Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj zafasowałem Qqłce solidne mycie i collinite 845 dookoła...ręce odpadają,ale efekt skwitowała moja żonka :D

Może byś tak kiedy w domu popucował???

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak wywecować furę śmalcem  :spoko:

Śmalec jest mistrzem woskowania na ciepło jako jedyny ma ten dar!!

Nawet na moim czarnym widać ten ciepły blask ,reszta wosków nawet Ceramika daje zimny trupi blask ..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też śmalec zaaplikowałem, ledwo się przed meczem wyrobiłem, ale efekt nawet żona zauważyła:). A jutro traska na chorwę :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie używam jak używam i to codziennie przy jedzeniu!
Co do blasku z Kwarcu i Ceramiki Pieer-Zimny trupi :)
Coli 845 jest tłusty ociepli każdy lakier dlatego go stosuje i wielu innych woskowych leni :D

 

A tego Lata smalczyk takie krupelki gromadzi na daszku  :P

 

post-72509-0-08557800-1467538542_thumb.jpg

post-72509-0-92649000-1467538557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie nałożyć, tylko wyczyścić z brudu , smoły, żywic lakier glinką  :)

Ale piszesz nowy samochód to może nie jest brudny lakier ?????

 

Po wszystkim nałożyć dwie warstwy śmalcu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Samochod jak odbiore to napewno nim pojezdze, pobawie. Dopiero pewnie po paru dniach wezme sie za woskowanie. Stad bylo pytanie czy glinka bedzie potrzebna:)

 

Kolor biala perla - czy ktos z Was na ten lakier nakladal collnite? Jakies zdjecia etc?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na perłę też nakładali ,ale nie ma takiego efektu wizualnego jak na ciemnym lakierze,natomiast efekt ochrony lakieru jest taki sam,brud sięnie łapie tak szybko i woda pięknie spływa,więc na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do bialej perly w takim razie? Chodzi o efekt wizualny, wlasciwisci ochronne lakieru i zeby muchy latwo sie zmywali:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw musialbys zdefiniowac okreslenie 'efekt wizualny' ; ) dla kazdego oznacza on co innego

znawcy tematu powiadaja ze np. sealanty daja efekt 'plastic look' a naturalne woski ocieplenie i glebie koloru

wg. mnie wosk/sealant dedykowany do bialego lakieru jest tylko marketnigowym belkotem ale skoro Ci zalezy to np:

Dodo Juice Diamond White

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co ci glinka jak lakier nówka będzie :)

Trzeba będzie tylko dokładnie umyć i odtłuścić lakier na taką powierzchnię nakładasz dwie warstwy śmalcu w odstępie 12 godzin i będzie prawdziwa perła :D

U mnie muchi się nie przyklejają za tłusto. ..

post-72509-0-09933400-1469277022_thumb.jpg

post-72509-0-14043000-1469277042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do bialej perly w takim razie? Chodzi o efekt wizualny, wlasciwisci ochronne lakieru i zeby muchy latwo sie zmywali:))

Powłokę kwarcową lub ceramiczną. Ja już mam ją od marca a woda kropelkuje lepiej niż na zdjęciach edka po nałożeniu smalca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do usuwania rozkwaszonych i zasuszonych owadów jaki środek według Was będzie najskuteczniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest śmalec nałożony na front to muchi i robale to nie problem woda z Kerchera i nie ma  :)

Są na rynku różne kwasy do usuwania robali ale ja nie kwasuję lakieru  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak są na forum koledzy wiedzący, że myjka bezdotykowa to nie jest szczyt marzeń lakieru samochodowego. :spoko:

Może by w ogóle utworzyć odrębny temat o pielęgnacji naszych samochodów?

Tak zgadzam się gdyż lakiery w nissanie qahqai są bardzo miękkie.

witam

Dbanie o taki lakier ekologiczny na bazie wody bez utwardzania piecowego wymaga regularnego stosowania wosku. Prowadzę myjnie samochodową więc wiem dużo na ten temat. Minimum to mycie z nałożeniem hydrowosku co dwa tygodnie lub nałożenie wosku twardego sonax, turtle co dwa miesiące. Najlepiej jednak jest nałożyć tzw. płynne szkło czyli wosk krzemowy od sonax. Ja zrobiłem tak u siebie jednakże wymaga to wiedzy fachowej. gdyż ta warstwa jest twarda jak żywica po 24 godzinach. Do zastosowania przez profesjonalistów. Koszt materiału i robocizny nie jest duży 450 pln. Oczywiście są i droższe woski ale moim zdaniem są to już zbyt duże pieniądze rzędu 1000-2000 pln. U mnie w firmie klienci nie wydają więcej niż 500 pln na pielęgnację lakieru.

Nie nałożyć, tylko wyczyścić z brudu , smoły, żywic lakier glinką  :)

Ale piszesz nowy samochód to może nie jest brudny lakier ?????

 

Po wszystkim nałożyć dwie warstwy śmalcu  ;)

Witam

Proponuje zrobić glinkowanie na zewnątrz najlepiej latem gdy jest ok 40 stopni. Wtedy można zobaczyć co się stanie z lakierem przy tak małym użyciu wody

Glinka dobra rzecz ale brak wiedzy w jej stosowaniu i lakier gotowy. Akurat golf w kolorze metalicznym ma dobry lakier nie rysuje się tak jak czarny akryl który nie nadaje się do glinkowania szczególnie a autach japońskich i koreańskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to jest "utwardzanie piecowe"?

No siedzę wiele lat w branży lakierniczej ale o tym 1 raz słyszę.

Faktem jest że pomalowany lakierami wodnymi jakikolwiek detal suszy się w suszarkach (najlepiej gorącym powietrzem) i faktem jest, że po lakierze wodnym nie wolno wjechać do suszarki o temperaturze np 160stC tylko należy wstępnie lakier odparować np w 70stC...ale "utwardzanie piecowe"...  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie i jakie macie zdanie na temat. "Natryskowa wielowarstwowa, trzyskładnikowa powłoka ceramiczna OptiCoat PRO+GlossCoat"

Myślę o zabezpieczeniu lakieru no wyjeździe z salonu. Testował ktoś coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2490 zł netto*

* Cena uzależniona od wielkości auta.
Ciekawe QQ to który segment wypada u nich. 

Widzę, że nie każdy to ma: http://ceramicpro.pl/dealerzy#7

 

http://shinefactory.pl/powloki-ceramiczne-optimum-glosscoat-oraz-opticoat-profesional/

 

Nawymyślali tych nazw... głowa już mnie boli od tego :P 

 

http://jak.pielegnowacauto.pl/oferta/uslugi/

Powłoka Gtechniq C1 Powłoka Gtechniq C1 + EXO Powłoka Modesta BC03 Powłoka Modesta BC04 + Modesta M1 SHOT Powłoka Modesta BC05 Powłoka Modesta BC09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wygląda u mnie po 4 miesiącach użytkowania na brudnym aucie nie mytym 2 tygodnie.

Nakładane były 2 warstwy q2 Prime gyeon.

post-43427-0-86370700-1469563182_thumb.jpg

post-43427-0-61614200-1469563206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie kropelkuję :spoko: 

Pieer  2 tygodnie nie myć auta i jeździć brudnym, o ja bym po nocach nie spał   :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...