Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to masz pierwszego w kraju QQ Nismo. :D

No ciekawe co powiedzą Tobie w serwisie. Zapowiada się ciekawa lektura na forum. Ty będziesz walczył w ASO z mocą, a Jacko ze wzmożonym zużyciem oleju. Będę trzymał za Was kciuki i czekał na wieści "z frontu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie olałem tylko odrzucili reklamację. Teraz zrobiło się zimno i szczerbinka schowała się pod uszczelkę. :D  Myślę, że prędzej pęknie mi coś innego w innej sytuacji, że tak powiem intymnej, niż ta szyba. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod oddany do serwisu. Teraz pozostaje czekac.

  Byłem dzisiaj w ASO w zwiazku z drobnymi poprawkami i zapytałem sie o akcje FAZY ZAWORÓW. Serwisant powiedział mi, że była taka akcja  i że w moim była ta akcja przeprowadzana  . Zdziwiłem sie cholernie gdyż zrobili mi to przy przebiegu 1400km. Nie zauważyłem żadnych spadków mocy  ani razu czy zamulenia, ale    zostało to zanotowane  i wprowadzone do komputera do historii pojazdu

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, odbierałem auto w praktycznie tym samym czasie co Gregson, ale nie wzywano mnie na żadną kampanię (no chyba że coś wgrano przy przeglądzie "zerowym"?. Auto jak na razie jeździ i raczej nie ubywa oleju (aczkolwiek czuć trochę zapach benzyny w oleju). Przebieg prawie 17000. Różnic w dynamice nie zaobserwowałem (poza tym iż mogło by być dynamiczniej ;))

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama procedura jest stosunkowo prosta, aczkolwiek nawet Nissan zaleca w jej trakcie zrobic kontrole na pewnych jej etapach. Moze ktos nie wyspany byl :)

Ale wazne, ze serwis stanal na wysokosci zadania i poprawil to co bylo prawdopodobnie nie do konca dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bym chciał mieć dostęp do serwisowego kompa i możliwości pogrzebania w sofcie QQ. :dribble:

Swoją drogą czytałem gdzieś na zagranicznych forach, że do silnika 1.2 DIG-T Nissan ponoć też szykuje aktualizację softu.

Oby to była prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to oby prędko. Póki nie zajechaliśmy jeszcze silników. Choć z drugiej strony, to jakiś czas temu wysyłałem zapytanie do centrali Nissana, to odpisali mi, że żadne aktualizacje do mojego silnika nie są dostępne ani nic nie wiadomo o nowych. Równie dobrze może więc być tak, że w ASO zwodzą tylko klientów stwierdzeniem, że pojawić ma się cudowna aktualizacja na wszelkie bolączki silników. Biorąc na logikę, to chyba rzeczywiście mało prawdopodobne jest wyeliminowanie niektórych problemów jedynie na drodze wymiany softu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jak w popularnej "kanapie avensis" toyoty  :devil: (koledze wciąga 5 l rocznie , a na poważnie , przy ilości sprzedanych QQ  , te wasze problemy to promil użytkowników  i błędy wieku dziecięcego  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj  po południu z mechanikiem(starszy gość ode mnie i to sporo) od silników.Remonty naprawy itp,całe życie.Powiedział mi jedną rzecz na temat brania oleju przez 1.2  To jest silnik ściśle spasowany,jeżeli nie brał oleju,a teraz bierze,to jest wina pierścieni zgarniajacych.Wymiana teraz tych pierścieni na nic się nie zda,zdążyły swoje szkody w cylindrach poczynić.Po prostu pierścienie były za ostre!Pierścień zgarniający ma inną konstrukcję (to akurat wiem) i jest wykonany z innego metalu niż uszczelniający.A to że nie wszystkie silniki na to cierpią,to świadczy albo o partactwu jednego dostawcy,albo,że dostawców pierścieni jest kilku i każdy ma swoje normy na wykończenie pierścienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie będzie trzeba wymieniać oleju wcale. Wystarczą dolewki. :D

Dokładnie tak i olej zawsze świeżynka, a przeglądy jakie rzadkie, uuuu Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj Jacek , że starszy od Ciebie i jeszcze mówił  :devil:  A na poważnie ,dlatego toyota wymieniała całą "górę" w ramach akcji ,bo wymiana pierścieni nic nie dawała! Robili to nawet po gwarancji ,pod warunkiem serwisowania w aso.


ten twój mechanik ,wie co mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tej "kanapie" pisałem  :wave:


tyle że źle napisałem ,że wymiana pierścieni nic nie dawala. Dawala na ok .rok a potem od nowa, Dlatebo toyota przeniosła wymioanę na auta po gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...