Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Edek jedną i tą samą to ja już mam babę w domu,daj człowiekowi chociaż trochę zmiany poczuć i spróbować co innego :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujta próbujta jak kiedyś też bładziłem :D

Edwardzie Ciebie można łyżkami jeść  :laie_67:

z tego wynika że śmalcu nic nie przebije :)

Chyba jednak zamówię po powrocie ten next generation i sam na sobie wypróbuję tzn na aucie , wtedy będe 100% pewien czy 845 nic nie przebije w długości utrzymania powłoki i łatwości nakładania .

Zdrów koledzy  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul11 ja używałem Nexta (i ogólnie całej chemii Meguiar's) i całkiem pozytywne wrażenia. Co prawda kładłem toto na Octavii w kolorze szaro-zielonym (ten wynalazek co wystarczy 2 razy w roku umyć bo brudu nie widać) więc nie wiem jak tam ze śmalcowaniem :-P ale brud się tego nie imał dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jak była nakładana pierwsza warstwa jeśli dobrze wtarta i zapolerowana to jest tip top :D

Jeśli na szybko i cienko to nie posiedzi długo.

Ja przerabiałem wiele śiuwaksów tylko Król jest jeden :D

NTX i 845 to Polimery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

1. Do uzytkownikow Soft99 Fusso Coat - po jakim czasie/lub czy w ogole wcieracie kolejny warstwe? 

2. Mozecie polecic jakis dobry srodek do mycia alufelg?

3. Jak myjecie podgrzewana przednia szybe (od srodka) ? :))) Mycie gora-dol (paski ogrzewania sa pionowe) + jakis srodek do mycia szyb chyba powinno byc bezpieczne?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusso doble coat 12 months nie trzeba kłaść drugiej warstwy bo jego skład to Teflon z nabłyszczaczem.

U mnie w pracy używali do ciemnych lakierów ale zaprzestali !

Jak używają to tylko biały do lakierów jasnych :)

Przerwa między warstwami to jest 24 godziny.

Ja nie dał bym rady fizycznie spolerować 13 elemętów w samochodzie wywecowanym tym teflonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biala perle :) Wczoraj nalozylem pierwsza warstwe:)

 

Dokladam jeszcze jedno pytanie do powyzszych..

4. Czego uzywacie do czyszczenia plastikow zewnetrznych. Polecicie cos sprawdzonego?

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dał bym rady fizycznie spolerować 13 elemętów w samochodzie wywecowanym tym teflonem :D

Powaznie? Ja kladlem dosyc gruba warstwe - czekalem 3-5min i polerowalem. Jakos bardzo sie nie zmachalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam dobrze śmalcuje lakier,plastiki, lampy, szyby wraz z czołową jednym 845 :D

Też długo bładziłem kasy nawydawałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4. Czego uzywacie do czyszczenia plastikow zewnetrznych. Polecicie cos sprawdzonego?

elementy zewnetrzne z tworzywa nalezy umyc jakims APC (All Purpose Cleaner), np. Bilt Hamber - Surfex HD (takiego uzywam), robimy roztwor zgodnie z instrukcja, rozpyla sie go z atomizera i szczotkujemy elementy miekkim pedzlem, pozniej zmywamy woda, suszymy i dopiero wtedy nakladamy jakis preparat zabezpieczajacy

 

Powaznie? Ja kladlem dosyc gruba warstwe - czekalem 3-5min i polerowalem. Jakos bardzo sie nie zmachalem. 

bez sensu, podstawowy blad osob ktore woskuja po raz pierwszy, naklada sie jak najciensza warstwe, czeka kilka minut i robimy 'test kciuka' ; ) jesli jest OK przystepujemy do polerowania

 

Bumper Care to fajny preparat do zabezpieczenia tworzywa ale lepiej je przygotowacv jakims APC niz szamponem samochodowym

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja przed każdym"myciem"zamiast APC używam piany(valet pro ph neutral) a co kilka myc goo gone ktore usuwa smole i lotna rdze z auta.Może niezbyt dostatecznie dokladnie się wyrazilem,ale gdzieś już w tym wątku pisałem jak wygląda moje "standardowe"mycie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoje sposoby ; ) ale poniewaz masz o tym pojecie dobrze wiesz ze tworzywa czesto bywaja porowate i bez 'posmyrania' ich brud nie odpusci a warunkiem trwalej aplikacji srodka zabezpieczajacego jest prawidlowe przygotowanie podloza

 

BTW oprocz chropowatych tworzyw bywaja (np. na atrapie maski) rozna zakamarki i przetloczenia ktorych inaczej jak szczotka/pedzlem a nawet wacikami ; ) nie doczyscisz

 

pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuje kwasów i u mnie lux się sprawdza K2 Felix szyby to jest lux koncentrat Megiuards Glass Cliner pięknie pachnie .

Jest nowość do zakutanych felg brudem K2 Roton krwawi na czerwono 17 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby to autoglym glass polish,a felgi to valet pro bliberry wheel cleaner.Tak jak Edek napisał zadnego srodka z kwasem do kół.

Borge pędzel zawsze idzie w dłoń przy czyszczeniu kół,grila,połączeń miedzy elementami czy też wnęk w profilach.Mocniejszego APC(valet pro orange) uzywam do nadkoli i zawieszenia gdy robię porządne spa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne spa to ja robie po Zimie, za 30 zł goraca woda z mikroproszkiem i wymywanie podwozia ,nadwozia, nadkoli ,na koniec 30 zł woda zdemiralizowana miny obserwatorów bezcenne :)

Samochod jest wymyty fest bez gorącej wody samochodu nie umyjesz zimna to wódka jest dobra.

K2 Roton http://www.bmw3er.pl/printview.php?t=54951&start=15&sid=ef091b7c5f0f04a597f7566b385d4cd4

 

Na dachu smalczyk a na smalczyku deszczowe słoneczko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Edek to znana persona :D

 

 

Zachęcony działaniem Rotona zakupiłem K2 Roton koszt super bo jedyne 13zł 700ml  :)

Felgi miałem brudne bardziej wewnątrz niż zewnątrz dystans brudzenia to 1250km po Autostradach i krajowych drogach.

Popsikałem obficie 4 felgi bardziej wewnątrz niż zewnątrz i zaciski tarcze ,po 3min krwawiły  :|

Ciach Kercher zimna woda i napiszę że jest naprawdę dobry, domył felgi ładnie bez dotykania szczoteczką, polecam K2 Roton  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu dostałem natchnienia i wyglancowałem mojego diabła.

Finalnie spoczął na nim Finish Kare 1000P Hi-Temp (już któryś raz z kolei), a oto i on. :whistle:

Jak myślicie, sprzeda się za dobrą cenę? :D

post-87564-0-91183000-1474653088_thumb.jpg

Foto zrobione opróżnioną butelką po wodzie Żywioł Żywiec Zdrój. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...