Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze diller cos sciemnia. Gdyby chodzilo o homologacje to nie bylo by akcji serwisowej. A w artykule jest wyraznie napisane o tym ze to sie tyczy osiągów silnika w pewnych sytuacjach, wiec nojak sie to ma do homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dealer ściemnia. Zauważcie, że afera "spalinowa" dotyczy jedynie diesli, a DIG-T z napędem traktorowym przecież nie ma wiele wspólnego. Choć nie zdziwię się wcale jak zaraz przpieprzą się też do benzynówek. I te z wtryskiem bezpośrednim (czyli m.in. nasze "digity") będą miały problem w pierwszej kolejności, gdyż pracując na zubożonej mieszance generują sadzę niewiele mniejszą od klekotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie coraz więcej afer :D. W radiu w niemcowni mówili coś o Maździe, ale co dokładnie i której już nie dosłyszałem. Może później coś będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu samego silnika...

Wczoraj zrobiłem niewielką traskę ok. 30 km i jadąc sposobem by osiągnąć jak najlepszy wynik średniego spalania udało mi się uzyskać 5.2 l.

Myślę, że gdybym miał jeszcze z 10 - 15 km do przejechania dałoby się zejść poniżej 5. 

Wynik cieszy, ale frajda z takiej jazdy marna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jadąc takim sposobem na dystansie 100 km udało się osiągnąć  4,9 l.


Mysle, ze diller cos sciemnia. Gdyby chodzilo o homologacje to nie bylo by akcji serwisowej. A w artykule jest wyraznie napisane o tym ze to sie tyczy osiągów silnika w pewnych sytuacjach, wiec nojak sie to ma do homologacji.

Ale przecież nie ma żadnej akcji serwisowej,jest wstrzymane tylko wydawanie aut,ale nikt nie wzywa aut do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wykresu mocy i momentu obrotowego (to pewnie ma swoja jakas nazwe ale ja nie mam pojecia jaka ona jest) dla silnika 1.2 oraz 1.6 dig-t. Wiecie moze gdzie moge takie wykresy znalezc?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym ostrzec przed akcja serwisowa Nissana QQ 1.6 dig-t . Numer kampani: PCB-NES-15-004, Fazy zaworow silnika.

U mnie efektem jest ogolne zamulenie samochodu na niskich obrotach -do ok 3.5 tys. Znacznie zmniejszona dynamika jazdy, brak mocy. Odczucie jest takie jakby mi ktos calkiem inny silnik wlozyl do samochodu.

Wyzsze obroty to i silnik stal sie znacznie glosniejszy niz poprzednio -jak wczesniej przeszkadzaly mi szumy w samochodzie to teraz bardziej irytujacy jest ryk silnika.

Umowiony jestem juz do serwisu na sprawdzenie w czym jest problem. W razie braku poprawy, bede chcial wymusic na serwisie wyslanie samochodu na hamownie.

Dlatego tak usilnie szukam przykladowego wykresu mocy/momentu obrotowego dla silnika 1.6 oraz 1.2 dig-t.

W watku o modelu 1.2 pojawily sie pierwsze wykresy, jesli ktos ma wiecej przykladow to bardzo prosze umieszczac-bedzie z czym porownywac.

 

A w ogole to, czy jakikolwiek forumowicz/wlasciciel 1.6 dig-t zalapal sie na ta akcje serwisowa?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj egzemplarz byl jednym z pierwszych w PL- no nie liczac wersji demo dla salonow. Odebrany w styczniu.


Pojawily mi sie blady:

P2159 -uklad napedowy: Vehicle speed sensor B  range/performance

P0501-uklad napedowy: vehicle speed sensor range

Pewnie serwis tylko je wykasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego mi się nie pojawiło. W odniesieniu do ostatnich doniesień o problemach z tym silnikiem w X-trailu oraz o ciągłych ubytkach oleju z 1.2 DIG-T , wynika, iż Nissan nie posiada żadnego bezawaryjnego silnika benzynowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ci oto panowie robią jednak porządne silniki dla Nissana. :)

A te nowe renówkowo-nissanowe turbo-popierdółki z ich nadmiernym spalaniem oleju i kłopotami z rozrządem, to już inna bajka, którą niestety coraz częściej zaczynamy doświadczać na własnej skórze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wykresu mocy i momentu obrotowego (to pewnie ma swoja jakas nazwe ale ja nie mam pojecia jaka ona jest) dla silnika 1.2 oraz 1.6 dig-t. Wiecie moze gdzie moge takie wykresy znalezc?

Podbijam pytanie aby nie zostalo przeoczone.

Sa juz pierwsze przyklady w watku o 1.2 ale potrzebuje kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a te wykresy, które zapodano nie wystarczą? Przecież inne silniki będą miały taką samą krzywą mocy i momentu jak na wrzuconych obrazkach. Zmiana może być jedynie po tuningu, np.takim jak Nissan zrobił Tobie. Tylko kurna czemu w drugą stronę? :|

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiatowskie silnik z serii JTD, to jedne z najlepszych diesli na rynku.

Podobnie benzyniaki z serii T-Jet.

Jednak jak to w życiu bywa reszta (nadwozia, podwozia, elektryka itd.) jest przeciętna i w związku z tym jest jak jest.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...