Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i to jest wynik do przyjęcia..przekonaliscie mnie do 1.6.. teraz najtrudniejsze zadanie, przekonać żonę.: )

I z tym masz problem???

Powiedz jej,kobieto 1.6 większa moc ,a co za tym idzie też większe bezpieczeństwo.Niekoniecznie większa pojemność oznacza większe spalanie,tu chodzi o bezpieczeństwo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie akurat w 1.2 i 1.6 jest wg mnie bardzo podobne, jeden spali wiecej w miescie a drugi w trasie, wiec To kolejny argument za 1.6- jak mozesz wydac wiecej to zdecydowanie polecam 1.6.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby kupił 2x1.2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzajmy, doplacic 6k przy cenie samochodu ok 100k to nie jest "sporo wiecej pieniędzy" jak to nazywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem weekend 1.2, żeby przekonać się, że to za mały silnik do tego samochodu. Oczywiście przy prędkościach 0-90km/ jest przyzwoicie. Powyżej 100-110 Punto 1.3 mojej żony zachowuje się lepiej. Dlatego wybrałem 1.6 - to także nie jest torpeda, ale poruszanie się nim daje wiele frajdy. Wcześniej jeździłem poprzednikiem z 1.6. Teraz mamy zdecydowanie więcej mocy i o dziwo mniejsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest odpowiedz pokazujaca kiedy widac przewage 1.2 nad 1.6- wtedy kiedy sie przejedziemy obydwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystko zależy od potrzeb. Moja perspektywa. W 2010 wybrałem słabszy silnik kosztem lepszego wyposażenia. W 2015 na odwrót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Niech bedzie-nie 6 a ok 10k, pare miesiecy temu bylo to ok 8k.

Ale ciekawi mnie druga czesc wypowiedzi-za jakim autem bys sie rozgladal w tym przedziale cenowym. Bo ja smiem twierdzic, ze QQ w tym przedziale cenowym nie ma sobie rownych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 tys różnicy jest dalej. Tylko w przypadku najniższej wersji jest 10 tyś. Wcześniej nie było opcji Visia 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czuje, ze juz troche odplynales :) Octavia vs QQ :) mialem nadzieje, ze dasz przyklad jakiegoś SUV,a. To jedynie X-Trail z tych co wymieniles jest wg porownywalny. Ale on jest duuuzo drozszy. Podobnie wyposażony kosztuje ok 40k wiecej..., wiem bo tez o nim myslalem gdy bralem QQ. Poza tym X-Trail nie ma silnika benzynowego-przynaniej na razie.

Wg mnie jesli ktos szuka SUVa/crossovera i ma do wydania ok 100-110k i zalezy mu na wyposazeniu i mocnym silniku to nic lepszego niz QQ 1.6 nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Mazde tez bralem pod uwage. Ale to znowu ok 35k wiecej.

Pamietajmy, ze mowimy tez o bogatym wyposazeniu. :) bo jesli zaczniemy porownywac bogatego QQ z ubogim innym autem to takich sie pare znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest w Przedostatniej wersji wyposazenia ale sprzedawca mi liczyl ok 2mis temu i podobnie Wyposażona CX-5 (vs Tekna QQ) kosztuj ok 35 tys wiecej.

To może od razu napisz: Pamiętajmy, że jeśli ktoś poszukuje crossovera bez napędu 4x4 i bez automatu z elektronicznymi wodotryskami i mocnym silnikiem i do tego nazwą na literę Q to Qashqai nie ma sobie równych... :P

Myslalem, ze juz skonczymy ta dyskusje ale OK.

Pare Miesiecy temu szukalem auta. Chcialem zeby to byl SUV/crossover w benzynie, jak najbogatsze wyposazenie. Budzet ok 110k. I nic lepszego niz QQ 1.6 na rynku nie bylo-smiem twierdzic ze wciaz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesli ktos szuka SUVa/crossovera i ma do wydania ok 100-110k i zalezy mu na wyposazeniu i mocnym silniku to nic lepszego niz QQ 1.6 nie znajdzie.

 

Bez przesady 100-110k mamy nieźle wyposażoną Mazdę CX5 z silnikiem 2.0 165km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli chcemy ubozsze auto to mozemy tez kupic w tej cenie i Rav4 i pewnie Honde CRX i inne. Ale jak szukamy bogatej wersji to ....znacie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyposażeniem jest tak, że kupując nowy samochód jesteśmy zachłyśnięci "świecidełkami". W praniu (czyt. po dłuższym użytkowaniu) okazuje się, że większość ich jest zbędna. Takie przynajmniej jest moje doświadczenie w tej kwestii.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem Tekne 1.6 i mysle ze jest to idealny wybor dla mnie. Bardzo dobry silnik i bardzo bogate wyposazenie.

Do pelni szczescia brakuje mi jeszcze aktywnego tempomatu, aktywnego asystenta pasa ruchu i fotela kierowcy z funkcja pamieci ustawien :) uff. Ale tak wyposazona Mazda CX-5 kosztuje juz ok 150k... czyli 40k wiecej. I znowu widzimy, ze QQ nie ma sobie rownych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś teraz zastanawia się nad QQ, niedługo pojawi się ciekawy konkurent:

 

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/targi/honda-hr-v-miejski-suv/bnb4c

 

Ceny z pewnością będę zbliżone. Z drugiej strony wymusi to też na Nissanie lepszą ofertę cenową.

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Dziala bez zarzutu. Jedynie kiedys w czasie deszczu jakies duszki zrzadka sie pojawialy.

ad2. Nie mam zadnych zastrzezen-pasow na naszych drogach nie brakuje

ad3. Super ze jest i mam nadzieje, ze nigdy go nie bede potrzebowal

ad4. Asystent-bardzo fajny i przydatny, zwlaszcza jak plec piekna ma problemy z zaparkowaniem.

ad5.nigdy go nie widzialem w akcji u siebie. A co do samooceny zmeczenia-to tak samo jak z Piciem, tez sie wydaje ze Nie jest sie pijanym...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider bo ostatniej twojej wypowiedzi wnioskuje ,ze juz troche ci nerwy puszczaja wiec skoncze ta dyskusje juz.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strider - hamulec awaryjny nie odbiega od konkurencji. Są lepsi i gorsi. Kiedys widziałem test NCAP z kilkoma samochodami AUDI, BMW itp i tez działało tylko przy miejskich prędkościach. Choć już są lepsze systemy niż ten w QQ.

Kiedy zadziała (lub kiedy nie) jest w instrukcji. Nie zadziała gdy mamy wciśnięty gaz (czyli nie zrobi Ci kuku w trakcie wyprzedzania), ale gdy jedziesz normalnie i masz gaz lekko - to działa.

Urządzenie zostało zaprojektowana do miasta i do 40km/h uchroni Cię przed zagapieniem się i wjechaniem komuś w bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczemu nie służą Wasze przekonywania ... mam wrażenie ,że tylko w utwierdzeniu się w słuszności tego co już każdy z Was zrobił (wybrał) ...  ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak pewnie jest jak pisze nowy2011.

Ja jestem zadowolony z elektronicznych "bajerow" w samochodzie i u mnie one dzialaja.

ktos kto kupuje auto z taka iloscia elektroniki musi miec swiadomosc ze one maja mu pomoc w prowadzeniu samochodu - a nie wyreczac w mysleniu.

 

Dlatego ja osobiscie lubie miec duzo systemow poprawiajacych bezpieczenstwo, i te dodatkowe tez chcialbym miec ktorych nie mam -ale nawet mam jedno marzenie -Chcialbym przez najblizsze piec

lat nie musiec ich ani razu uzyc.

I nie pisze tutaj o asystencie parkowania...

Nasz mozg jest najlepszym zabezpieczeniem, ale on tez moze byc czasami zmeczony -wiec te systemy maja nam pomoc w takiej chwili.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak juz nie dyskutujac o "zabawkach"- dlaczego tak ci zalezy na napedzie 4x4? Ja po terenie nie jezdze, 99% drog to asfalt wiec mnie naped 4x4 nie jest potrzebny.

Ale slyszalem, ze nawet na asfalcie w pewnych warunkach pogodowych naped 4x4 jest przydatny. O takich sytuacjach myslales? Czy po prostu potrzebujesz pojechac w teren -ale patrzac na QQ to nawet z napedem 4x4 nie za bardzo sie nadaje do off-roud'u.

 

No z tym camperem i kawa to pojechales :D ale kto wie, moze i takie przypadki sa...

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...