Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Edku czyli najpierw umyc szamponem z neutralnym ph, nastepnie ipa na odtluszczenie (przetrzec mikrofibra), nalozyc collnite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem w zastepstwie ; )

przed polozeniem wosku mozesz umyc nawet 'Ludwikiem' bo wskazane jest jak najbardziej dokladne przygotowanie (odtluszczenie) powloki lakierniczej,

szamponem z neutralnym Ph myjesz auto wtedy kiedy juz masz powloke wosku nalozona, neutralne Ph wlasnie dlatego zeby tej powloce nie szkodzic

 

pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się samodzielnie bawiłem :)

 

Stosując takie preparaty

Noooo zwłaszcza ten ostatni co prawda z lakieru za szybko odparowuje i robi sie mat

Ale generalnie mniej łeb napier....... Niż po zwykłym ,,wyborowym ,,rozpuszczalniku pod warunkiem że nakłada sie na cztery ręce minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie kropelkuję :spoko:

Pieer  2 tygodnie nie myć auta i jeździć brudnym, o ja bym po nocach nie spał   :blink:

Edwardo, mój QQ po 2 tygodniach stania na parkingu koło warszawskiego lotniska jest nie do domycia. :D

Nie wiem co wy tam za smog macie. W każdym razie publiczna myjka tego syfu nie rusza i bez wiadra i własnoręcznego mycia się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 mój QQ po 2 tygodniach stania na parkingu koło warszawskiego lotniska jest nie do domycia. :D

Nie wiem co wy tam za smog macie. W każdym razie publiczna myjka tego syfu nie rusza 

Jak to co , paliwo przed lądowaniem zrzucają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwardo, mój QQ po 2 tygodniach stania na parkingu koło warszawskiego lotniska jest nie do domycia. :D

Nie wiem co wy tam za smog macie. W każdym razie publiczna myjka tego syfu nie rusza i bez wiadra i własnoręcznego mycia się nie obejdzie.

Panie kochany było kupić Mobile Garage za śmieszne piniędze to byś nie musiał krzyża męczyć :)  

Samoloty podnoszą kurz i masz na lakierze co masz  :bezradny:

125bf2d653c5d5048e714b926f9bb2d2.jpg

Ja mam takowy na stanie to jak jadę parkować na dworze przez 2 tygodnie to cyk pyk zakładam i mówię sobie pod nosem tera- lejta,srajta,wjuwajta  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po dwóch tygodniach, spod plandeki/pokrowca wyciągasz Poloneza. :D

Przynajmniej nie musiałby martwić się o turbinkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doprowadziłem padlinę do porządku. Najpierw myjka, potem wiaderko, a na koniec znów myjka i wydmuszka lśni jak psu jajca. Żeby jeszcze mi się chciało wysmalcować. Ale mi się nie chce. :D

Teraz złomik pasie się na trawniku (znam wszystkich policjantów ;)), a ja patrzę jak się kurzy.

post-87564-0-00021800-1470064638_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taką puszeczką oblecę całe auto 2 razy z efektem nie gorszym (długotrwałym) niż Twój smalec. Więc po co przepłacać? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj długo by musieli chemicy tej maści od klapków maserować w garach, aby uzyskać gram takiego śmalca co tu tak chętnie używamy  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę filozoficznie: maszyna jest dla człowieka, a nie człowiek dla maszyny.

Natomiast wysmalcować to ja wolę kromala, do tego zagryźć ogórkiem kiszonym i zapić setką okowity. Innego smalcowania mi nie trzeba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja maszyna bez mojego pieszczenia jej by się rozpadła  :D

Apropo pieszczenia jutro zdejmuję felgi aby je dopieścić i wyśmalcować od wewnątrz  :P

Oczywiście pykne pare fotek aby gul całkowicie się nie wchłonął :dribble:  

Miesiąc urlopu to trzeba aktywnie odpoczywać  :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żem myślał że Ty Edwardzie jesteś na emeryturce lub jakimś długim L4, że tak na wszystko masz czas.  :dribble:

Lecz przypuszczam że i ja zacznę niedługo śmalcować. Zobaczymy co to da. Raz spróbować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek bo w życiu trza się umić ustawić aby mieć czas na to co się lubi  :D

Mirek jak raz spróbujesz śmalcować to na jednym razie się nie skończy bo wecowanie śmalcem wciąga bo jest łatwo i gładko  :P

A w dodatku jak masz takie czarne super gablote to dopiero będzie efekt  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano Robota to głupota a grzebanie przy samochodach to pasja odpoczynek od codzienności   :D  

Suchy lakier to nie jest OK- szybko matowieje i się niszczy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...