Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam. Początkowo miałem butelkę 50ml wystarczyła na 4 razy.

 

Ja myję co tydzień oba auta - fakt że szamponem o neutralnym PH. 

Na jednym mam ceramikę a na 2-gim tylko to mleczko.

http://detailingshop.pl/pl/p/GYEON-Q2M-Prep-1000ml/1299

tego też używasz?

I jak spisuje się ceramika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Śmalec 845 jest super , ale korek od butelki jest wadliwy jak podejdzie dużo wosku to nie można solidnie zakręcić butelki .

Zakupiłem sobie dozownik z samoczyszczącym się korkiem firmy Meguiars , pojemność jest taka sama jak butelki Śmalcu 473ml :spoko:

Testowałem wczoraj działanie korka, śmalcując granitowy pomnik rodziców aby pomnik pięknie lśnił :|

Bajka pięknie dozuje na pad śmalcem o wiele mniej marnuje się Śmalcu!!

https://www.meguiars.pl/sklep-online/detailer-line/akcesoria-detailer-line/16oz-dispenser-bottle-detail.html

Dozownik polecam wszystkim używających 845 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyznawca zasady jak się bawić to się bawić

Płukanki nie ma bo w ASO raczej mi tego nie zrobią bo i tak wszyscy się dziwią że zmieniam.

Glass clenera śmiało można używać tez w domu, wiec się nie zmarnuje żona się ucieszy

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyznawca zasady jak się bawić to się bawić

 

Pawcio , daj adres podstawię Ci swojego na próbę :) 

Płukankę wlej sobie sam bez wiedzy ASO Na kilka kilometrów przed bramą , jeśli chcesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam bardzo często olej bo co max 8000km aaaa i tak szklanka się przypchała syfem i płuczę teraz namiętnie co wymianę oleju, bo mnie nie stać na wymianę 16 szklanek bo jedna padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 6 godzin poświęcone na :

mycie auta myjnia bezdotykowa

odtłuszczenie K2 T6 Klient

woskowanie K2 Quantum

zewnętrzne czarne elementy czernidłem K2 Bono Black

felgi K2 Felix

opony K2 Sigma

plastiki wewnątrz i kokpit K2 Omega

elementy skórzane K2 Letan

 

Na szyby nie starczyło sił  :)

I niech mi ktoś napisze jeszcze , że nie umyłem po myjni szamponem na dwa wiaderka to się załamię - przecież to chyba dnia by brakło .

Ale efekt jest - na zdjęciach widać - ale czy to  był mój pierwszy i ostatni raz - raczej tak - to trzeba mieć czasu i siły jak do pracy na budowie.

 

post-51592-0-65772000-1477059666_thumb.jpg

post-51592-0-50155000-1477059720_thumb.jpeg

Edytowane przez rafiros
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie to koledze wyszlo, zle zgodze sie z twierdzeniem ze to gra warta swieczki, zaraz spadnie deszcz albo rozsypia jakies badziewie na drodze.

Ja myje na bezdotykowej i na dwa wiaderka Meguiar's Ultimate Wash & Wax i mieszcze sie w mniej niz 2h. Plastiki i opony okazjonalnie chemia od Turtle. Tapicerke skorzana i plastiki we wnetrzu co 3 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 6 godzin poświęcone na :

mycie auta myjnia bezdotykowa

odtłuszczenie K2 T6 Klient

woskowanie K2 Quantum

zewnętrzne czarne elementy czernidłem K2 Bono Black

felgi K2 Felix

opony K2 Sigma

plastiki wewnątrz i kokpit K2 Omega

elementy skórzane K2 Letan

 

Na szyby nie starczyło sił  :)

I niech mi ktoś napisze jeszcze , że nie umyłem po myjni szamponem na dwa wiaderka to się załamię - przecież to chyba dnia by brakło .

Ale efekt jest - na zdjęciach widać - ale czy to  był mój pierwszy i ostatni raz - raczej tak - to trzeba mieć czasu i siły jak do pracy na budowie.

A jak długo tak będzie się świecił??? :D

6h na mycie i polerkę??? To już kobita mniej wymagająca jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sposób i metoda - z wiadrem na myjnie - następnym razem też tak zrobię

Tak  :D  ale szykuj 1l wódki dla pracownika na bezdotyku bo myć w ten sposób nie można na ich myjniach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko - to ja tyle czasu na siebie nigdy nie poświęciłem i tylu kosmetyków nie miałem  :)

Czas przy tym całym myciu leci jak szalony - samo mycie , wycieranie , osuszanie to ponad godzina , odtłuściłem i zabrałem się za środek a tam to dopiero roboty. No i kilka przerw na złapanie tchu i kilka łyków piwa na ugaszenie pragnienia też było .

Ale ma jeszcze pytanko - czym czyścicie chromowane elementy ?

Edek - u mnie na wiosce na myjnie nikogo nie ma - 24h czynne to ja zawsze jadę z rana samego albo w nocy to żywej duszy nie ma - Twój sposób i ten szampon na pewno trzeba sprawdzić  :)

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz najeb.........się tyle godzin :D 

To warto nie zmywać przy każdym myciu K2 Quantum, Megs wash&wax ma naturalne pH wiedz nie zjada wosków a dodatkowo woskuje Polimerem  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle godzin to ja mając wprawe poloze ceramikę na całym aucie. :)

A szampon który przywolujecie powyżej też mam Ale bez dodatku wosku. A kupiłem bo właśnie dla neutralnego ph. Wydajność masakryczna tego koncentratu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...