Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry,rowniez uzywam tego do skórzanych mebli w domu.Tylko jak kupujesz zestaw to zwróć uwagę na szczotke,ona musi byc miekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotek to akurat u mnie w domu jest dostatek , a ta szczotunia to do mycia , nie balsamowania :) ? jak mniemam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj samochód odebrany po zabezpieczeniu powłoką ceramiczną lakieru, felg i szyb. Błyszczy się bardziej niż przy odbiorze z salonu :).

Mówili mi jakie to powłoki i jakiego producenta ale mam już swój wiek i oczywiście nie zapamiętałem.

W karcie gwarancyjnej są zapisy o sześcioletniej gwarancji powierzchni lakierniczej z koniecznością wykonywania przeglądów konserwacyjnych co 12 miesięcy (aftermarket rulez). Koszt takiego przeglądu to 250 - 300zł.

Nie zalecają oczywiście korzystania z myjni automatycznych.

Co do powłoki to w karcie zapisano: lakier 9H, BSB+EXO,

                                                         felgi   BSB+EXO

                                                         szyby GTECHNIQ

Teraz ciekaw jestem, jak szybko będę musiał się wzorem Sir Colinsa nayeb... po umyciu wozidełka :drinkchampagne:

 

@Pawcio

 

Foty ze strony wykonawcy (nie chce mi się samemu):

http://www.unikatcarspa.pl/galeria/106

Edytowane przez Maciej_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że mogę być dla niektórych wzorem. ;) Dziś też już przyszykowałem sobie stosowny czteropak na okoliczność rozpaczania nad lakierem QQ, bo z każdym nowym promieniem wiosennego słońca zauważam coraz więcej skaz wszelakich. A gustując zastanawiał się będę cóż to za cuda zdziałać może ta powłoka ceramiczna na blaszkach grubości papieru, w które wyposażony jest QQ. Bo wiecie, ja też już stary cap jestem więc nie ogarniam tematu. Może więc ktoś mi wyjaśni czy poza lepszym samopoczuciem właściciela to coś daje?

 

PS.

Właśnie odkryłem rysę na przedniej szybie. Ona też chyba jest z tego samego materiału co szkiełka zegarów. A najśmieszniejsze, że zimą nie używałem skrobaczki. Najwidoczniej mocniej wiało i się porysowało. :D

Wobec tego idę do lodówki już teraz. Zdrówko Wasze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze QQ łatwo mogą zostać alkoholikami... zdrowie!  :drinkchampagne:

Edytowane przez pawcio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że mogę być dla niektórych wzorem. ;) Dziś też już przyszykowałem sobie stosowny czteropak na okoliczność rozpaczania nad lakierem QQ, bo z każdym nowym promieniem wiosennego słońca zauważam coraz więcej skaz wszelakich. A gustując zastanawiał się będę cóż to za cuda zdziałać może ta powłoka ceramiczna na blaszkach grubości papieru, w które wyposażony jest QQ. Bo wiecie, ja też już stary cap jestem więc nie ogarniam tematu. Może więc ktoś mi wyjaśni czy poza lepszym samopoczuciem właściciela to coś daje?

 

PS.

Właśnie odkryłem rysę na przedniej szybie. Ona też chyba jest z tego samego materiału co szkiełka zegarów. A najśmieszniejsze, że zimą nie używałem skrobaczki. Najwidoczniej mocniej wiało i się porysowało. :D

Wobec tego idę do lodówki już teraz. Zdrówko Wasze. :)

 

Plastik na zegarkach mozna uratowac Scratch X 2.0. Mnie sie udalo.

Ceramika nie uchroni przed wgnieceniami, naturalnie. Ale zapobiega otarciom przy codziennym uzytkowaniu, male kamyki, szuranie brudna kurtka itp. Poza tym insekty latem nie beda sie integrowac z maska i lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda ceramika chroni przed zadrapaniem i uszkodzeniami lakieru!

Ceramic pro 9h tak ale cena :D

 

W kwietniu jade na to http://www.ditec.se/bilvardstjanster/ceramic-ultra-nytt , taka skandynawska siec firm. Pisze, ze chroni tez przed zadrapaniami. Pozyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę ci  Capitanie, bo po nałożeniu Ditec-Ceramic Ultra, to ty samą wodą będziesz spłukiwać NIE PRZYKLEJONY brud do blach  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również przymierzam się do nałożenia powłoki. Mam tylko dwa pytania. Jestem z Gliwic i dzwoniłem do jednego z miejscowych salonów aby dowiedzieć jakie powłoki stosują. Z informacji, które otrzymałem powłoka to Echelon Zen Xero. Czy ktoś zna się na tyle na powłokach i jest w stanie mi powiedzieć co to dokładnie jest? Czy to dobra powłoka? Powiedzieli, że gwarancji udzielają w zależności od pakietu i powłoki na 1-5 lat. No i tak w sumie czy może ktoś korzystał z ich usług? Może ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na ich temat. Chodzi mi dokładnie o salon Bracia Pietrzak: http://www.braciapietrzak.pl/uslugi/powloka-ceramiczna

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i w końcu jakiś normalny dzień tej wiosny i przyszła pora na zabawę w czyszczenie po zimie

3fe5f130814a61e89aae9e5f406730a2.jpg1b8dbe83f06c6b71abb788bdb3c9723f.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Edek - jak jeszcze przyjdzie szampon co mi poleciłeś dzisiaj to już będzie wyższa szkoła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu jakiś normalny dzień tej wiosny i przyszła pora na zabawę w czyszczenie po zimie

3fe5f130814a61e89aae9e5f406730a2.jpg1b8dbe83f06c6b71abb788bdb3c9723f.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rafiros! Dziouchy galoty bez gowa rwiom!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - oby tylko te fajne  :)

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym czyścić okno panoramiczne w naszych samochodach bo zauważyłem już na nim dużą ilość plam i nie chcą zejść po myciu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek - tak jak mówiłeś szampon mistrz - nie spodziewałem się takiego efektu - zwykła myjnia bezdotykowa ze swoimi woskami na gorąco wymięka 

post-51592-0-27646000-1495947620_thumb.jpg

MISTRZ

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na rynku na niego Kozaka  :D 

Wiesz porównywać to by trzeba było ale z szampunami najlepszych firm, ale jeszcze nie stworzyły takowego :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...