Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, JACKO29 napisał:

Jestem po przeglądzie.Udało się wyłapać efekt muła,ale określili to jako dziura turbo...coś czego nie miałem a pojawiło się,dziwne.Trzeba samemu to zgłębić.Wyłapali natomiast nieszczelność klimy,syczy.

U mnie to samo gadali, turbo dziura, japończyk lubi wysoko, dwóch mechaników ASO jeździło (jak był na gwarancji) i obaj stwierdzili że auto jest OK i ten typ tak ma. Dla mnie g...no a nie silnik, ale da się tym jeździć. Od konkurencji mogliby się wiele nauczyć.

Co do syczenia klimy co jakiś czas (nie ciągle) też podejrzewałem nieszczelność w zeszłym roku, pojechałem do majstrów od klimy, sprawdzili, uzupełnili 50 g czynnika po 5 latach i odesłali do domu. Do dziś syczy czasami i chłodzi jak szalona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo,u mnie po roku ubyło 370g więc coś jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mechanik strażak wymienil przy okazji kontroli czynnik na stary.
" dla mojego bezpieczeństwa ".
Ju, o tym rozmawialiśmy tutaj.
Wiec nie wiem ile po 2 latach ubyło.
Ale chłodziła dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku...rozkminiłem troszkę temat i...!To co pisałeś odnośnie brzęczenia,że to jest jakiś pręt co idzie od podszybiem,to jest wodzik z regulatora turbiny,który reguluje odchylenie łopatek na turbinie.On nie powinien brzęczec,ani mieć luzu.Teraz,...tzw kangur,czyli turbodziura może być właśnie spowodowana złą regulacją tego wodzika.Producenci ustawiają je po prostu na czuja według szablonu i u jednego jest lepiej u innego gorzej,a żeby ustawić odchylenie łopatek optymalnie to czasami trzeba poprawić o dziesiątki milimetra ten wodzik...ale nikt tego nie chce robić.Prościej zmieniać ustawienia softem.Wyobraź sobie takie ustawienie,że dajesz o 0,5mm więcej na wodziku i geometria łopatek zaczyna szybciej działać,logiczne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn turbina ma większy??? Pęd ??? Wieksze ciśnienie tłoczy. ?.. biorę to na chłopski rozum.... nie znam się na anatomii silnika. ;).

Wynika z tego że jest to bardzo niedokładne. Ale rozumiem tu błąd produkcyjny, odlewniczy, instalacyjny, a w końcu montażowy.
0.5 mm to błąd np na ośce łopatek. .
Wiec w motorze musiałbyś np podkręcić o 1/8 obrotu śrubę gaźnika;)

No dobra.
I teraz napisz mi i nam jaki masz plan....działania. pr,eciez nie będziesz kleszczykami odpinał wodzika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie,to jadę w trase 700km,pogonię go ze dwie godziny 150-160 przepalę mu trochę turbinke i zobaczymy co dalej.Sprawdzałem u siebie ten wodzik i zero luzu,sztywny jak u pana młodego,więc doczepić nie mam się do czego...na razie.Jak się nie poprawi to będę szukał dosłownie dziury w całym,może gdzieś traci powietrze,ale to wszystko w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości dam ci do myślenia.
Tu akura5 zależy od stylu jazdy .
Czy na "wychodzeniu z łuku" i przyspieszaniu jednocześnie także nie przydlawia się. ( jak u mnie).

Aż pójdę do garażu i pomacam mój wodzik ....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam problem+ jeżeli tak mogę napisać przed wyborami.
Oprócz mega turbo dziury _ dodatkowe dławienie na zakrecie . Już pisałem.
Minimalnie wyeliminowane zasilikonowaniem (?) Dolotu ?
Może także potrzebuje +/- 0,5 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było i widzę, że dyskusja się rozwinęła.

Jeszcze na gwarancji zgłaszałem duża turbodziurę i dziwne "zrzucanie" ciśnienia (tak ja to odczuwam) przez układ turbo, podpowiadałem, że to może jakiś czujnik szwankuje.
U mnie też mechanicy z ASO jeździli i nie widzieli problemu.
Ten typ tak ma. To mnie jednak nie przekonywało. Jak ich docisnąłem to zmienli soft. Poprawili trochę wrażenie z jazdy ale dalej dziura i brak mocy był odczuwalny.
Teraz jeszcze doszedł objaw buczenia przy dodawaniu gazu gdy silnik nie ciągnie. Co ciekawe na tempomacie przy 120km/h buczy ciszaj lub głośniej prawie cały czas a jedzie normalnie.
Ogólnie dziura mnie strasznie wkurza, na górskich drogach dodaję gazu a samochód nie jedzie...
Znajomy mechanik po objawach stwierdza, że to wygląda na jakiś czujnik i ogólnie lipny interkuler.


Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze rozróżnić:
1 oryginalna turbo dziura Ok 1 sek conajmniej
2 w moim przypadku - jak nie wiem jak to opisać.... zadlawianie się w trakcie turbo dziury. Nie jest to czas oczekiwania na przyspieszanie a czas zachlysniecia się . A potem czasem " kopniak" i jedzie.

Ori turbo dziura też mnie irytowała najbardziej na podjazdach.
Nie wiadomo w końcu na kt biegu wjeżdżać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,no właśnie....buczy przy dodawaniu gazu.A nie było.Spalanie nie wzrasta,a czasami jest mułowaty dopóki nie dostanie kopa.

Mechanik mówił "któryś czujnik" chyba nie ma takiego mechanika który wskazałby na jakiś czujnik ze 100% pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzisiaj jak nie padnie, albo nie pokaże na kompie za 250 zeta to nie wiadomo.
A np nissan ma b dużo czujników " bez podpiecia" komputerowego.
Może to dobr,e może źle.
Bo merol ma wszystko wpięte w kompurer...

Ps u mnie nie buczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu kangura...przegoniłem bestie w dwie strony...ze średnią 135 na h :D i jakby ten kangurek się zminimalizował.Ale zobaczymy po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście powróci, jak trochę pojeździsz.

Trzeba często stosować dodatki do paliwa, płukanki zaworów, wtryskiwaczy, wydechu, katalizatora, ceratec'i i inną chemię.

Te silniki nie lubią niskich prędkościach obrotowych i szybko się zbiera syf.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone spalanie,według dystrybutora. 7.5l przy prędkościach 140-150,czasami zjazd nawet do 90 (zawalidrogi-autostrada!) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,no...przy tym spalaniu i prędkościach po dotankowaniu pokazał mi 850km zasięgu

Przy tych prędkościach 1.2 wypijał prawie 9 i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 120 zasięg się zwiększa,widać jak km rosną ,przy takiej prędkości miałem już wskazanie 980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JACKO29 napisał:

Przy tych prędkościach 1.2 wypijał prawie 9 i więcej.

Mój 1.2 pali niezmiennie z wyliczeń tankowania 8,2-8,5l (odczyt komputera 7,5l).
Nieważne, czy to trasa, czy miasto, czy autostrada (w sumie na jednym baku zawsze jest jakiś mix, a tankuję zawsze 55-62l).
 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz? Jak 62 jak 1.2 ma 60L pojemność???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JACKO29 napisał:

1.2 ma 60L pojemność???

Bak 65l, taki sam w 1.2 i 1.6.
Wlewałem już kiedyś prawie 64l, ale to było jak wyjeździłem wszystko wg komputera i potem jeszcze zrobiłem 25 km.

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dokładnie tak samo . Może nie 25 ale liczyłem na to że wskazówka działa prawidłowo. ( i wg mnie u mnie działa ).

I przekroczyłem 15 km od zera - wskazówka weszła a raczej wyszła z czerwonego.

Ale to już taki hard kor :) Na szczęście we wsi można sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...