie wyszorowanych,

Z tego co wyczytałem woskowałeś felgi Spectrum!

Spectrum nie jest do woskowania felg tu potrzeba lepszy wosk !

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta książka, to jedna wielka niewiadoma. Czekaj, zaraz zerknę w swoją...

 

Zajrzałem i jeśli chodzi o silnik 1.2, to w rozdziale 9.2 jest napisane, że Nissan zaleca olej silnikowy 5W40 (norma ACEA A3/B4).

Jednocześnie napisane jest to co ktoś już tu wcześniej zauważył, że Nissan nie wiedzieć czemu rozgranicza wymianę oleju na wymianę z filtrem i bez filtra. Co chyba dla każdego normalnie myślącego kierowcy jest co najmniej dziwne. :D

W każdym razie bez wymiany filtra Nissan zaleca olej 5W30. :wacko:

Wobec tego podejrzewam, że fabrycznie silnik zalany jest właśnie takim olejem 5W30.

Myślę, że w przypadku silnika 1.6 DIG-T jest podobnie.

Ale to już niech się może wypowie na ten temat posiadacz instrukcji QQ z silnikiem 1.6.

 

Jeszcze doczytałem w rozdziale 9.4, że do silników benzynowych Nissan zaleca olej 5W40, a jeśli olej 5W40 nie jest dostępny, to należy dobrać olej o lepkości odpowiadającej zakresowi temperatur zewnętrznych. I obok jest umieszczona tabelka z olejami od 5W30, przez 10W40, a nawet 10W50 aż po 20W50. Jak widać Nissan sam nie ma pojęcia jaki olej zastosować. :D  :D  :D

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...