Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Psy będą uciekali! Bo świci się lepiej niż ich jajka po wylizaniu  :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psy będą uciekali! Bo świci się lepiej niż ich jajka po wylizaniu   :D

:laie_67: Psoje będą uciekać.

Colins allagancko wybłyszczyłeś ,co do kupowania to już wiedzą na rynku wtórnym ,aby 1.2 nie kupować  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie był cel tego pucowania żeby fale radarowe psów odbijały się od nadwozia. :D


:laie_67: Psoje będą uciekać.

Colins allagancko wybłyszczyłeś ,co do kupowania to już wiedzą na rynku wtórnym ,aby 1.2 nie kupować  :P

Idę o zakład, że gdy już podejmę decyzję o sprzedaży, to nie będę go sprzedawał dłużej niż tydzień czasu. Tak jak każde swoje dotychczasowe auto (a i niektórych klubowiczów też). B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Edi, niektórym pasują pojazdy o wyglądzie żelazka (np.Tiida ;)), a innym nie przeszkadza silnik kosiarki (jak w Seacie Ateca :D).

Ja osobiście czasem, w chwilach złości na QQ, wchodzę na portale moto i przeglądam ogłoszenia sprzedaży różnych samochodów, a potem wracam skruszony do mojego wehikułu, bo alternatywy wielkiej nadal ten QQ nie ma.

Skoro jednak uważasz się za guru tego forum, to może wskaż mi jakąś drogę, którą mam się udać w poszukiwaniu innego pojazdu.

Bo ja pomysłu nie mam. :devil:

Tylko jeśli już podejmiesz tę rzuconą przeze mnie rękawicę, to proszę Cię dawaj przykłady odpowiedników cenowych dla QQ, a nie jakieś przepłacone Mazdy czy inne Volva. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się wyżywacie!!! Przecież już powoli nasze 1.2 będzie takie jak nie przymierzając 2.0 do 1.4!

Przecież już królują jednostki 0.9 1.0.O nasze 1.2 niedługo będą się bić przy kupnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie wspomniałem o nowym Seacie Ateca, który będąc odpowiednikiem QQ (a może nawet większy) został wyposażony w motorek 1.0 (3-garnkowy na dodatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, a jak Unia wymyśli coś nowego, to samochody z silnikiem spalinowym będą jeździć na żółtych tablicach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins dziękuję zostanę przy mojej salonce :) w twoim ciasno a i do tyłu nie mogę wsiąść jak człowiek  :D

Widzisz za dużo się naczytałem Tytusa 

12prasolot.jpg

O tu jest guru jego musisz zapytać  :D

 

domains.guru_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZU !!! naczytałem się o Waszych wypielęgnowanych , wyczyszczonych autach - błyszczących i pachnących a czasem nawet wysmalcowanych  :) i też tak zapragnąłem - kupiłem tyle kosmetyków , że ja tyle w życiu nie miałem , wszystko z serii K2 - dzisiaj znalazłem chwilę natchnienia i się zabrałem do roboty.

Już po umyciu na myjce ręcznej i wytarciu auta miałem dość ale się zawziąłem i jeszcze nawoskowałem woskiem K2 Quantum, plastiki wyczerniłem, opony nasmarowałem i ............ na więcej nie miałem już siły - o wnętrzu nawet nie wspominam.

FAKT - efekt jest - świeci się jak psu nos - ale ile to siły, potu ile machania szmatą i polerowania - duży plus że piwo smakuje jak po maratonie  :)

Mam nadzieję , że warto było i to pomoże w dłuższym utrzymaniu auto w czystości i przyspieszy mycie po zabrudzeniu - jak nie to  było to pierwsze i ostatnie moje takie pielęgnowanie auta.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się napociłeś ,szkoda że nie wkleiłeś efektów tej jak że ciężkiej pracy  :D

Co długości trzymania się K2 Qantum to wszystko zależy jak dokładnie przygotowałeś lakier(odtłuszczenie) pod ten syntetyczny wosk  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się napociłeś ,szkoda że nie wkleiłeś efektów tej jak że ciężkiej pracy  :D

 

 

Już nie miałem siły zrobić fotki - poza tym już się ciemno zrobiło jak kończyłem - następnym razem - jak będzie następny -  raz wezmę dzień urlopu , kupię zgrzewkę piwa i do boju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak naśmalcowałem,to już trzy mycia zeszło i dalej na deszczu pięknie kropelkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda w Qashqaiu jak się jedzie :D

Woda z klapy nie ścieka tylko zbiera się po bokach w wyobleniach klapy a później przy hamowaniu jest piękne gluuuuch! na asfalt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda w Qashqaiu jak się jedzie :D

Woda z klapy nie ścieka tylko zbiera się po bokach w wyobleniach klapy a później przy hamowaniu jest piękne gluuuuch! na asfalt :D

ten sam efekt hydrofobijny tylko znacznie trwalszy uzyskuje się stosując niezwykle fatwe w użyciu mleczko kawrcowe

http://detailingshop.pl/GYEON_CURE_400ml

Ja je używam na moje służbowe auto. Nakładanie niezwykle proste wystarczy tylko wetrzec w maskę. Nie ma smug wjęc spokojnie jade tym szyby i plastiki. 

Trwałość o niebo wjększa niż wosku twardego i piękny połysk z wrażeniem lustra. 

Czas nakładania nie większy niż 30 minut na całe auto a co najważniejsze nie ma tego efektu klejenia się kurzu jak po wosku twardym (nie wiem jak ze smalcem Edka w tej kwestii) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam efekt hydrofobijny tylko znacznie trwalszy uzyskuje się stosując niezwykle fatwe w użyciu mleczko kawrcowe

http://detailingshop.pl/GYEON_CURE_400ml

Ja je używam na moje służbowe auto. Nakładanie niezwykle proste wystarczy tylko wetrzec w maskę. Nie ma smug wjęc spokojnie jade tym szyby i plastiki. 

Trwałość o niebo wjększa niż wosku twardego i piękny połysk z wrażeniem lustra. 

Czas nakładania nie większy niż 30 minut na całe auto a co najważniejsze nie ma tego efektu klejenia się kurzu jak po wosku twardym (nie wiem jak ze smalcem Edka w tej kwestii) 

To coś dla mnie :D nie mam czasu i miejsca gdzie mógłbym smalcować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnia bezdotykowa 15myć!!  ciepła woda mikroproszek, spłukiwanie woda zdemiralizowana a śmalec leży i się śmieje :D 

Jak położysz 845na nieoczyszczony lakier to miesiąc poleży   :P

Kup połoz i zobaczysz  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnia bezdotykowa 15myć!!  ciepła woda mikroproszek, spłukiwanie woda zdemiralizowana a śmalec leży i się śmieje :D

Jak położysz 845na nieoczyszczony lakier to miesiąc poleży   :P

Kup połoz i zobaczysz  :D

cieżko mi uwierzyć w to co piszesz.... wrecz nie wierzę  :icecream:

Ale jak to mówi się - nie testowałem tego Twojego wynalazku nie bede pisał ze tak nie jest. Wierzę natomiast że jest niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnia bezdotykowa 15myć!!  ciepła woda mikroproszek, spłukiwanie woda zdemiralizowana a śmalec leży i się śmieje :D

Jak położysz 845na nieoczyszczony lakier to miesiąc poleży   :P

Kup połoz i zobaczysz  :D

15 myć? To dla niektórych na kilka ładnych lat :D 

A poważnie to co ile myjesz auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś dla mnie :D nie mam czasu i miejsca gdzie mógłbym smalcować. 

Polecam. Początkowo miałem butelkę 50ml wystarczyła na 4 razy.

 

Ja myję co tydzień oba auta - fakt że szamponem o neutralnym PH. 

Na jednym mam ceramikę a na 2-gim tylko to mleczko.

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...