Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest z klimą w zimie, osusza ale i zostawia wilgoć, jakieś 5 min. przed końcem jazdy wyłączam klime, pozostawiam nawiew ale już na niższej temperaturze i szyba od środka nie marznie.

Bardzo dobry zabieg ! do tego osuszasz parownik co nie daje grzybom dobrego środowiska do rozwoju .tzn rozwijają się ale znacznie wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubalonie jeśli ceramike to bardzo polecam

:D

Ceramic Pro Strong 9H .

Na tą dają 5 lat gwarancji!

Jeśli inne Ceramiki i brak 5 lat to nie wchodź w to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mniej więcej 3.5tys chcą za Ceramic Pro Strong 9H na 5lat

 a u mnie za 4,4 z gwarancja na 5lat połozyli 9H plus felgi plastiki szyby tapicerka 

To nie wiesz co to światła co 100 metrów i na dodatek działające wbrew logice, zazdroszczę.

Czy ktoś z szanownego grona kładł ceramike na lakier, jeśli tak to jak to się spisuje, namawiają mnie na ten wynalazek.

ja się sam namówiłem i prosto z salonu pojechał na ceramikę, naczytałem sie tu jak go moje oczy rysują a nie mam warunków do osobistego dbania glinkowania woskowania itd itp wie własciweie wyboru nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a u mnie za 4,4 z gwarancja na 5lat połozyli 9H plus felgi plastiki szyby tapicerka 

ja się sam namówiłem i prosto z salonu pojechał na ceramikę, naczytałem sie tu jak go moje oczy rysują a nie mam warunków do osobistego dbania glinkowania woskowania itd itp wie własciweie wyboru nie było

Za 3.5 położą mi nowy lakier,...nie akwarelowy.

A póki co,to muszę jakoś umyć brudasa,bo już nie pamiętam jaki ma kolor...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3.5 położą mi nowy lakier,...nie akwarelowy.

A póki co,to muszę jakoś umyć brudasa,bo już nie pamiętam jaki ma kolor...

No tak, ale pewnie będziesz malował raz na rok, więc suma summarum 5x3,5 no trochę tego jest i cały czas, miedzy malowaniami jeździsz porysanym jak to mówią ;)

A myślał ktoś żeby ją samemu nałożyć? Było by dużo taniej. Tylko to się nakłada jak wosk?

Ale chyba bezcenne doświadczenie w nakładaniu i takie coś jak certyfikat, zawsze to gwarancja profesjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem aplikacje Gravona i Gravon Reolad! !!!

Zabawa dla Krezusów :)

Dziękuję wolę śmalec :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślał ktoś żeby ją samemu nałożyć? Było by dużo taniej. Tylko to się nakłada jak wosk?

Jak mówisz o ceramice to tak - ja nakładałem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na waxoyl crystal coating, jutro odbieram po pełnym zabiegu 3 dniowym.

Mimo że samochód nowy 1,5k km to wymagał bardzo delikatnej korekty lakieru w paru miejscach.

Chcę na własnej skórze przekonać się o zasadności takiej powłoki ceramicznej i jej trwałości

Będę co jakiś czas wypisywał moje relacje po 3mc 6 rok itp. ponoć z głównych zalet to iż na taką

powłokę już nie ma konieczności aplikowania wosku tylko mycie i opłukanie efekt ma trwać od 3 do 5 lat

 

Wstawię trochę fotek jak przed i po

Edytowane przez Adriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy odbiorze autka sprzedawca w salonie już ostrzegał mnie przed "miękkim" lakierem i żeby w żadnym razie nie jeździć myć auta na "szczotki". Po przeanalizowaniu tematu zdecydowałem się na powłokę ceramiczną w pakiecie pięcioletnim: karoseria, szyby i felgi, . Czekam na wizytę (termin 22-03-2017), usługa ma być wykonana w cztery dni, oby do tego czasu nie nabawić się zdrapek :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile za ceramic pro 9h ???

I nie zapomnij gwarancji na papirze na 5lat! !!

I żadnych kitów o przyjeżdzaniu i odnowie powłoki co sezon, rok, dwa lata Ćwaniaczki. .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....sprzedawca w salonie już ostrzegał mnie przed "miękkim" lakierem ...... cztery dni, oby do tego czasu nie nabawić się zdrapek :| .

Po pierwszej rysie lub wgniocie od drzwi sąsiada na parkingu pod domem tudzież marketem serce przestaje już tak boleć .

Życzę bezawaryjnej eksploatacji autka i dziewiczego stanu lakieru jak najdłużej ! Macieju k  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik mi powiedział, że nasze lakiery są twarde,nie miękkie i dlatego się łatwo rysują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 to lakier się rysuje od patrzenia na niego - poprzedni J10 po 5 latach miał lakier w lepszym stanie niż obecny J11 po 9 miesiącach - pod tym względem Skoda ma znacznie lepsze lakiery niż Nissan chociaż nie jestem fanem Skody to jednak widzę tu jej przewagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik mi powiedział, że nasze lakiery są twarde,nie miękkie i dlatego się łatwo rysują

:laie_67:  :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

Pewnie po szkoleniu w Axalta tam takich Andronów uczą-wmawiają!!!

Nissan ma lakiery Wodne !!!!! I byle dotknięcie powoduje uszkodzenie mniejsze lub większe.....ale bardzo łatwe do korekty bo Akwarela miętka .

Audi, Bmw  ma lakiery Twarde Konwencja i te ciężko uszkodzić ale trudno polerować przy korektach .

 

Mina lakiernika kiedy trzeba dorobić lakier perła- czerwień trzy składnikowy na tle  :|

Siadają i dzwonią do kolorysty bo sami to umieszają ale kogel mogel  :blink:  :unsure:    :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Pytanie poczatkujacego - czy po zimie (zaraz przed nalozeniem wosku) odtluszczacie lakier (jakies sprawdzone kosmetyki czy pierwsza z brzegu IPA ze sklepu detailingowego)?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA zwykle stosuje sie po korekcji mechanicznej powlok lakierniczch, w twojej sytuacji lepiej umyc auto woda z 'Ludwikiem' a pozniej przeleciec cale glinka

jesli jestes ambitny to po glince mozesz jeszcze uzyc jakiegos cleanera, na to wosk

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...