Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto inewstować z powłokę ceramiczną 9h pro przy cenie jaką zażyczyli sobie w ASO - 4000zł?
W skład wchodzi powłoka na:
felgi
- karoseria
- szyby
- plastyki
- wnętrze (siedzenia, podsufitka, full pakiet)

Czy ktoś z was posiada już takową powłokę więcej niż rok ? Jak ona sprawuje się po kilku sezonach.
Z tego co udało mi się dowiedzieć 5 letni okres gwarancyjny jest "bezpłatny", dodatkowe kontrole lakieru są bezpłatne. Jak to wyglądało w waszym przypadku?

Edytowane przez jakermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam, ale robiłem "risercz" w tym temacie i odpuściłem.

Opinii po dłuższym czasie nie ma.

 

Masz cenę jak za kilkadziesiąt wypasionych ręcznych myć z woskowaniem.

A samochód z powłoką też będziesz musiał myć.

Powłoka nie uchroni przed zarysowaniem czy obiciem przez kogoś na parkingu itd.

A jak wydasz na nią 4 koła będzie jeszcze bardziej żal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że ceramika działa jak w reklamie. Oczywiście też się rysuje, ale powłoka a nie lakier, też trzeba myć i jak już się zdecydujemy na sprzedaż auta "usuwamy" powłokę i lakier cieszy nowego nabywcę, ale to my wywalilismy 4- 5k za powłokę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja się pytam grzecznie - GDZIE JEST EDEK !!! - nawet na prywatne wiadomości nie odpowiada - EDEK COME BACK !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Żeby się tylko coś złego nie stało....Bo obrazić to się chyba na nas nie obraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc

 

Czym czyscicie materialowa tapicerke (podlokietnik etc)? Uzywacie jakis srodkow chemicznych czy tylko szmatka z woda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup środek do prania dywanów wełnianych, ma niskie PH max do 5, wtedy masz pewność, ze nie wytrzesz, a dodatkowo szczotkę z miękkiego włosia. Podłokietniki mają zazwyczaj cieńszy materiał, a na pewno jest go mniej niż na fotelach/kanapie.

Ja osobiście prałem swoje auta odkurzaczem ekstrakcyjnym, wtedy na pewno wyplukasz cały brud, czasami dla zwykłego odświeżenia wystarczy ciepła woda. Generalnie zasada im cieplejsza woda, tym wieksza skuteczność środka piorącego, oczywiście mając na myśli mocne zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu używałem zwykłego szamponu do włosów (w innym samochodzie) i tapicerka i podłokietnik były jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy warto inewstować z powłokę ceramiczną 9h pro przy cenie jaką zażyczyli sobie w ASO - 4000zł?

W skład wchodzi powłoka na:

felgi

- karoseria

- szyby

- plastyki

- wnętrze (siedzenia, podsufitka, full pakiet)

 

Czy ktoś z was posiada już takową powłokę więcej niż rok ? Jak ona sprawuje się po kilku sezonach.

Z tego co udało mi się dowiedzieć 5 letni okres gwarancyjny jest "bezpłatny", dodatkowe kontrole lakieru są bezpłatne. Jak to wyglądało w waszym przypadku?

 

Odświeżę temat. Zastanawiam się czy nie zastosować powłoki ceramicznej. Czy są osoby które też się na to zdecydowały 1-2 lata temu i mają teraz jakieś subiektywne opinie ?

Edytowane przez kakolgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Zastanawiam się czy nie zastosować powłoki ceramicznej. Czy są osoby które też się na to zdecydowały 1-2 lata temu i mają teraz jakieś subiektywne opinie ?

 

Nie Qashqai tylko Juke, nie powłoka ceramiczna tylko kwarcowa i nie w ASO za 4000 tylko w innym miejscu za mniej niż połowę tej kwoty - ale reszta zasadniczo się zgadza.  ;)

 

Po upływie niemal dwóch lat (powłoka trafiła na auto w maju 2016) subiektywnie uważam, że było warto. Samochód dużo łatwiej umyć, nie ma potrzeby bawić się w woskowanie, stan lakieru utrzymuje się bez większych zmian (co w przypadku czarnego, miękkiego lakieru jest jakimś tam osiągnięciem) mimo że nie poświęcam temu jakiejś znaczącej uwagi - tzn. auto jest myte na myjniach ręcznych, wycierane do sucha ścierkami z mikrofibry, po tych dwóch latach nie ma w ogóle tych charakterystycznych kolistych śladów widocznych w słońcu/mocnym świetle. Wcześniej przez niespełna rok podobnego traktowania (sierpień 2015-kwiecień 2016) takich śladów powstała masa (auto przed nałożeniem powłoki kwarcowej zostało wypolerowane) - więc jakaś tam obiektywna różnica jest i nie żałuję, że z takiej usługi skorzystałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś z Was używał zestawu  Tenzi Q7 do nanoszenia powłoki kwarcowej i może podzielić się swoim doświadczeniem z tym preparatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spędziłem dzień na gruntowną kosmetykę, QQ pełny blasku, odkurzony, pachnący. :D Trafiłem na pogodę! Po wszystkim padał deszcz... ale spokojnie nie będę używał wulgaryzmów, bo... był już w garażu :D

 

Szampon Meguiar's Ultimate Wash & Wax, polecam. Ładnie się pieni, wszystko spływa, jest blask.

 

Także kosmetyki od ADBL - Quick Wax wosk w płynie, łatwy w aplikacji. Wnętrze - Interior WOW, matujący z zapachem bananowym. Generalnie to ADBL robi tak ciekawe kosmetyki, że aż ma się ochotę je spożyć, takiego smaku narobiły przez swoją przyjemną woń :D A i na owady ADBL Beetle Juice Squeezer. Wszystkie godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ja reklamuje? Polecam od siebie, to co przetestowałem, tak jak i inni polecali w tym wątku. Ot, co :P Ale na pewno reklamę im zrobiłem, ale nie o to chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało mi się w końcu dobrać do końca tematu. Bardzo lubię dbać o samochód. Nissan to moje pierwsze auto które mam od nowości więc opieka nad nim jest jeszcze większa. Testowałem już produkty K2 Sonax i Turtle. Teraz mam Tenzi Detailer. Po lekturze forum zainwestuje w dobry polecany tu wosk Fusso albo Colinite. Pytanie czy za każdym razem jak nakładacie wosk to przygotowujecie lakier glinka? Auto ma 6000km za sobą i po myciu lakier jest gładki. Nie widzę potrzeby glinkowania. Jakie są możliwe konsekwencje jeśli nie zrobię glinkowania przed woskiem? Wosk będzie krócej leżał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobisz glinkowania to zakladajac (!), że masz powbijane opilki etc, docierajac wosk mozesz porysowac lakier :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką glinkę do lakieru polecacie?

auto mam miesiąc, ale pracuje w miejscu, gdzie jest wiele zakładów przemysłowych i mam np drobinki po piaskowaniu na lakierze, nie chce ich szorować gąbką...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz świeże,to brałbym miekką glinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pavllo napisał:

jaką glinkę do lakieru polecacie?

auto mam miesiąc, ale pracuje w miejscu, gdzie jest wiele zakładów przemysłowych i mam np drobinki po piaskowaniu na lakierze, nie chce ich szorować gąbką...

 

 

Ja kupilem taką 

http://allegro.pl/glinka-do-czyszczenia-lakieru-3m-38070-185-gram-i6755097575.html?snapshot=MjAxOC0wNC0wOFQxNToxNjo1My4zNThaO2J1eWVyOzVjZWI2M2Q0ZWQ0ZjBiOTUxNDdjYmIwNTAxYTQ1OGI2Yzc5MGU4OGE3ZGUxMjA3NGE2NTFlMzRmYTdkZWYyODQ%3D

 

Jestem zadowolony. Robilem nią białe auto żony i rewacyjnie usuneła " rudawe " kropki na lakierze. Po glinkowaniu jeszcze wosk i autko siweci sie jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz lakiery sa inne niz kiedyś. Bardziej miękkie. Dosłownie podobnie jak nasze zegary - wszystko porysuje lakier.

Ale nie używałem glinki nigdy. ( dobra - nawet nie wiedziałem że takowa jest ) .

Używam past, ale nie udało mi sie porysowac lakieru. Mimo że mam jak każdy jakąś smołe lub kamyczek z drogi.

Obecnie używam K2 proton. I dla mnie jest OK. Przede wszystkim b ładnie się poleruje i nie odbarwia czarnych plastyków. a racze nie zabiela.

Miałem kiedys wosk w płynie. Ale za nic nie mogłem go spolerować - zawsze były ślady, smugi itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...