Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony. Początki z Terrano - jakie opony na szosę i do lasu :)


Rafi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale tutaj szukamy opon o uniwersalnym zastosowaniu do cywilno-przygodowej jazdy

lajtowo, bez modyfikacji ...

Wiem dlatego pisałem o STT - poprzedni post to taka mała dygresja odnośnie tego że terrano nie nadaje się do terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako całoroczne kupiłem sobie ze dwa miesiące temu Wranglery Duratracki i jak na razie jeździ się OK, a zrobiłem przez ten czas bagatela ze 200 km ;) Mają lamelki jak zimówki i klocki jak MT-ki. Lamelki jednak nie są nacięte na całej głebokości klocka więc po zdarciu kilku mm opony znikną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bardzo fajna opona, ale też niestety ludzie marudzą, że szybko się ścierają. Robi nawet dobrze w terenie :)

Jeśli rocznie przelatam 3tys. km to to szybkie ścieranie jakoś bardzo mnie nie przeraża ;) Podobno zużywa się w podobnym tempie jak BFG AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zakładając  ten  temat  byłem  zielony  jak  trawa  w maju , bałem  sie  trochę  MT -ów  że  niby  głośne  na  asfalcie , szybko  się  ścierają itd.  Teraz  jestem  nadal  zielony  ale  już  z  mocniejszym  odcieniem  zieloności :). Ale tak  dla  potomnych ,  jeżeli  macie  zamiar  jeżdzić  choćby  trochę  więcej  niż   "  trochę "  w  terenie to  nie  kupujcie opon  AT Matador  Izzarda . Do normalnej jazdy  super, ciche, dobre  trzymają  na  asfalcie , lekkie  bezdroża tez ok, nawet  na  śliskim  jest  w  miarę  dobrze  Niestety  wiesze  błoto a nie daj bóg  gliniaste  totalnie  zatyka  bruzdy  opony i robi  sie  śliski  klocek.  Dziś  wybrałem  sie  na  małą  pojeżdżawkę  z  familią  i d....a  dobrze że  niedaleko znajomy mieszakał  który ma  ciągnik, bo auto  osiadło na  ramie . Wiem  jedno  zbieram na MT.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 15 metrów by mnie  uratowało :))) jaki rozmiar opon i jaka fela , tak na zaś  jak  bedę  kupował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się rzuciło w oczy ostatnio to Dziarus chce sprzedać swoje MT razem z felgami. Fajny ma ten komplet. On ma 31/10,5/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to sa nalewki , do jazdy na czarnym tragedia bija szumią i szybko sie zdzierają , mieliśmy na vitarze i na ryby jeździliśmy po 50km po czarnym

a na większości asfalt jak ja mam to tylko oryginał mniej szumią i dużo mniej sie zdzierają

  

a w terenie jedne i drugie takie same

Co do bicia nalewek to zależy jak się trafi chyba, moje nie biją nawet przy 100km na godzinę a nie były wyważane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje mają odsadzenie -25  bez liftu i wywaleniu chlapaczy nie wejdą chyba że t1

Dziarus, a nie chcesz samych felg sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Cooperach 32 cale ... ale terano 1. Do 2-ki po lekkim podkręceniu możesz założyć 31 cali opony a felga góra et 10 w plusie, to jedna z małych wad  tego modelu ze względu na wymodelowanie nadkoli i błotnika. Coopery rewelacja na czarnym a i teren nie jest im obcy ...  polecam. Z nalewkami jak pisali koledzy jest różnie zależy jak trafisz a przede wszystkim większa waga samej opony i to o parę kilo od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacham się  pomiędzy Cooperami  a G.Y Duratrac - jakieś  sugestie ?   Z  tego co wyczytałem to  goodyeary podobno w zimie  lepiej  sobie radzą .

Pożyczyłem od kumpla dwa kółka 255/70/r16  , spróbuje to  załóżyć  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto miał coopery stt i narzekał - więc z tych dwóch to stt, a tak z innej bajki jak kupiłem niedawno hankooki rt03 - radzą sobie rewelacyjnie w terenie i nieźle na śniegu (przetestowane) ponadto cena dużo lepsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto miał coopery stt i narzekał - więc z tych dwóch to stt, a tak z innej bajki jak kupiłem niedawno hankooki rt03 - radzą sobie rewelacyjnie w terenie i nieźle na śniegu (przetestowane) ponadto cena dużo lepsza 

Oj, chwalimy swoje :whistle: A poważnie to tak jak Saydack pisze coopery stt mają pochlebne opinie, dają sobie rade w błocie fajnie. A co do hankooka to mam w suv-ie letnie i zimowe tej firmy i nie narzekam. Co do Mt to Saydack ma to wie co pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żeby była nowa i nie bierznik to sobie poradzi. Co prawda bieżniki też dają radę w błocie, ale z obserwacji mogę powiedzieć że znacznie wolniej się czyszczą a to ważne w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakby to kogoś  interesowało  to tak wygląda tyran bez liftu z kółkiem  255/70/r15  na  feldze 8 cali

post-84535-0-30453800-1421436976_thumb.jpg

post-84535-0-20664800-1421436991_thumb.jpg

post-84535-0-90362800-1421437016_thumb.jpg

post-84535-0-99080800-1421437035_thumb.jpg

Edytowane przez Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...