Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ...

 

ale jak bardzo porysowane poniszczone, to ten zestaw jest niesamowity  :)

 

 

Gregson taki efekt po pucowaniu Wash&Wax  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz nakładałem smalec. Dwie cieńkie warstwy.

Oto efekt.

Jest ok czy powinny się robić większe krople.

Drugie pytanie na masce mam jakiś syf wygląda jak nitka .Czym to można usunąć, podczas mycia nie udało się tego zmyć ?

post-97769-0-62742100-1479596598_thumb.jpg

post-97769-0-84531000-1479597190_thumb.jpg

Edytowane przez damian815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim odstępie czasowym nakładałeś drugą warstwę śmalcu?

 

Ta nitka to rysa ,o głębszym i płytkim uszkodzeniu lakieru i trzeba by zapolerować na szmatke z gestej mikrofibry SkratchX 2.0 Megsa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga warstwę po około 10min, trzeba odczekać coś? Nie wiedziałem.

Ale to chyba nie jest rysa bo to wystaje tak jak by było przyklejone, zrobię nowe zdj może lepiej będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda na rysa :)  ale jeśli nią nie jest, a jakims glutem przyklejomym, to usuniesz takie gluty zmywaczem silikonowym .

A oczyściłeś lakier glinką przed położeniem śmalcu, czy tylko umyłeś lakier ????

Śmalec odparowuje 12godzin przy 25st , im zimniej tym dłużej,ja kładę drugą warstwę dopiero po 24 godzinach :)  

 

Ja nakładam raz w roku po glinkowaniu, pierwszą warstwę tak z dużym namaszczeniem detali !!

 

A drugą tak ....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj zająć sie skórami

6de3ea76bed253f09dfc68faf37f24e2.jpg

Foto wrzucę jutro bo znowu ciemno się zrobiło

Edytowane przez pawcio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek

Glinką nie czyściec bo ktoś pisał że łatwo przetrzeć lakier wiec wolałem nie ryzykować. A to się nią czyści całe auto czy tylko to co nie schodzi przy myciu?

Zmywacz silikonowy? groźnie to brzmi, napewnno jest bezpieczny? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała glinka Megsa jest mięciutka nie przetrzesz lakieru bo musisz przy glinkowaniu nawilżać lakier  :)

Tu filmik instruktażowy też na białej mięciutkiej glince ..

Zmywacz jest bezpieczny nie zmyjesz lakieru  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka nie jest do ścierania lakieru,ale do usuwania tego co przyklejone,a nie dające się odkleić

Twardszymi glinkami możesz lekko wypolerować niewielkie rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystając z ostatnich ciepłych dni zarzuciłem Edkowy smalec.

Oczywiście wcześniej glinka i cleaner.

Fotkę zarzucę jutro, bo już ciemno było jak skończyłem.

Narobiłem się jak głupi osioł - prawie 5 godzin.

Nie miałem nic na plastiki i opony więc dałem to co było w najbliższym sklepie - żel Sonaxa, taki:

http://www.sonax.pl/Produkty/Seria-XTREME/(search)/1/(so)/5/(node)/12796/210141-SONAX-XTREME-Zel-do-plastikow-zewnetrznych

Przy okazji dwa spostrzeżenia:

po pierwsze - temp. 10oC jest chyba graniczną dla tej roboty, poniżej to chyba szkoda zdrowia i towaru;

po drugie - bardzo fajne są produkty polskiej firmy Shiny Garage, używam tego:

http://www.shinygarage.pl/morning-dew-detailer-z-woskiem-1l.html - fajny detailer, po myciu szybko uzyskuje się połysk;

http://www.shinygarage.pl/shiny-garage-pure-paint-cleaner-250ml.html - przed woskiem;

http://www.shinygarage.pl/shiny-garage-paint-cleaner-250ml.html - próbowałem na kilkuletnim aucie, nie dało się usunąć wszystkich defektów, trzeba czegoś mocniejszego, na wiosnę wypróbuję na swoim, bo pojawiły się delikatne świrle;

http://www.shinygarage.pl/shiny-garage-perfect-glass-cleaner-500ml.html - fajnie czyści szyby.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszorek butle ze śmalcem do gorącej wody i wymieszać a tak na Pad galaretę pewnie kładłeś ???  :P

Teraz naśmalcowany to błyszczy jak psoju jajka  :D

I teraz używaj szamponów z naturalnym pH co by nie zżerały śmalcu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię zaskoczę, bo smalczyk płynął jak ta lala, a szamponu o neutralnym pH to mi jeszcze pól bańki 5 l zostało.

Nie zapominaj kto założył ten temat, więc już taki zielony to ja nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co kaman z tym uśmiechem?

 

Poniżej obiecana fotka. Oczywiście efekt na srebrnym nigdy nie będzie taki jak na Edkowej czarnej, ale coś widać.

 

post-89012-0-07033700-1479822445_thumb.jpg

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić "Meguiars smooth surface clay kit" czy używacie  czegoś innego ?

Edytowane przez damian815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić "Meguiars smooth surface clay kit" czy używacie  czegoś innego ?

Ogólnie środki Megsa są dobre, ale za jakość się płaci.

Biorąc pod uwagę, że mamy nowe auta, to moim zdaniem wystarczy jakaś tańsza miękka glinka i woda z szamponem do poślizgu. Ja używam Bilt Hamber Auto Clay Soft.

No chyba, że możesz to dostać w dobrej cenie :spoko:

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestawi bardzo się opłaca bo w zestawie jest nie tylko 2 glinki ,  megsa glinka jest z Japonii wiedz jakość pierwsza klasa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi dla Edkowego smalcu wrzucam dzisiejszą fotkę mojego złomika, w 2 miesiące po woskowaniu Finish Kare 1000P HI-TEMP.

Od tego czasu auto umyte ze 2 czy 3 razy na myjni bezdotykowej. Wosk nadal trzyma się dzielnie.

post-87564-0-71516700-1480351037_thumb.jpg

 

Przy okazji, takiego rupcia z naszej stajni dziś miałem wątpliwą okazję wystawiać na sprzedaż.

Może ktoś reflektuje w cenie roweru? :D NIE myty, NIE woskowany, NIE oszczędzany, za to wypierdziany przez Niemca i z żywymi kulturami korozji na sobie oraz autentycznym przebiegiem poniżej 500000 km (mam nadzieję, że mój zleceniodawca tego nie czyta). :P

post-87564-0-34522400-1480351317_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...